Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - Primavera - anioł wiosny - Shanna - 12-15-2013

Aniolkowo nie po mojemu ale jako pani wiosna podoba mi sie.


RE: Decu każdy może - Primavera - anioł wiosny - Vika - 12-15-2013

Ja tak jak Shanni - nie po mojemu, ale mi się podoba Smile


RE: Decu każdy może - Primavera - anioł wiosny - apawlaczka - 12-15-2013

Fajny pomysł i piękne wykonanie, z tym że nie moja bajka, bo nie przepadam za różowym kolorem i serwetkami, gdzie motywy są na bazie zdjęcia. Wiadomo rzecz gustu :-)


RE: Decu każdy może - Primavera - anioł wiosny - Erato - 12-15-2013

Mnie się niesamowicie spodobała ta figura, szczególnie buzia tego anioła Smile Dlatego mam ich cztery, na razie ten jeden został zdekupażowany. Przy czym muszę sie trochę wytłumaczyć z tej różowej serwetki - pewnie bym nawet na nią nie spojrzała normalnie, ale te kwiatki były w kształcie serca. I ten kształt idealnie pasował do oklejenia skrzydeł anioła... No i w ten sposób zrobiłam różowo-kwiatkowego anioła. Pozostałe na pewno nie bedą takie słodkie Tongue Jednego chcę zrobić dla siebie, teraz stoi na stole i czeka i szczerze powiedziawszy, to najbardziej podoba mi się taki biały Big Grin może go tylko polakieruję, żeby brudu nie łapał...


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - Erato - 12-16-2013

Dzisiaj Wam kochane serwuję kawkę na tacy. Taca leżała goła u mnie długo, aż pewnego wieczoru, szukajac do czegoś serwetki, znalazłam tę - i jak to często bywa, rzuciłam to, co akurat robiłam, bo nagle zachciało mi się zrobić tacę Big Grin Tym bardziej, że robota zapowiadała się na łatwą i szybką, bo motyw klejony po całości, taca duża.
Praca zasadnicza faktycznie poszła szybko - w jeden wieczór zagruntowałam, nakleiłam, pomalowałam.. Potem zachciało mi się kraka dwuskładnikowego i to takiego z dużymi oczkami, więc sięgnęłam po Pentart. Krak się zrobił całkiem przyzwoity, ale ten wymaga lakieru rozpuszczalnikowego - no i się zaczęło... Po pierwsze na kraku zrobiły się jakieś purchle, lakier się miejscami zwarzył. Czemu? Nie mam pojęcia. Zmieniłam lakier, innej firmy ale też spray rozpuszczalnikowy, ten już nie grymasił, no ale trzeba było parę warstw, szlif żeby zedrzeć te purchle, o matko. Poza tym jak zaczęłam to lakierować tym sprayem, to stwierdziłam, że brzegi też tym samym lakierem... A wiecie co to jest lakierowanie ośmiobocznej tacy śmierdzącym i obklejającym wszystko dokoła sprayem w mieszkaniu?!.... Więc w końcu wymiękłam i dolakierowałam boczki szklącym Renesansu, który kocham nad życie, bo nie grymasi i na każdym podkładzie, czy to jest klej, farba czy lakier syntetyczny zachowuje się idealnie (a na tych sprayach wyraźnie jest napisane, żeby po nich nie lakierować lakierami na bazie akrylu! Może Renesans choć wodny nie jest na bazie akrylu?)
Koniec końców po szybkiej pracy nad ozdabianiem lakierowanie trwało chyba z miesiąc... No ale w końcu jest. Blat to cała serwetka poza obciętym obramowaniem, na którym na czarnym tle są podpisy rozmaitych malarzy - one poszły na boki tacy, tło wymusiło czarny kolor. W środku chciałam trochę rozjaśnić fioletem, ale nie jestem do końca przekonana, wolałabym chyba wszystko w czerni. Ale to może na następnej Wink

No i jeszcze zbliżenia na kraczka - oli twierdzi, że naród nie lubi, gdy widoczna jest struktura spękań pod lakierem. Ja lubię bardzo i cieszę się, że pomimo tylu warstw lakieru wciąż są one widoczne Smile


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - Vika - 12-16-2013

Najbardziej, no wprost przeogromnie podobają mi się boki z nazwiskami malarzy, wygląda to rewelacyjnie.
Środek tacy też mi się podoba, nawet z krakiem, choć ja bym go tam już nie dawała, ale rozumiem Twój zamysł.
Najmniej podoba mi się kolor na bokach wewnątrz tacy...
Chyba, że mój monitor skłamał i tam wcale nie ma tego koloru??


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - abask - 12-16-2013

Vika ma rację... Rewelka z podpisami malarzy. Dla mnie to numer jeden! A drugi numer jeden (Smile) to kraczek, który zawsze mi się podoba a mi nie wychodzi... Trzeci numer jeden to ten błysk... Jak w oczach zakochanych Wink
Piękna taca Wink


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - apawlaczka - 12-16-2013

zabieram ją!!!!!!! jestem zachwycona, kolorystyka, motyw, boki, połysk wszystko idealnie jak dla mnie:-) prze prze prze - piękna jest. Szacun za pomysł i wykonanie :-)


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - Erato - 12-16-2013

Dziękuję Smile
Vika, kolor w środku jest - tylko że faktycznie inny, niż wyszedł na zdjęciach. Udało mi się dokładnie powtórzyć taki odcień fioletu, jaki występuje na serwetce, natomiast na fotce wygląda to jak jakiś fioletowoniebieski neon Big Grin Ogólnie jak napisałam wcześniej - chyba lepiej byłoby wszystko w czerni, ale nie mogłam się zdecydować na etapie malowania no i tak zostało.
Grarucie kochany, niezmiernie się cieszę, że Ci się podobają złote przecierki, tylko że tam nie ma żadnych złotych przecierek Big Grin Owszem, "udało" mi się pobrudzić czerń w jednym czy dwóch miejscach złotą miką, bo akurat coś nią złociłam i latała mi wszędzie... Ale akurat tego na zdjęciach nie widać, więc to chyba jakieś błyski na zdjęciu sprawiają takie wrażenie.

Hanki, dziękuję za miłe słowa Smile


RE: Decu każdy może: Taca - w malarskim kręgu - Erato - 12-16-2013

(12-16-2013, 03:44 PM)grarut napisał(a): Erao patrzę i patrzę i u mnie widać na rantach złote przecierki. Smile Wygląda to mega fajnieBig Grin
heh, to jest chyba jak z makijażem w fotoszopie Big Grin Niby jest, a go nie ma Big Grin
Poważnie, nie ma żadnych złoceń, wszystko jest na czarno i gładko, tylko lakier błyszczy.