Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Virgo_777 - 08-25-2014

Namodziłaś , oj namodziłaś. To pudełko z rosą, czy tam szkłem zajefajne. Super, że maźniete sa akcenty koloru na dole pudełka.
Taca też bardzo ładna. artystyczna, a nadal taca.
Komódka bardzo ładnie się prezentuje dzięki pięknie uwydatnionym słojom, chociaż nie koniecznie to mój kolor. za to boczki cudniaste.
Świecznik to już jak z pracowni artysty plastyka. No przecież... bo niby skąd?
Szacun kobitko Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Vika - 08-25-2014

Wiesz co?
Ja bym przetestowała w roli gruntu szklący Renesansu, na wyschnięty masa i już bez końcowego lakieru wsadziłabym do pieca Smile

A lampion bardzo mi się, bardzo Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - abask - 08-25-2014

Bardzo ciekawie wyszło. Spęki są bardzo ładne Wink


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Erato - 08-25-2014

Virgo, ależ pochwały, aż urosłam Big Grin Bardzo dziękuję Heart

Decou Dream a na czym robiłaś, też na szkle?

Vika no może spróbuję i tak - wprawdzie z opisu tego gruntu Haft Lack wynika, że on jest lekko lepki i na tym może polegać tajemnica. Szklący jak wyschnie, to jest gładki i twardy niemal jak szkło. Ale spróbować można, najwyżej przelakieruję i z wierzchu.

Teraz robię dwie rzeczy z tą pastą na mdf-ie - zagruntowałam primerem Fluggera, na jeszcze mokry primer nakładałam farby akrylowe. Jak to wszystko dokładnie wyschło, to nałożyłam "faceta" - trzyma się bardzo dobrze. Akurat projekt jest taki, że i to będzie lakierowane z wierzchu, niemniej na drewnie i akrylach powinno się wszystko dobrze trzymać. Na tubie tutoriali z tym jest co kot napłakał, w tym z Inspirello, które pokazuje, jak się nie udało Smile Tylko że tam pokazano powierzchnię zagruntowaną, którą następnie przetarto patyną, i to był zdaje się błąd, bo patyna zlikwidowała przyczepność.


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - DecouDream - 08-25-2014

(08-25-2014, 12:39 PM)Erato napisał(a): Decou Dream a na czym robiłaś, też na szkle?
Na drewnianej deseczce albo sklejce, dobrze nie pamiętam. Szmyrnęłam tym w kąt ze złości. Bo kupiłam i kolor, i podkład, a tu nic. Gdy chciałam po czasie zrobić kolejne podejście. Kolor zmienił konsystencję, więc tym bardziej nie ruszałam.


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Zuza - 08-25-2014

Lampionik... jak lampionik, ale mała komódka skradła moje serce! Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Shanna - 08-25-2014

Tak testowac to mozna. Ladnie wyszedl. Myslalam ze kropeczki tez tym wynalazkiem zrobilas i zastanawialam sie dlaczego nie pekly. Ale skoro to konturowki to albo masz dokladnie ten sam odcien albo trafilas w 10! z doborem koloru.


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Merilon - 08-26-2014

To jeszcze ja się wypowiem Smile bardzo fajna ta mini komódka, prostota w czystej formie, ale za to jaka efektowna i jak pięknie dopracowana Smile bardzo mi się podoba kolor tej niebieskiej bejcy na szufladkach, wogóle te szufladki pięknie wyglądają. A ze świecznikiem super efekt uzyskałaś tymi pastami, takie coś a'la mozaika wychodzi, ja bym dała tą pastę po całości świecznika, mogło by to wyglądać ciekawie Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Erato - 08-26-2014

Merilon dzięki - pasta po całości to pewnie będzie któryś z kolejnych eksperymentów Wink

Shanna kropki są robione konturówkami Viva Decor Glass Effect Gel - ich kolory są dokładnie "kompatybilne" z kolorami past pękających, dlatego to tak idealnie się zgrało.

Grarut a w czym się pogubiłaś, bo się pogubiłam Big Grin

Zuza, dziękuję Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Erato - 08-26-2014

(08-26-2014, 03:09 PM)grarut napisał(a):
(08-26-2014, 11:27 AM)Erato napisał(a): Grarut a w czym się pogubiłaś, bo się pogubiłamBig Grin

Erato no, jak na czym? Na tych transferach (pismo, pocztówki) Tongue
Pozostałe kumam Big Grin
aa, bo ja myślałam, że chodzi o ten lampion testowy Big Grin