Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-13-2012

Nie bredzisz kochana nic a nic, bo tak oczywiście też można - tylko że ja stosuję metodę łatwiejszą (tak mi się wydaje) - po prostu przyklejam motyw zadrukowaną stroną do spodu, za pomocą dość grubej warstwy tegoż medium. Zostawiam do baaaaardzo porządnego wyschnięcia (najlepiej na noc) i potem moczę i roluję/ścieram papier z wierzchu przedmiotu, a toner zostaje na warstwie medium. To z robieniem tej błonki wydaje mi się trudniejsze, bo właśnie nie wiem, ile razy to malować, a potem ta błonka się moze porozrywać itd. A tak - medium posmarowane jest raz, motyw od razu przyklejony, potem ścierasz papier, malujesz jeśli potrzeba i lakierujesz. Cudownie proste Big Grin No tylko trzeba pamiętać o wydrukowaniu lustrzanego odbicia, jeżeli ma się napis lub jeśli chce się zachować orientację oryginału - donne z witryny są tak naprawdę zwrócone w drugą stronę!

Patent z robieniem błonki jest na pewno niezastąpiony, jeśli chcemy przenieść wydruk na coś okrągłego (ech te bombki Wink ) albo nie mamy jak zrobić odwróconego wydruku - to kurde wcale nie jest takie proste, Word takiej opcji nie ma, drukarka rzadko która...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - szksat - 11-13-2012

No panie Dzieju, Erato, aleś dała popis transferowy Big Grin Zakładka fantastycznie skomponowana i dokombinowana, a obraz - poezja Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-13-2012

Sztrasnie dziękuję, Szksacie Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 11-13-2012

ah, no tak, tak jest wygodniej faktycznie. Ale nie dla psa kielbasa.. znaczy dla mnie ta metoda, bo ja nie mam pojecia, jak cos robie, jakie bedzie nastepny krok, chyba, zeby bym chciala calosc powierzchni pokryc, no ale to wystarczy wydruk wtedy, nie? Ja maziam pion, poziomo i po 30 min moczenia wycieram pod cienka warstwa wody na talerzu plaskim, no a potem macham tym tam i nazad po pracy pt. a gdzie to ma byc... czasem wychodzi, ze nigdzie.

Znalazlam cos takiego a propos lustrzanego odbicia w wordzie (pamietam, ze ja w wordzie jakos to robilam):
http://office.microsoft.com/pl-pl/word-help/tworzenie-odbicia-lustrzanego-obiektu-HP005192834.aspx


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-13-2012

No jasne, wszystko zależy jak masz skomponowaną pracę. Dzięki za ten instruktaż wordowy, wypróbuję! Póki co radziłam sobie wrzucając printscreena do Painta i odwracając, ale to pogarsza jakość napisu (chociaż ostatecznie na transferze takich niuansów nie widać).


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - szksat - 11-14-2012

Erato, Ty te bombki pokazuj Tongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-15-2012

A proszę bardzo Smile Na razie tylko jedną mam do pokazania. Motyw - ptaszek. Gatunek - zmarchuszka świąteczna Tongue

To ja chyba raczej zostanę przy świeczkach... Te są zrobione na klej do decou, pomalowane nim także z wierzchu w charakterze lakieru.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Dyzia - 11-15-2012

Ten gatunek ptaszka widocznie już tak maSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Vika - 11-15-2012

No to Cię świece wciągnęły... i dobrze, bo fajnie Ci wychodzą Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Shanna - 11-15-2012

Bombka sliczna. Czy ten sznureczek przyklejalas? Trzyma sie?
A swieczuszki eleganckie. Podoba mi sie ten blysk. Czy ja na tej z czerwona kokardka dobrze widze koronke?