Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - Erato - 02-18-2013

Ja często grzeszę niecierpliwością oli, ale akurat w przypadku tego pudełka było inaczej - strasznie z nim kombinowałam, malowałam, szlifowałam, znowu malowałam, wiec trwało wszystko bardzo długo. Tak więc zrobiony krak leżał chyba z tydzień, zanim go w ogóle polakierowałam. Na lakierze jest taka dziwna instrukcja, że ponowne lakierowanie powinno nastąpić w ciągu dwóch godzin albo po 24 godzinach. Tu zastosowałam tę drugą opcję, odczekałam nawet nie dobę, tylko dwie. Obawiam się, że to ten lakier "tak ma". Bo jak lakierowałam tym samym lakierem świecznik bluszczowy, to pierwsze dwie warstwy poszły w odstępie do dwóch godzin i były idealne. Trzecią nałożyłam po dwóch dniach i też miejscami zrobiły się takie szorstkie plamki, ale bardzo małe i niewidoczne na całym tym wzorze i gęstym kraku. Pentart robi większe "oczka" i ten zwarzony lakier bardzo widać. No i humor mam też przez niego zwarzony, nie wiem co robić. Huh Chyba nic, odstawię znowu na dłuższy czas i potem spróbuję dolakierować.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - Erato - 02-18-2013

O ile to było to, o którym myślę, to Ci wyszło świetnie to połączenie Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - makowababuszka - 02-18-2013

Wieko z góry jak najbardziej mi się podoba Smile Własnie z tym samym motywem robię na zamówienie tacę i świeczniki. W ogóle widzę, że wszyscy mają szał na te róże Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - craftingbydominique - 02-18-2013

Oj, bardzo szkoda trzeciego pudelka, moze sie jeszcze uda.... no trzymam kciuki w kazdym razie.

a co do rose nr 2 - toc to sa najprawdziwsze roze 3D. Czy nikt tego nie widzi, az wylaza z ekranu, no swietne to tlo jest! Srodek wyglada na bank lepiej w realu, pamietam, ze zdjecia czegos mazianego wieloma kolorami jakos tak uwypuklaja ciemniejsze i rozwarstwiaja kolory, tak, ze nie wyglada, jakby przechodzily jeden w drugi, no i wtedy motyw przechodzi na plan drugi. Ale to wieko jest przepiekne!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - jomajka12 - 02-18-2013

Ja jestem jak najbardziej na tak jeśli chodzi o cieniowania na tym pudelku. Choć nie nazwałabym tego cieniowaniem, raczej takim malarskim tłem, które nie tyle podkreśla motyw co razem z nim gra pierwszoplanową rolę. Róże na wieczku rzeczywiście sprawiają wrażenie trójwymiarowych, niektóre serwetki tak mają, po naklejeniu na jasne tło nabierają głębi.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - Erato - 02-18-2013

Domi, ajlowju Big Grin
Jomajko, dziękuję Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - romantyczne róże - Erato - 02-19-2013

Muszko, prawa autorskie są, spoko spoko Big Grin Bardzo się cieszę, że Ci się podoba.

Jako że kapryśny lakier przerwał serię romantyczno-różaną, pudełko leży w kącie i czeka nie wiem na co, to przynajmniej na pocieszenie zrobiłam zestaw talerzyków. Bo to nie są mydelniczki, o nie Big Grin Na te talerzyki to można kłaść co najwyżej diamentowe pierścionki Big Grin

Szklane talerzyki, motywy z Marilyn z papieru do decou,
plus na jednym serwetka    
na jednym biały brokat    
malowane od spodu białym gesso albo czarną akrylówką    
Od spodu też zasypane białym brokatem, lakierowane sprejem akrylowym.
A tu syskie tsy Big Grin    


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - Marilyn - jomajka12 - 02-19-2013

Motyw, którego nie lubię, podoba mi się tutaj bardzo. A to przez rozwiązania techniczne. Najlepszy wg mnie jest talerz z brokatem, dał efekt tajemniczej, rozwiewającej się mgiełki.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - Marilyn - Vika - 02-19-2013

Ja też nie przepadam za motywami z MM, aczkolwiek muszę przyznać, ze fotogeniczna bestyjka jest jak rzadko Smile - a talerze przypadły mi do gustu... ot, zagwozdka... nie lubię, a podobają mi się...


a naj, naj, najbardziej to ten z różą, a bo tu już jest coś co zawsze mi się podoba - wszystko czarno-białe i jeden kolorystyczny akcent, taki wyjątek od reguły, co to ją podkreśla ( widzę, że tu są dwa akcenty Wink - czerwony kwiat i zielone listki, ale na tę zieleń opuściłam zasłonę...),

naj, najbardziej podoba mi się ten z brokatem, który, jak jomi poetycko zauważyła, dał efekt tajemniczej, rozwiewającej się mgiełki.

no i ten trzeci, jak z celuloidowej taśmy filmowej... ten podoba mi się najbardziej Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - Marilyn - Zuza - 02-19-2013

Ja lubię Merlinkę, to i talerze mi się podobają Smile I trudno mi się zdecydować, który bardziej, bo każdy ma w sobie coś.... Smile