Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-06-2012

Gofi ale ona się błyszczy! Jest wylakierowana tak samo jak karafka, bardzo lśniąca, może na zdjęciach nie wyszło. Natomiast faktycznie zrezygnowałam ze świecidełek typu brokat, nie pasowały mi do tego wzoru.

Papier ryżowy to też jest mój faworyt ostatnio, łatwy w obróbce i niezwykle efektowny. Ja tę bombkę najpierw chciałam zostawić tylko ryzowiec i motyw, lakier i koniec. No ale zabrałam się za kropki i już potem poszło... Może trochę za dużo, ale w sumie podoba mi się.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - anulkaa - 11-07-2012

Fajowe i bombka i karafkaSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Dyzia - 11-07-2012

Fajna buteleczka, goła szyjka urozmaica formę karafki, motyw wydaje mi się ciut za duży i przytłaczający, super wyglądałaby z czymś bardziej delikatniejszym, z ornamentami złotą konturówką np. Choć z moich butelkowych doświadczeń wyniosłam wniosek, że papier ryżowy na ciemnym tle, np. czerwonego wina, kiepsko wygląda, chyba, że to się akurat komuś podoba, ja lubię ryżowce na jasnym tle, wtedy są takie delikatne, jak na twoim zdjęciu, do mojej z okienkami ryżowymi będę wlewać tylko jasne nalewkiSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - gofira - 11-07-2012

(11-06-2012, 11:57 PM)Erato napisał(a): Gofi ale ona się błyszczy! Jest wylakierowana tak samo jak karafka, bardzo lśniąca, może na zdjęciach nie wyszło. Natomiast faktycznie zrezygnowałam ze świecidełek typu brokat, nie pasowały mi do tego wzoru.

Papier ryżowy to też jest mój faworyt ostatnio, łatwy w obróbce i niezwykle efektowny. Ja tę bombkę najpierw chciałam zostawić tylko ryzowiec i motyw, lakier i koniec. No ale zabrałam się za kropki i już potem poszło... Może trochę za dużo, ale w sumie podoba mi się.
nic nei za dużo nic nie za dużo na bombce musi być bardzo duuuuzo w końcu to bombka


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - szksat - 11-07-2012

Erato, karafka bardzo ładna, ale bombka - toż to poezja Smile Cudna jest wyjątkowo - podoba mi się w niej absolutnie wszystko Big Grin A teraz zdradź szczegóły, jak się nauczyć tak władać konturówką??


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-07-2012

(11-07-2012, 12:29 PM)szksat napisał(a): Erato, karafka bardzo ładna, ale bombka - toż to poezja Smile Cudna jest wyjątkowo - podoba mi się w niej absolutnie wszystko Big Grin A teraz zdradź szczegóły, jak się nauczyć tak władać konturówką??
Bardzo dziękować Big Grin
A co do konturówki.... yyyyy..... no bierze się ten pojemniczek, lekko naciska żeby zaczęła wypływać farba i stawia kropki Big Grin Żadna filozofia.... Ja nie robię ręcznych reliefów konturówką jak tu niektóre potrafią - na razie opanowałam kropki Big Grin

(11-07-2012, 12:03 PM)Dyzia napisał(a): Fajna buteleczka, goła szyjka urozmaica formę karafki, motyw wydaje mi się ciut za duży i przytłaczający, super wyglądałaby z czymś bardziej delikatniejszym, z ornamentami złotą konturówką np. Choć z moich butelkowych doświadczeń wyniosłam wniosek, że papier ryżowy na ciemnym tle, np. czerwonego wina, kiepsko wygląda, chyba, że to się akurat komuś podoba, ja lubię ryżowce na jasnym tle, wtedy są takie delikatne, jak na twoim zdjęciu, do mojej z okienkami ryżowymi będę wlewać tylko jasne nalewkiSmile
Ja pijam praktycznie wyłącznie białe wino Wink Dlatego też na karafce są białe (czyli zielone Big Grin ) winogrona. Ornamenty konturówkowe mnie kusiły, nie powiem, ale "poniechałam". Może zrobię drugą bardziej "na bogato", na czerwone wino Smile

(11-07-2012, 12:05 PM)gofira napisał(a):
(11-06-2012, 11:57 PM)Erato napisał(a): Gofi ale ona się błyszczy! Jest wylakierowana tak samo jak karafka, bardzo lśniąca, może na zdjęciach nie wyszło. Natomiast faktycznie zrezygnowałam ze świecidełek typu brokat, nie pasowały mi do tego wzoru.

Papier ryżowy to też jest mój faworyt ostatnio, łatwy w obróbce i niezwykle efektowny. Ja tę bombkę najpierw chciałam zostawić tylko ryzowiec i motyw, lakier i koniec. No ale zabrałam się za kropki i już potem poszło... Może trochę za dużo, ale w sumie podoba mi się.
nic nei za dużo nic nie za dużo na bombce musi być bardzo duuuuzo w końcu to bombka
ha ha, no widzisz, dla jednych za dużo, dla innych w sam raz Smile I bądź tu człowieku mądry... Matko święta, co ja mam wymyślić na ten konkurs?!!!?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-08-2012

Wczoraj wyrolowałam świecę Big Grin Z serwetki dostanej od Lady Słonka - albo od muszki, nie wiem która mi taki ładny gratis przysłała, ale na świąteczną świecę jak znalazł!

   


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - gofira - 11-08-2012

piękna - a powiedz próbowałas juz zapalac te swiece? ciekawam jak się spalają z ta serwetką a i jeszcze jedno czym lakierujesz?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-08-2012

Palić jeszcze nie próbowałam - mam nadzieję, że brzegi się będą nadtapiać i zwijać, a nie będzie nagłego pożaru serwetki Big Grin Jak jest taka gruba świeca, to raczej nie powinno nic takiego nastąpić....
Nie lakieruję ich wcale. Jak się porządnie wyroluje na gorąco, to serwetka się "zalewa" woskiem. Pewnie, nie wygląda to tak efektownie jak lakier, ale nie mam medium do świec, które mogłoby "robić" za lakier. Nie wiem czemu media do świec są tak horrendalnie drogie Undecided


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-08-2012

Świetna świeca!!! I świetny motyw!! Smile