Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - ptaszek obok klatki czyli zajączek dla Shanny :) - Virgo_777 - 04-18-2014

No piękne pudełeczko. Serducha w nim...ohoho
Inaczej robi się rzecz na zamówienie klienta, inaczej osoby znajomej, inaczej na zamówienie bliskiej, a jeszcze inaczej prezent dla bliskiej. I niby taka sama robota...(z naciskiem na "niby")


RE: Decu każdy może - Pisces - Erato - 04-29-2014

Dawno dawno temu kupiłam serwetkę z motywem zodiakalnych ryb - bo motyw i kolorystyka ładna, a Rybek znam sporo (moja mama na przykład), wiec wiedziałam, że prędzej czy później się przyda.
Wykorzystałam serwetkę w najprostszy z możliwych sposobów, czyli po całości nakleiłam na szklany talerz - jeden z tych świetnych ryflowanych talerzy, które udało mi się kiedyś kupić na wyprzedaży w jakimś markecie, już przedostatni niestety...
Zastanawiałam się, czy coś z tym pokombinować, ale ostatecznie zdecydowałam, że nie, bo same kształty szkła, wyglądające jak pofalowana tafla wody, do tego motywu pasują idealnie. Więc po prostu nakleiłam, spód pomalowałam i polakierowałam (szklącym Renesansem oczywiscie Big Grin ).

Nóżki ze szklanych przezroczystych kaboszonów wyglądają na zdjęciach jak białe, bo robiłam zdjęcia, zanim klej zrobił się przezroczysty - pod szkłem schnie bardzo powoli, no ale zasadniczo gdy już wyschnie, powinien stracić ten biały kolor Smile


RE: Decu każdy może - Pisces - abask - 04-29-2014

Muszę przyznać, że świetnie wygląda i mi się bardzo podoba Wink))


RE: Decu każdy może - Pisces - DecouDream - 04-29-2014

Właśnie! Czasem jak nas kusi poszaleć z technikami i mediami, to lepiej się uspokoić i nie dać się ponieść szaleństwu decoutwórczości. Świetnie, że poprzestałaś na pofalowanym talerzu. On i serwetka są dla siebie stworzone. Praca jest super! Idealna. Brawa za wyczucie Smile


RE: Decu każdy może - Pisces - gofira - 04-29-2014

no no fajowe i mój znak zodiaku hihi Smile


RE: Decu każdy może - Pisces - Vika - 04-29-2014

Że też Ci się tak cudnie wielkościowo wpasowała ta serwetka Smile jakby specjalnie do tego talerza Smile
I te ryfle idealnie falują... Brawo!



A ja już nie mam ani jednego kaboszona Sad i w moim sklepie od dłuższego już czasu ich niet, buuuu...


RE: Decu każdy może - Pisces - wiolka42 - 04-29-2014

Bosko wyszedł . A ten niebieski kolor mega piękny Smile. Muszę gdzieś poszukać tego typu szkła .


RE: Decu każdy może - Pisces - Erato - 04-29-2014

Cieszę się, że Wam się podoba taka prosta praca Smile

Gofi, jak Ty rybka, to oficjalnie możesz porwać Wink
Vika, ta serwetka jest z tych mniejszych, dlatego cała się zmieściła. U mnie z kaboszonami też szału nie ma, kupiłam te przezroczyste, ale kiedyś to były takie ładne, o mniej regularnych kształtach, perłowe, a te takie... sobie. No ale na nóżki mogą być, i tak w ogóle ich nie widać. Za to mam już pomysł na produkt zastępczy - w OBI, Ikei itp. miejscach można kupić paczki szklanych płaskich "kamyków" do dekoracji, one mogą być zamiast kaboszonów, a na pewno będą tańsze Idea

Bardzo dziękuję za Wasze komentarze! Heart


RE: Decu każdy może - Pisces - Virgo_777 - 04-29-2014

Niby zwyczajnie - serwetka po całości... A, kur..czaczki, Taki efekt !!!
Właśnie, czasem nie ilość, a umiarkowanie, wyczucie i smak...
Choćby dobranie przedmiotu do motywu
Mnie bardzo się podoba (a przecież ja nie rybka)


RE: Decu każdy może - Pisces - DecouDream - 04-29-2014

Jak się tak patrzy i patrzy, choroby morskiej można dostać Big Grin