Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - AnaLena - 11-26-2013

Świetny pomysł i świetny efekt Smile aż chyba sama poeksperymentuję Wink


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - gofira - 11-26-2013

efekt ciekawy hmmm warte zgapienia zdecydowanie Tongue


RE: Decu każdy może - metoda Abaskowa - Erato - 11-26-2013

Goooofi, witaj Big Grin Jesteś tu ostatnio rzadkim gościem!


RE: Decu każdy może - butelka różana - Erato - 11-27-2013

Rano dziś takie piękne słońce wyszło, że postanowiłam skorzystać i zrobić zdjęcia ostatnio zrobionej butelki, pomimo że brakuje jej jeszcze kilku warstw lakieru. W sumie i tak ze zdjęć nie jestem zadowolona, wbrew pozorom bezpośrednie światło słoneczne nie jest do tego najlepsze, a późniejsza obróbka barwy powoduje jakieś przekłamania, ta butelka wygląda w rzeczywistości jakoś tak... łagodniej, przejścia kolorów są znacznie płynniejsze, niż to wyciągnął aparat.
Butelka po Nalewce Babuni, kształtu nie lubię, ale dostałam ją, zagruntowałam i długo nie miałam pomysłu co zrobić. W końcu wzięłam moją ulubioną serwetkę z różami i to był strzał w dziesiątkę, efekt bardzo mnie zadowolił. Butla dostanie jeszcze sporo lakieru po bokach, natomiast góra może jeszcze jedną, najwyżej dwie warstwy, bo bardzo mi się podoba struktura spękań i nie chcę jej zalać lakierem. Natomiast cholerny napis "nalewka babuni", pomimo próby wyrównania go pastą, wciąż jest widoczny, choć w rzeczywistości mniej niż mi to wyszło na zdjęciach... Może powinnam była użyć szpachlówki zamiast pasty strukturalnej? Ta pasta tak jakoś "wpada" w ten napis, że pomimo dwóch warstw wciąż go widać!


RE: Decu każdy może - butelka różana - lost in iceland - 11-27-2013

Bardzo ładna Smile spękania są cudowne, niedawno pierwszy raz próbowałam je zrobić. Kompletnie mi nie wyszły i muszę zamalować, ta twoje są cudne Smile motywy z różami to nie mój klimat, ale na tej butelce dobrze się prezentują.


RE: Decu każdy może - butelka różana - abask - 11-27-2013

Nie, no nie! Jakie spękania śliczne! jejku, a mi nijak nie wychodzą SadSad Idę ryczeć Sad
Butelka sliczna Wink


RE: Decu każdy może - butelka różana - Erato - 11-27-2013

Hania Ty nie rycz, tylko sobie kup krak DecoArt - to jest jednoskładnikowy, co udaje dwuskładnikowy. Nakładasz po prostu warstewkę jak lakier, czekasz, pęka, i gotowe Smile A jak podsuszyć suszarką, to jest gotowe w piętnaście minut. I można lakierować wodnym! Oczywiscie nigdy nie wyjdą z tego takie eleganckie luźne spęki jak z dwuskładnikowca Pentartu czy Dali, ale łatwość wykonania to wynagradza, no przynajmniej dla mnie Smile


RE: Decu każdy może - butelka różana - abask - 11-27-2013

Zapisałam sobie Wink)) dziękuję Smile))


RE: Decu każdy może - butelka różana - wiolka42 - 11-27-2013

O Pani -cudowna Smile . Też pieję nad krakiem i jest mi Sad że nie umiem .


RE: Decu każdy może - butelka różana - Erato - 11-27-2013

Mery, całość jak dla damy, lecz trochę podstarzałej Big Grin
Ten preparat nazywa sie dokładnie One Step Crackle, tylko nie używa sie go do robienia typowych spęków na farbie, a do wykończenia, jak dwuskładnikowy
Wygląda tak: