Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - Erato - 06-17-2013

Domi, dla mnie nawet ten dodany motyl to już za dużo Big Grin To jest bardzo mała tacka i nie chciałam jej przytłaczać wzorami.
abfd - druga warstwa tej serwetki jest akurat całkowicie biała, nie ma ani śladu wzoru. Gdybym dała paski białej serwetki, to moim zdaniem wyglądałoby to gorzej, niż teraz.


Wtryniać już nic nie będę, taca zostaje, jak jest, a mnie zostaje kolejne zdobyte doświadczenie Shy Dzięki Waszym uwagom będę wiedziała, jak zrobić lepiej następnym razem.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - Zuza - 06-17-2013

Taca... no, taca fajna, ale bransoletki!!!! Omatko!!!! Cudne!!!! jak nie noszę, to takie chyba bym dwie na raz nosiła!!! I chodziłabym jak kiedyś dzieci po I Komunii - z rękawem odwiniętym i ręką wysuniętą!!! Turkusowa śliczna, ale ta grafitowa jeszcze śliczniejsza!!! Omatko!!! Superowe!!!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - abfd - 06-17-2013

No tak, zapomniałam, że jest biała. Ale teraz też jest ładnie.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - Erato - 06-17-2013

(06-17-2013, 12:57 PM)Zuza napisał(a): Taca... no, taca fajna, ale bransoletki!!!! Omatko!!!! Cudne!!!! jak nie noszę, to takie chyba bym dwie na raz nosiła!!! I chodziłabym jak kiedyś dzieci po I Komunii - z rękawem odwiniętym i ręką wysuniętą!!! Turkusowa śliczna, ale ta grafitowa jeszcze śliczniejsza!!! Omatko!!! Superowe!!!
O matko! O Zuzo!!! Naprawdę Ci dziękuję za takie zachwyty Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - Erato - 06-17-2013

A ja myślę, że na szarym też by mi się podobało... Pożyczę sobie Twoją wizję, jeśli pozwolisz Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - sławny motylek na tacy :) - Zuza - 06-17-2013

(06-17-2013, 05:23 PM)Erato napisał(a):
(06-17-2013, 12:57 PM)Zuza napisał(a): Taca... no, taca fajna, ale bransoletki!!!! Omatko!!!! Cudne!!!! jak nie noszę, to takie chyba bym dwie na raz nosiła!!! I chodziłabym jak kiedyś dzieci po I Komunii - z rękawem odwiniętym i ręką wysuniętą!!! Turkusowa śliczna, ale ta grafitowa jeszcze śliczniejsza!!! Omatko!!! Superowe!!!
O matko! O Zuzo!!! Naprawdę Ci dziękuję za takie zachwyty Big Grin

A co mam się nie zachwycać skoro cudne są!!!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - torba, nitro i Moulin Rouge - Erato - 06-18-2013

W pierwszym poście mojego wątku pokazywałam abażur - z tego to czasu zostało mi prawie całe opakowanie medium do tkanin Nerchau. Więc zanabyłam na allegro bardzo fajne torby z surowej bawełny i postanowiłam spróbować klejenia serwetki. A żeby nie było nudno i za łatwo, to do tego transferu napisów na nitro.
Hm.... Generalnie bardzo mi się to podoba, ale łatwo nie jest - trudno jest przykleić idealnie duży motyw, tu jest cała szerokość serwetki i choćby nie wiem jak się starać, robią się zmarchy. Dobra wiadomość jest taka, że w dużej mierze dają się następnie wyprasować. Na jednej stronie (tej z napisami "Paris") kleiłam najpierw smarując materiał, na to motyw, docisnęłam, zostawiłam do wyschnięcia (długo schnie, co najmniej cztery h), następnie nałożyłam warstwę z wierzchu, wysuszyłam, prasowałam. Zaleta - idealna czystość pracy. Wada - sporo zmarszczek, które zostały nawet po przeprasowaniu.
Na drugiej stronie zrobiłam inaczej, posmarowałam materiał, na to motyw i zaraz pojechałam drugą warstwą medium po wierzchu. Zaleta - znacznie gładsze przyklejenie motywu. Wada - barwniki z serwetki zaczęły się rozmazywać.

Z transferami nitro też nie poszło idealnie - pierwszy był duży napis "Paris". Jak widać, odbił się słabo. No to później był "absinthe", który bardziej nasączyłam i mocniej przycisnęłam, no to wtedy się rozlał. Trochę oczyściłam materiał wokół napisu wacikiem nasączonym nitro, ale plamy jednak zostały. Później już nabrałam trochę wyczucia i mniejsze "parisy" oraz cabaret i burlesque są lepsze, prawie zupełnie czyste i dość wyraźne.
Wnioski - nitro nie można za bardzo przesączyć, bo się wtedy wszystko zaczyna rozlewać i mazać. Najlepiej dać mało rozpuszczalnika, ale mocno przycisnąć, a potem jeszcze wziąć łyżeczkę i mocno powcierać napisy przez kartkę.

Ale generalnie - świetna zabawa, no i mam uroczą torebusię na wyprawę do warzywniaka (albo na stoisko alkoholowe Tongue )
Kolejne produkcje tekstylne w planach.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - torba, nitro i Moulin Rouge - asiek_71 - 06-18-2013

Nie zabierzesz jej na wyprawy do warzywniaka ani po alkoholowe trunki bo....bo ja zabieram szybciutko Ci te cudeńko. Piękna, oryginalna praca, nawet jeżeli sa na niej jakieś zmarszczki dla mnie jest śliczniastaSmile) Nie wiem dlaczego, alewcięło chyba mój post a'propo tacy i bransoletek-popodziwiałam, powzdychałam nad talentem Twym niewątpliwym i cóż mogę napisać?-taca jakby do mojej kuchni stworzona a bransoletki-choć nie noszę to chętnie bym taką założyła-super pomysł z zaakcentowaniem piękna słojów


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - torba, nitro i Moulin Rouge - Zuza - 06-18-2013

Fajna torba! I niewątpliwie niepowtarzalna! Smile
Ja ostatnio spróbowałam transferu... Ale nie na nitro, tylko na preparat samochodowy o nazwie CARPLAN. Całkiem dobrze wychodzi Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - torba, nitro i Moulin Rouge - craftingbydominique - 06-18-2013

No swietna torba! Podoba mi sie, ze ma motyw tylko na dole, dookola leci? Szkoda, ze nie ma w PL citra, lepiej i niesmierdzaco transfery wychodza. Ja tez mam pare toreb lnianych, czekajacych na natchnienie Smile Konkurs taki bylby fajny, albo ogolnie - materialowy....