Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - Cafe du Livre - Erato - 07-08-2014

Bardzo Wam dziękuję za te wszystkie pozytywne wpisy Smile Taca wyszła naprawdę fajnie, a zdradzę Wam jeszcze, że równolegle ze mną drugą tacę robiła moja nieszwagierka (no, siostra niemęża Big Grin) pod moim "kierownictwem artystycznym". Tyle, że ona miała jako materiał starą drewnianą tacę w rustykalnym stylu. Użyłyśmy tego samego papieru, bo taca jest z bardzo bylejakiego drewna i nie warto było go eksponować, została cała zamalowana i oklejona. Ania znalazła ciekawe obrazki do transferów. Taca się jeszcze lakieruje, ale jak skończymy, to Wam tu pokażę.


RE: Decu każdy może - Cafe du Livre - Pasada - 07-10-2014

Świetnie udało Ci się wykorzystać ten papier, wykończeniu nic nie brakuje, bardzo mi się podoba ;o))


RE: Decu każdy może - Cafe du Livre - Tusia - 07-10-2014

Super taca, też chcę taką... a jaki to lakier?


RE: Decu każdy może - Cafe du Livre - asik1979 - 07-11-2014

Piękna taca! nie wiem czy już podebrana przez którąś forumowiczke, ale jeśli nie, to ja kradnę Big Grin


RE: Decu każdy może - Cafe du Livre - Ginger - 07-14-2014

Piękna Taca..Oli już ją sobie zarezerwowała ale gdyby się rozmyśliła to ja jestem następna w kolejce Smile


RE: Decu każdy może - róże po deszczu - Erato - 08-11-2014

Znalazłam sobie kiedyś ładny obrazek - nic szczególnego, ale jakoś bardzo ujęły mnie kolory (uwaga! NIE niebieskie Big Grin ). Postanowiłam go przetransferować, więc wzięłam pudło i dalejże. Pierwszy raz próbowałam metody "na szybko" - porażka. Ta metoda, o ile świetnie się nadaje do transferu czarnych, niezbyt dużych motywów, o tyle w przypadku takich gęstych, kolorowych, dużych wzorów nie sprawdza się. Zdarłam, znowu wydrukowałam, drugi raz. Odczekałam dłużej, zrolowałam, było prawie dobrze, aż pod sam koniec wydarłam dziurę Taz
Dopiero za trzecim razem transfer udał się nieomal bez skazy - rolowałam z kilkanaście razy, ostrożnie, powolutku, do najmniejszego kłaczka papieru. Po czym, jak już to tak heroicznie wykonałam, to stuknęłam się w czółko i stwierdziłam, że przecież równie dobrze mogłam to po prostu przykleić na to wieczko rotfl
No ale moja Szara, jak to nazywa Vika, obudziła się dopiero po fakcie, transfer wyszedł ostatecznie bardzo dobrze. Zrobiłam go przy użyciu Art Medium, ale na lakier też by oczywiscie wyszedł.

Wieczko zostało wylakierowane Vidaronem, następnie na części wzorów zrobiłam wypukłe kontury preparatem pod nazwą Lakier 3D Daily Art. Na to poszła jeszcze jedna, kończąca warstwa lakierem w sprayu Fly Color, całość wygląda niemal jak szkło.

Dół został zabejcowany zieloną bejcą rustykalną, gdzieniegdzie dodałam różowe smugi farbą akrylową, następnie wszystko wywoskowałam Starwaxem i wypolerowałam na gładko. W środku też Cyklop Myślałam, że mi się szmatka zapali od tego polerowania Big Grin
W środku relief z masy lidlowej zabarwionej akrylówką, polakierowany Vidaronem.


RE: Decu każdy może - róże po deszczu - gofira - 08-11-2014

ha pierwsza jestem to ukradywuję i zmykam
fajowe ono nie ma co Smile
strasznie superaśny efekt tego 3d


RE: Decu każdy może - róże po deszczu - apawlaczka - 08-11-2014

zabieram :-)


RE: Decu każdy może - róże po deszczu - gofira - 08-11-2014

ha! pierwsza byłam i nie oddam Tongue


RE: Decu każdy może - róże po deszczu - apawlaczka - 08-11-2014

no patrz myślała, że jak napiszę "Zabieram" to nikt mnie nie uprzedzi Dodgy Gonia oddawaj!!!!!
Piękna praca, spójna i ciekawa. Świetnie wymyśliłaś ten efekt róż po deszczu, no i wstawki różowe na bejcy (na pewno odgapię).