Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - na szkocką w szkocką - Shanna - 11-16-2013

Wypij koniecznie.
Ja musze mojemu starszemy podobny krawat znalezc, bo niebawem szkocki tydzien.


RE: Decu każdy może - na szkocką w szkocką - Erato - 11-18-2013

Nata, może to jest jakiś pomysł... Chociaż musiałabym jednak trochę pociągnąć tą zielenią, a dopiero potem lakierem. Dziękuję w każdym razie.
Muszko, miło mi, ze Ci się podobają Smile


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - Erato - 11-25-2013

Strasznie mi się spodobało kucie metodą abaskową, czyli naklejanie motywów po prostu na pogniecioną folię alu.
Zrobiłam sobie próbkę w postaci magnesu na lodówkę, motyw akurat mi został po robieniu innej pracy.
Folia aluminiowa przyklejona na klej "uniwersalny", pomalowana gesso. Na wilgotne gesso sypane miki i cienie sypkie, na środku przyklejony motyw. Wszystko lakierowane akrylem w sprayu, na koniec jeszcze takim z glitterem różnokolorowym, ale jest bardzo drobny - pięknie połyskuje w świetle, ale sfotografować go nie sposób.
Bardzo mi się podoba ta gnieciona folia i na pewno coś z nią zrobię większego, może butelkę jakąś też odgapię od Hani Tongue


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - craftingbydominique - 11-25-2013

Chetnie bym powachala z bliska Smile, czyli gesso bylo przezroczyste?


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - wiolka42 - 11-25-2013

Aga ależ świetnie Ci to wyszło. Jakie zajebiste kolory Smile cudowne . Nawet sobie nie wyobrażam jak ładnie w realu wygląda - foty oszukują Smile.


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - Shanna - 11-25-2013

Efekt super. A folia tak na klej uniwersalny sie trzyma???


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - Erato - 11-25-2013

Domi, gesso zwykłe, białe. Ono z tą folią trochę reaguje, jak się pomaże mocniej pędzlem, to staje się szarawe. Ale generalnie pociapałam na biało i na to szły miki - srebrzystobiała, ciemnogranatowa i niebieski cień. Generalnie wszystko to się bardzo błyszczy i skrzy, aż za bardzo, bo motyw się gubi Smile Najpierw go nie chciałam zbyt mocno lakierować, żeby na całości została wyraźna struktura, ale ostatecznie środek jest kilka razy mocniej spryskany, żeby w ogóle wydobyć motyw... Wcześniej to trzeba było mieć dużą siłę woli, żeby ją tam zobaczyć Big Grin Lepszy efekt pod tym względem dałoby wylakierowanie na matowo.

Shanna, to jest jakiś klej polimerowy, taki żelowaty przezroczysty. Strasznie się "ciągnie" podczas klejenia, ale ładnie wysycha na przezroczysto, tutaj to nie ma znaczenia, ale trzyma bardzo mocno i szybko schnie.

wiolka dziękuję - faktycznie w rzeczywistości to jest bardziej efektowne, bo jeszcze ten lakier z drobinkami pięknie "blikuje".


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - abask - 11-25-2013

Kolorki masz super Wink))
Ja przykleiłam folie na PVA i też trzyma Wink) Tym klejem przyklejam i serwetki i folię i jest ok Wink


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - craftingbydominique - 11-25-2013

Pytalam czy przezroczyste, bo wlasnie zagwozdka bylo, jak wydobylas motyw spod bialego Smile, ale juz pieknie wszystko wytlumaczylas Smile


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - Erato - 11-25-2013

Niee, no motyw NA białe Big Grin