Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - Erato - 11-30-2012

Vika, anika - dziękuję za odwiedziny i miłe słowa Heart


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - Erato - 12-02-2012

Konkurs bombkowy to była ciężka praca, no to musiałam się zrelaksować Big Grin
Pierwsze efekty użycia medium do świec -
świeca decou

       
i świeca pomalowana resztką farby, którą szkoda mi było wyrzucić Big Grin
   

   


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - craftingbydominique - 12-02-2012

Erato, a jakbys miala chwilke to powiesz jak zrobilas.. od poczatku, nie robie swiec, wiec chetnie poslucham... SmileSmile

no jest cudna po prostu!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - Erato - 12-02-2012

Tę z serwetką najpierw "obtoczyłam" na gorąco, czyli na płycie ceramicznej, z wyciętym motywem. Potem pomalowałam medium do świec (nota bene cieżko się z tym pracuje, rozmięka serwetkę strasznie, trzeba uważać), następnie rozmieszałam farby akrylowe pół na pół z medium i domalowałam to "niebo" na górze. Na koniec pasek złotą konutrówką i gwiazdki - złote naklejki. No a ta druga to klasyczne "ciapanie" :


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - craftingbydominique - 12-02-2012

na plycie ceramicznej - znaczy sie w kuchni? no ja naprawde nic nie wiem o swiecach.. czy to jakis spec. ustrojstwo? Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - Zuza - 12-02-2012

Powiem Ci szczerze, że ta druga, zrobiona z resztek, bardziej mi sie podoba... Chociaż nie wiem czy to zimowa zamieć, czy morskie fale... Tongue

Zimy nie lubię, to jednak wybieram morskie fale! Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - cicha noc - Erato - 12-02-2012

Ja tez lubię błękity, i morze Smile
Dominika, gdzieś tu w wątku opisywałam metodę "na kuchenkę" Big Grin Po prostu jak masz kuchenkę elektryczną z płytą ceramiczną, to rozgrzewasz pole trochę, na swiecę przykładasz wycięty motyw, zawijasz w papier do pieczenia i "rolujesz" po ciepłej płycie, aż się świeca lekko nadtopi i motyw przyklei się na wosk. Można to robić tez żelazkiem albo czymkolwiek gorącym, typu łyżeczka rozgrzana nad świeczką, tyle że na kuchence jest najłatwiej, najszybciej i najrówniej wychodzi.
Muszę chyba tutka zrobić Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - świece str. 44 - craftingbydominique - 12-02-2012

To juz kumam, dzieki!!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - metamorfoza ramy - Erato - 12-02-2012

Poddałam metamorfozie starą (naprawdę starą, ma co najmniej z 50 lat...) ramkę, w której wisi u mojej mamy obrazek.
Ramka "przed" była po prostu pomalowana na czarno, no i już mocno tknięta zębem czasu...
       

Teraz wygląda tak:
           

Najpierw oczywiście obdarłam ją pieczołowicie papierem ściernym (cooo za syf! pięćdziesięcioletnia czarna farba pyląca jak chmura z fabrycznego komina...), trochę podkleiłam pęknięcia, wyszlifowałam. Następnie pomalowałam dwiema warstwami białej farby akrylowej, znowu wyszlifowałam, nałożyłam trochę pasty postarzającej w kolorze bronze i umbra. Później poszedł crackle medium Stamperii, który wyszedł mi nadspodziewanie subtelnie - chyba dlatego, że położyłam cienkie warstwy. Na crackle jeszce raz przecieranie pastami, wszystko zabezpieczone jedną jedyną warstwą lakieru poliuretanowego w sprayu Crafts.

I jeszcze jedno zdjęcie detalu.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - metamorfoza ramy - Zuza - 12-02-2012

Hmmm.. W życiu nie zrozumiem dlaczego tak się męczyłaś, żeby ze starej zniszczonej ramki zrobić starą zniszczoną ramkę.... Sad