Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Vika - 11-19-2012

(11-19-2012, 05:50 PM)Erato napisał(a): - "kuchy" sypały się jedna za drugą, ostateczny efekt jak w załączniku
I wiesz co Muza?? I bardzo dobrze, że te kuchy nie tylko mnie się trzymają Tongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 11-19-2012

Swoja droga, kogo sie kuchy nie trzymaja... a zawsze je mozna na eksperyment przekuc, co tylko pracy na dobre wychodzi Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-19-2012

(11-19-2012, 06:20 PM)vika napisał(a):
(11-19-2012, 05:50 PM)Erato napisał(a): - "kuchy" sypały się jedna za drugą, ostateczny efekt jak w załączniku
I wiesz co Muza?? I bardzo dobrze, że te kuchy nie tylko mnie się trzymają Tongue

bardzo jesteś uprzejma Big Grin Tylko że Twoje kuchy raczej nie wynikają z błędów, tylko np. dziury w drewnie, jak w przypadku tego klucznika. A ja... no cóż, sama jestem im wszystkim winna Big Grin Ale fakt, nauczyłam się sporo przy robieniu tej tacki i mam nadzieję, że uniknę wielu błędów przy następnej tego typu pracy!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-19-2012

O Ty brzydka!! Tylko sama chcesz się na własnych błędach uczyć?!!?!? A może my byśmy się też chciały trochę na Twoich pouczyć...?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-19-2012

O żebyś wiedziała, wkur... się tak nad tą tacą, że aż się pomarszczyłam i zbrzydłam z tej złości, a co mięsa latało...
Ale nie sępię się Big Grin No wiec tak:
- jeżeli się chce wykleić serwetką szczelnie całe dno tacy, jak ja chciałam, to najgorszym pomysłem jest posmarować od razu całość klejem (ja tak zrobiłam)
- jeśli się już jest tak głupim, że się posmaruje całość klejem, to najgorzej jest zacząć przyklejać od krawędzi (tak właśnie zaczęłam)
- efektem powyższego jest megapomarszczenie serwetki oraz, co gorsza, odjechanie krawędzi serwetki od krawędzi tacy, serwetka się na bank bowiem przekrzywi.
- efektem tego, że klej jest wszędzie, jest niekontrolowane przyklejanie się serwetki przy krawędziach, przez co jak już się nawet dojdzie do tej krawedzi, to nie sposób ładnie przykleić i przyciąć, wszystko zaczyna się rwać.
No więc jak już jakimś cudem w końcu przykleiłam to cholerstwo, to miałam zmarchy WSZĘDZIE, a przy krawędziach pourywane końce, zmarchy i gluty z kleju Big Grin
Dlatego byłam zmuszona do obmalowania w środku dokoła tym białym paskiem. I tu nie koniec nieszczęść,o nie! Otóż chciałam równo, wiec nakleiłam taśmę malarską. Ale taka zwykła do ścian nie robi najmniejszego wrażenia na akrylówce, która pod nią przesiąka i przy odrywaniu taśmy zamiast równego brzegu mamy ciapy, mazy i co tylko... No więc - poprawiałam ręcznie! (a to wszystko na górach-dolinach z kleju i pourywanej serwetki).

Lakierowanie też dostarczyło mi atrakcji, ponieważ poliuretanowy Syntilor na bieli wychodzi żółto, przez co to białe obramowanie w środku wygląda jak posikane Big Grin (nie widać tego na zdjęciach...)

Jako gwóźdź do trumny były jeszcze krople z białego lakieru na rantach, a lakier okazał się był dziwnei gumiasty i zamiast się zeszlifować, krople odrywały się wraz z paskami lakieru.

Ło matko, myślałam, że walnę tą tacą z balkonu...


Zuza, jak Ci się podobało? Tongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 11-19-2012

Posikane w srodku.... hi hi Smile Chyba to jeszcze raz przezywalas przy pisaniu... Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-19-2012

Baaardzo mi się podobało!!!! Big Grin
Ja to mam wredny charakter i czyjeś nieszczęścia wprawiają mnie w szampański nastrój! Big Grin A jak jeszcze ktoś robi to samo co ja - to jestem w siódmym niebie! Znaczy - nie jestem taka najgorsza d... wołowa Big Grin

Chociaż z drugiej strony - ktoś pisał, że właśnie tak nakleja całą serwetkę.... Mnie się nie udaje... Sad

A zacieki z lakieru też mi się zrobiły na ostatnich buteleczkach.... Nie wiem dlaczego, bo przecież nie pierwszy raz lakierowałam butle... Widać ostatnio sezon "kuchowy" się rozpoczął.... Tongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Vika - 11-19-2012

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
No to faktycznie ubaw, bo:
1. - jeżeli się chce wykleić serwetką szczelnie całe dno tacy - to najlepiej posmarować klejem całą powierzchnię Smile, trzeba tylko poczekać, żeby ten klej był ledwo-ledwo lepki na dotyk Smile

2. najgorzej jest zacząć przyklejać od krawędzi - otóż wcale nie, najlepiej jest kleić właśnie od krawędzi, przykładając brzeg serwetki bardzo dokładnie do boku Smile, wystarczy tylko kleić zrolowaną serwetkę, delikatnie ją odwijając i korygując jej położenie (to bardzo łatwe, bo prawie suchy klej tylko ją lekko przytrzymuje), jak już cała zostanie ułożona -wystarczy ją "wdusić" w podłoże wałkiem do tapet i pozostawić na jakiś czas, a potem delikatnie pokryć całość klejem do decou Smile

3. taśma taka zwykła do ścian nie robi najmniejszego wrażenia na akrylówce, która pod nią przesiąka - nic bardziej mylnego - właśnie takiej taśmy się używa - trzeba tylko przykleić ją na raz polakierowaną powierzchnię, mocno dociskając brzeg i natychmiast po pomalowaniu delikatnie odkleić Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-19-2012

Ale nas Vikusia podsumowała.... Sad

A taśma malarska mi zostawia klej - i za nic go potem zmyć nie mogę, nawet z czystego szkła... Wolę używać izolacyjnej...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-19-2012

Oooo To jest jakaś niebieska????? Ja mam tylko żółtą, w różnych rozmiarach, ale każda zostawia...