Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - Erato - 10-23-2013

Ania, od Ciebie taka pochwała to naprawdę nobilitacja dla mnie Smile Dziękuję Ci serdecznie.
Abask, i Tobie również Shy

I proszę się wszystkie skromnisie zabierać za obróbkę tej butelki! Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - abask - 10-23-2013

Ja jeszcze zaczekam Wink)) mam kilka rzeczy do zrobienia przed butelką Wink


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - satori - 10-23-2013

O matko, uff przekopałam się przez wszystkie komentarze.Nie dziwię się ,że tyle ich ,bo butla świetna.Kolory super przenikają i ten turkus z granatem daje fajny efekt.Fajnie ,bardzo fajnie dobrane te wieszadełka.Pasują do niej bardzo.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - AnaLena - 10-23-2013

Ja pierdziu... ależ fantastyczna butelka!!! Kolory-bajka!!! Napatrzeć się nie mogę...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - apawlaczka - 10-23-2013

zajrzałam tu jeszcze na chwilę się pozachwycać, no efekta baja, muszę przeanalizować opis, żeby zrozumieć jak to z tymi złoceniami tak wyszło, że są gdzie niegdzie i taki jakby trochę transparentne hmmm


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - Erato - 10-23-2013

Kochane, dzięki wielkie Heart za te pochwały i zachwyty Smile
AnaLena, witaj w moim wątku Smile

Ania tu żadnych złoceń nie ma w sensie folii, pozłot i tym podobnych wyrafinowanych materiałów - tylko złota farba akrylowa, a na wierzchu odrobina pasty postarzającej. Wszystkie efekty kolorystyczne to po prostu ciapanie jednego koloru na drugi, kawałkiem zwykłej gąbki do naczyń Blush Niektóre farby ciapałam bardziej mokrą gąbką, niektóre suchą, "na gęsto", ostatecznie wszystko się samo jakoś poprzenikało Smile Tak jak Vika napisała, to jest taka praca bez końca, możesz te warstwy nakładać, rozcierać, zmywać, znowu coś dołożyć...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - Erato - 10-23-2013

(10-23-2013, 11:11 PM)mery napisał(a): Przyznasz,że mazianie to wielka przyjemność,a nade wszystko dlatego,że efekt końcowy to wielka niespodziankaSmileSmile
Zdecydowanie tak Big Grin Gdzie Twoja butla zakuta i zbitumowana?!...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - TA butelka :) - Erato - 10-24-2013

(10-23-2013, 11:20 PM)mery napisał(a): Jutro zastosuje następną warstwę reanimacjiBig Grin

oj coś czuję, że będzie świetna! Jakoś tak jest, że takie "reanimowane" prace wychodzą najlepiej Big Grin


RE: Decu każdy może - butelka znów ale mi się nie podoba :( - Erato - 10-26-2013

Kolejna butelka - inspiracją był znaleziony gdzieś w necie motyw, który wydrukowałam na atramentówce i przetransferowałam na farbę. I tu już nastąpił pierwszy fuck-up, bo obrazek nakleiłam krzywo, a do farby się klei bardzo szybko i nie da już przesunąć.
Transfer wyszedł przyzwoicie, motyw w oryginale jest jakby lekko wytarty, postarzony, więc tu ewentualne przetarcia i rozmazania, nieuniknione przy wydruku atramentowym, nie przeszkadzają.
Niestety prawda jest taka, że nie miałam za bardzo pomysłu na resztę Dodgy Więc domalowałam tło - na bazie kremowej akrylówki jest brązowa bejca i kilka kolorów kredek akrylowych (och, super są, muszę wypróbować na czymś bardziej klasycznym). Plus wykończenie pastami postarzającymi, lakier klasycznie Renesans szklący, wypieczony.
A, no i jeszcze przed Renesansem poszło coś Stamperii pod nazwą Laccanticante, czyli taki jakiś werniks postarzający, który nałożyłam tapując gąbką lateksową.
Na zakrętce zostawiłam trochę "gołego" oryginalnego koloru, czyli czerwieni.
Efekt końcowy - taki sobie. Denerwuje mnie ten krzywy obrazek i w ogóle jakoś mi się ta butelka nie widzi. A Wam?...


RE: Decu każdy może - butelka znów ale mi się nie podoba :( - abask - 10-26-2013

No nie wiem, ale ja krzywizny nie widzę. Troszkę chyba pomogła krzywo przewiązana kokardka. I chociaż ta butelka do mnie jakoś nie przemawia to uważam, że wygląda ok. Pięknie wylakierowana i to wielki plus Wink))