Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Erato - 01-29-2014

wiolka, mika jest srebrzystobiała, fioletowa i taka antracytowa, ciemnosrebrna, w kolorze metalu puszki.
Jak będziesz kleiła serwetkę na ryż, tj. z takim zamiarem, żeby spod serwetki wylazły te włókna, to nakładaj serwetkę na dość mokry klej - tutaj był trochę za bardzo podeschnięty i serwetka nie nasiąkła całkowicie, przez co miejscami jest biaława (bo oczywiscie kiedy bardzo chcesz, żeby była biała i kryjąca, to Ci nie wyjdzie i wszystko się zleje Big Grin ). Ostateczny efekt nawet fajnie wygląda, ale ja chciałam, żeby bardziej ten ryż był widoczny, tymczasem już nawet przesmarowanie klejem od góry nie wtopiło białych części serwetki idealnie.

A, jeszcze zapomniałam o jednej rzeczy, serwetka na wieczku jest najpierw pomalowana jedną warstwą kameleona fioletowego, i dopiero na to miki.

Maglia, niezły pomysł z tym sizalem, tylko musiałabym go od spodu podkleić, żeby nie wypadał. Ale jednak wizja poduszeczki jest bardziej kusząca... Puszka chyba będzie prezentem urodzinowym dla mojej sąsiadki i chciałabym, żeby się nadawała na przechowywanie drobnej biżuterii.
Może ktoś ma niepotrzebny kawałek bladofioletowego aksamitu? Big Grin


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Erato - 01-29-2014

Renia, jesteś genialna Big Grin Heart Wczoraj zaczęłam nawet robić "drugie dno" do tej puszki z kawałka korkowej podkładki oklejonej ryzowcem - no nawet nawet to wygląda, ale wciąż wolałabym coś miękkiego. Ale o decu na szmatce nie pomyślałam!


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Erato - 01-29-2014

No przecież Ty jesteś Królowa Szmatkowa! Czy uszyjesz, czy zdekupażujesz, to cuda szmaciane spod Twoich rączek wychodzą. A ja na taki oczywisty pomysł nie wpadłam...


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Joanka215 - 01-29-2014

Efektowna Smile


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - abask - 01-29-2014

Ja fioletów nie lubię ale uwielbiam lawendę dlatego puszka dla mnie jak najbardziej naj Wink)
A pachnie jak lawenda?


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Erato - 01-29-2014

Hania, wiesz że tak? Ta świeca miała bardzo silny zapach, który się utrzymuje do teraz pomimo wymycia resztek świecy wrzątkiem i płynem do naczyń oraz wypalania tego w piekarniku.
Grarut, tak, jak już wyciągnęłam swoje zapasy kolorowych ryżowców, to mam ochotę ich poużywać Smile
Joanka, dziekuję Shy
Oli, Tobie lawenda do niczego nie pasuje, w szczególności do chetoników oraz puszki z nocnego nurkowania Wink


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - jomajka12 - 01-29-2014

Erato, ty chyba jak Vika chciałaś spróbować swoich sił w stylu innym niż Twój własny Wink. I udało się. Bardzo ładna ta puszeczka. Ja pomalowałabym ją całą, a Ty zostawiłaś czysty metal i wygląda to świetnie. O innych detalach nie piszę bo wszystko już zostało obgadane.


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - Virgo_777 - 01-30-2014

Ojojojjjj...!!! piękna!!!! filoletowa, lawendowa... - już za...brana Sad


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - abask - 01-30-2014

Moja synowa miała kiedyś dużą puszkę po odżywce do włosów ( ta, którą im zrobiłam we wzorki kafelek)
Początkowo miała planowane przeznaczenie do kuchni ale po 3 mies stania na balkonie wciąż pachniała odżywką. Musowo było ją zrobić na szczotki do włosów Wink))


RE: Decu każdy może - puszeczka z fioletowym na l... ;p - craftingbydominique - 01-31-2014

Mika na przedostatnim bardzo widoczna! Pieknie wykonczylas puszeczke Smile, ja tez z tych lubiacych lawende, na zywo to juz w ogole poezjaSmile
A kameleony sa zawsze przezroczyste? Bo polozylam na zlocenia i mi kompletnie na mleczne wyschlo. Moze tak zlocenia tylko maja?