Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - szksat - 11-19-2012

Oj, ale się uśmiałam czytając zaległości weekendowe Smile Erato, jestem pod ogromnym wrażeniem beżowo-ptaszkowej bombki, żadnych zmarchów nie zauważyłam, a motywem i kolorystyką jestem urzeczona Smile Ten koliber jakoś mi nie leży, ale to po prostu motyw nie mój, bo kraczka zazdraszczam okrutnie Smile A taca - cudna. Z tym, że mam chyba tak samo wredny charakter, jak Zuza Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-19-2012

Co do taśmy malarskiej nie mogę się zgodzić, bo niestety wszystko jedno, czy przyklejam ją na lakierowaną czy nielakierowaną powierzchnię, farba przesiąka. No chyba, że mam jakąś wyjątkowo beznadziejną taśmę - ale to taka zwyczajna, żółtawa właśnie. Kiedyś miałam różową, którą kupiłam panu malarzowi pokojowemu malującemu mi ściany i ponoć była lepsza, w sensie że idealnie wychodziły te granice - pamiętam, że droga cholera była Confused

Z prawie suchym klejem - na pewno byłoby znacznie lepiej, ale ja, bogatsza o moje traumatyczne przeżycia z tacą, teraz posmarowałabym tylko pasek wzdłuż krawędzi, delikatnie przykleiła i tak dalej po kawałku. Albo, jeżeli serwetka byłaby większa niż dno tacy, zaczęłabym od środka, doklejając w kierunku na zewnątrz.
Tak czy inaczej, nadmiar kleju albo zbyt mokry klej to podstawowy błąd...

Szksacie, dziękuję, a taką "wredność" to ja lubię pasjami Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Joanka215 - 11-19-2012

Koliber mię urzekł, a i tacka swoje zrobiła Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Erato - 11-19-2012

(11-19-2012, 09:15 PM)natabus napisał(a): Kurcze no faktycznie przygody z tacą miałaś nieziemskie ale to fajnie, bo chociaż Zuzka nasza kochana w szampańskim jest nastroju, w efekcie wszystko wyszło super, szkoda tylko, że boki tacy malowane akrylem zasłoniły piękne słoje drewna.

No bo widzisz Natabus, to jest fatum tej tacy... Jakbyś zgadła, taki był mój pierwotny projekt Smile Ale po pierwsze biały lakier, który miał zapewnić ten efekt, nie okazał się biały, tylko przezroczysty, po drugie zaś walka ze środkiem zostawiła ślady rownież na sciankach wewnątrz i już nie dało się zrobić takiego pięknego muśnięcia bieli...
Jak trauma, to trauma - uprzedzalam, ze z tą tacą wszystko było nie tak Big Grin

Joanko, dzięki w imieniu kolibra Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Shanna - 11-19-2012

Strzelilam sobie w nogeTongue Ja tam nie widze ani zmarszczki, ani bledow o ktorych pisalas. Ja tam widze filizanke postawiona na tacy. Tzn. na poczatku tak widzialam. Efek 3d wyszedl niesamowicie. A z balkonu to lepiej rzucaj balony z woda na dynkusa jak juz musisz cos rzucacTongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Dyzia - 11-20-2012

Jak na takie przygody, to taca wygląda wspaniale!
A jeśli chodzi o taśmę, niebieskiej nie przyuważyłam, ale polecam taśmy Tamiya, dostępne w sklepach modelarskich,
nie zostawia kleju, odrywa się ładnie, nie zacieka nawet jeśli rozwodnionym akrylem pomalujesz...
A dla lubiących cienkie paseczki występuje w szerokości 6mmSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Shanna - 11-20-2012

Moj slubny jest modelarzem. Uzywa tasm Tamiya - sa rozne szerokosci. Jedyny mankament to cena. Choc nie wiem jak w Pl. ale u nas najtansza to ona nie jest.
Ale dodam, ze gdyby ktoras ja miala i maskowala cos podczas lakierowania to radze uwazac podczas zdejmowania. Niby jest ok. ale potrafi nerwow napsuc - nasluchalam sie od mezaTongue


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Erato - 11-20-2012

Dzięki za podpowiedzi co do taśmy!
I bardzo się cieszę, że taca w sumie nawet się podoba Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - Dyzia - 11-20-2012

Nic, co dobre tanie nie jest niestety, ale warto poszukać by znaleźć taka bez dozowonika, ceny w różnych sklepach są różne.
Ja już planuję nastepny zakup, bo o niebo lepsza niż malarska z budowlańca.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - trauma z tacą str. 36 - gofira - 11-20-2012

a ja tak czytam o tych kuchach i czytam i się zastanawiam a czemu tej serwetki na żelazko nie przykleiłaś toć to najprostszy i najszybszy sposob i nic się nie przesunie ani nei pomarszczy
a co do taśmy - ja używam żółtej ale nauczylam sie od małża ze tajemnica nei w taśmei a w sposobie jej przyklejania. trzeba jak sie juz połozy taśmę mocno paluchem przy samej krawędzi potrzeć tak by klej dobrze chwycił i oczywiście oderwać jak tylko się pomaluje- jeśli zostawisz do wyschnięcia to na 100% się pomarszczy.
a mnie się taca podoba i to bardzo Tongue