Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - talerz pseudomurano - craftingbydominique - 02-12-2013

pseudomurano talerz skubaniec - hihihihi, sobie wyobrazam taki opis 'handlowy' SmileSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - talerz pseudomurano - Erato - 02-13-2013

Domi, bo to tak jak wyrób czekoladopodobny...

Grarutku, ciepło mi wokół serca robisz, mimo tej zimy upartej za oknem Smile Bardzo dziękuję.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - Erato - 02-14-2013

Talerzyki szklane zakupiłam dwa i dziś prezentuję drugi - mniejszy, prostokątny. Miał to być eksperyment z przyklejeniem serwetki, niestety efekt jest dość żałosny, szczególnie w porównaniu z muranopodobnym, ponieważ okropnie się pozmarcholiło Undecided
Serwetkę dostałam w jakimś gratisie, wzór jest dość kiczowaty, ale o dziwo łabądek jako mydelniczka wygląda niczego sobie, albo wyglądałby, gdyby nie te zmarszczki.
       

Mydelniczkę robiłam dwa razy - za pierwszym razem zrobiłam napisy typu "Soap" i na to nakleiłam serwetkę. Kleiłam medium do szkła Marabu. Pod spód poszła farba akrylowa (zmieszana z medium), na to warstwa papieru ryżowego, dwie warstwy medium. Wyglądało to znacznie lepiej niż teraz pod względem gładkości motywu, zmarszczki były, ale mniej widoczne. Niestety - spaliłam, ustawiłam za wysoką temperaturę (chciałam się przekonać, co będzie jak ustawię temperaturę zgodną z instrukcją, no to się przekonałam - pali się Big Grin )
Wszystko odmoczyłam i zdarłam i apiać, tym razem bez napisów, bo pisanie z ręki konturówką w lustrzanym odbiciu słabo mi idzie Big Grin Nakleiłam motyw na dobrze podeschniętą warstwę medium i było prze-pię-knie, zmarszczek zero absolutne. Niestety, mimo że zostawiłam to na parę godzin do wyschnięcia, to przy nakładaniu kolejnej warstwy medium pojawiły się zmarszczki, jakieś takie mikropęcherzyki, no ogólnie fuj.

Ale nie zmienia to faktu, że idea takich mydelniczek mi się podoba i będę próbować dalej Big Grin A na razie mogę udawać, że te zmarszczki to wiatr na jeziorze zrobił Tongue

Wypalone przez 1,5 h w temperaturze 100 stopni. Ciekawa jestem, czy się szybko odmoczą krawędzie, będę testować u siebie.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - Vika - 02-14-2013

Nooo... te zmarchy to jak krak prawie Wink

Podobają mi się te zielenio-błekito-turkusy, ale motyw nie bardzo, aczkolwiek uwielbiam ptasie motywy...

Dla mnie nadal absolutnym liderem muranopodobny jest.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - Zuza - 02-14-2013

Muranopodobny też mi się bardziej podoba, ale ten łabądkowy całkiem sympatyczny Smile Jestem na TAK Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - Shanna - 02-14-2013

A ja ten wzor bardzo lubie. Mam nawet kalendarz z tym motywemTongue

(02-14-2013, 04:21 PM)Erato napisał(a): Wypalone przez 1,5 h w temperaturze 100 stopni. Ciekawa jestem, czy się szybko odmoczą krawędzie, będę testować u siebie.

A medium dalas tylko do brzegow? Jesli tak, to na przyszlosc daj nieco ponad to, co ma pokryc tzn. na drugiej stronie talerza.
Jak sie zacznie odmaczac to osusz, doklej, daj 2-3 cieniutkie warstwy medium i jeszcze raz wypal. Chyba, ze chcesz zmienic wzor. Wtedy czeka cie odmaczanie - najlepiej we wrzatku.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - artdecoration - 02-14-2013

Super prace tutaj,widać,że masz talent,nie przestawaj i działaj dalej Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - abfd - 02-14-2013

Zmarchy są ok. Nie powinno ich być, ale zrobiły się na części wodnej Smile Można zatem udawać, że są to mikrofale. I łabądek do łazienki pasuje... Podoba mi się pomysł.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - Erato - 02-14-2013

Dziękuję za delikatność w stosunku do pomarszczonego łabądka Big Grin
Abfd, mikrofale? To chyba zamiast mydelniczką powinnam to nazwać mikrofalówką Big Grin

Shanna, starałam się przykleić dokładnie i wyjechałam tez trochę poza krawędź papieru, ale te ryżowcowe włókienka w niektórych miejscach nie chciały się dobrze przykleić, dlatego obawiam się, że może się pod to dostawać woda. Ae co tam, najwyżej zrobię jak radzisz, czyli albo naprawię, albo (bardziej prawdopodobne) zedrę i zrobię coś nowego.

Artdecoration, witaj w moim wątku Smile Miło mi, że podobają Ci się moje prace.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - mydelniczka - abfd - 02-14-2013

Nie łap mnie za słowa Big Grin
czytaj " małe fale"