Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - asiek_71 - 01-25-2014

Mam to samo skojarzenie jak Wiolka-ja widzę marmurSmile Może faktycznie trudno odczytać która godzina ale mnie to akurat zupełnie nie przeszkadza w myśl zasady-szczęśliwi czasu nie liczą. Ja jestem na tak bo i czerń lubię i taką wisienkę w postaci czerwonego akcentu. Chciałam popróbować metody Parvi - wchodzę do sklepu i co słyszę?czekają na dostawę ryżowców-więc czekam i ja


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Virgo_777 - 01-25-2014

Pięknie wyszło! Czarno-biała kompozycja z kropelką - znaczy motylkiem. No bardzo elegancko, bardzo.
Rozumiem, że trzy warstwy ryżowca całościowo kładłaś...? nie strzępkami ?


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Erato - 01-25-2014

Grarut, szablon nowiusieńki, to go musiałam wypróbować Big Grin Wzory plus napis, cyfry się już absolutnie nie zmieściły Tongue
Asiek, Wiolka - efekt jest rzeczywiście marmurowy, aż mnie korci wypróbować inne kombinacje kolorystyczne, bo mam trochę kolorowych ryżowców...
Dziękuję Wam za komentarze, a Parvi za inspirację. Fajna technika, bo w zależności od liczby warstw ryżowca osiągamy różne efekty. Ja początkowo chciałam osiągnąć taki, jak u Parvi na jej pracach, że kolor bazowy jest ledwo widoczny, a na zewnątrz prawie biało, że można kleić motywy. Ja akurat myślałam o transferze napisu, ale do tego ryżowcu musiałoby być z pięć warstw, albo baza nie czarna, żeby się transfer nie zlewał. A ponieważ biały ryż mi się skończył w trakcie roboty, a w moim lokalnym nędznym sklepie decu biały ryżowiec to jakaś dziwaczna fanaberia najwyraźniej, no to skończyłam na trzech, a zamiast transferu poszedł biały wzór z szablonu.
Ach, no i chciałam zameldować, że turkusowy ryżowiec posiadam, więc zapewne będzie i coś w klimatach bardziej typowych dla mnie Wink

Virgo, papier jest w całości na dwóch warstwach, natomiast ostatnia z dwóch części, bo już nie miałam takiego dużego kawałka. Można spokojnie wykorzystać skrawki, i tak widać tylko grube włókna, reszta się zlewa. Albo dać skrawki jako pierwszą-drugą warstwę, a cały kawałek jako ostatnią, zewnętrzną.


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Joanka215 - 01-25-2014

Wyszło rewelacyjnie, ta kropelka czerwieni - no czysta poezja. Bardzo mi się podobaSmile


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - craftingbydominique - 01-25-2014

Lepiej mniej ryzu, zdecydowanie i nie spodziewalam sie, ze na ciemnym tak swietny efekt mozna uzyskac. A a propos podciekania, to szablon robilas po polakierowaniu juz? Bo wtedy jest gladziej, nie podcieka, no i zawsze lepiej go psiknac tymczasowym klejem. Za Chiny nie zmujesz cholerstwa nigdy w zyciu, ale to nie ma znaczenia dla jego, szablonu znaczy), funkcjonowania.


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Shanna - 01-25-2014

I ja sie dolacze do pochwal. Efekt przerosl oczekiwania. Wyszlo ''debesciacko''Smile


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Maglia - 01-26-2014

Ryżowiec na podmalowanym tle brzmi dla mnie jeszcze egzotycznie, ale bardzo, bardzo mi się podoba ten efekt tła. Koniecznie też muszę wypróbować Smile


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Erato - 01-26-2014

(01-25-2014, 11:31 PM)craftingbydominique napisał(a): Lepiej mniej ryzu, zdecydowanie i nie spodziewalam sie, ze na ciemnym tak swietny efekt mozna uzyskac. A a propos podciekania, to szablon robilas po polakierowaniu juz? Bo wtedy jest gladziej, nie podcieka, no i zawsze lepiej go psiknac tymczasowym klejem. Za Chiny nie zmujesz cholerstwa nigdy w zyciu, ale to nie ma znaczenia dla jego, szablonu znaczy), funkcjonowania.

Domi, tak i nie - nie bo przed lakierem, a tak, bo używam kleju z werniksem i po przyklejeniu trzech warstw ryżowca powierzchnia była już gładka jak po lakierze. Nie mam wprawy po prostu z farbą przez szablon, za dużo wzięłam na raz. A kleju tymczasowego nienawidzę, mam taki i jest obrzydliwy Big Grin Nie wiem, czemu on sie właściwie nazywa tymczasowy, bo zostaje po wsze czasy Dodgy
Shanka, Muszko, dzięki wielkie Smile

Maglia, to do roboty! Big Grin Rzecz nie jest trudna do wykonania, a efektowna.


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - craftingbydominique - 01-26-2014

Kleje tymczasowe maja byc obrzydliwe, takie sa z natury Smile, ja mam taki w psikaczu, bardzo wygodne, bo produkuje lekka mgielke, zostaje na forever tylko na szablonie, niby straszne, ale tak naprawde nie szkodzi temuz Smile.


RE: Decu każdy może - zegar metodą Parvi - Erato - 01-26-2014

No niby tak, ale ten szablon się potem lepi do wszystkiego, cholery dostaję.Wystarczy tapować ostrożniej, mniejszą ilością farby, odczekać chwilę, aż zgęstnieje na gąbce. Czyli nihil novi, cierpliwość Big Grin