Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - craftingbydominique - 02-24-2013

jeszcze raz poszukam, bo i tak chce od nich to do zamowic. jaszczurke tez chce!! Smile

a najlepiej by bylo taki mdefik sobie sprawic i pilke jakas i wycinac do woli... Smile
dzieki Agus za oferte, no i czekam na jaszczury Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - jomajka12 - 02-24-2013

Kolczyki świetne, podoba mi się ich forma, a kolorystyka... Bardzo lubię niebieski kolor i właśnie takie przenikania. W deku tło nie może dominować, więc taki zestaw to raczej rzadkość, a tu mogłaś zaszaleć.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - gofira - 02-24-2013

kolczyki fojowe efekt trochę jak takie koraliki z masą perłową albo coś super
a jak nei wiesz ze na fb zaglądam toć przecie wciskam palucha że lubiem, wciskałm prawda?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - Erato - 02-24-2013

(02-24-2013, 10:56 AM)gofira napisał(a): kolczyki fojowe efekt trochę jak takie koraliki z masą perłową albo coś super
a jak nei wiesz ze na fb zaglądam toć przecie wciskam palucha że lubiem, wciskałm prawda?

Wiem, dziękuję, ale nie od razu skojarzylam, ze Ty to Ty Big Grin

Jomajko, właśnie o to chodzi - w decou zawsze jest "konkurencja" z motywem, a ja strasznie lubię babrać się w farbie/bejcy Smile

Domi, drewniana dolina ma tez fajne kolorowe bejce, tak przy okazji jakbyś zamawiała Wink


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - gofira - 02-24-2013

Er a możesz dokładniej opisac albo tutka zrobić z tej swojej metody ciapaczo -bejcowej?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - Maria1707 - 02-24-2013

ale śliczny ten konik


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - konik morski - Erato - 02-24-2013

(02-24-2013, 03:54 PM)gofira napisał(a): Er a możesz dokładniej opisac albo tutka zrobić z tej swojej metody ciapaczo -bejcowej?
Gof, mogę Big Grin Postaram się zrobić tutka następnym razem, gdy będę coś malowała. W opisie wyglądałoby to tak:

1. Powierzchnię przeznaczoną do pomalowania malujemy białą lub kremową farbą akrylową albo gruntujemy Gesso. Nie musi być dokładnie ani gruba warstwa.
2. Przecieramy papierem ściernym - im dokładniej zeszlifuje się farbę, tym mocniej będzie łapać w tych miejscach bejca, więc można to wykorzystać do osiągnięcia dodatkowych efektów.
3. Bierzemy kilka kolorów bejcy - ja mam bejce "rustykalne", czyli chyba rozpuszczalnikowe. Nalewamy do osobnych pojemniczków (jak mamy coś małego, wystarczy nalać po parę kropel do nakrętki od butelki.
4. Malujemy Big Grin Bejca dzięki zagruntowaniu drewna akrylem nie wsiąka, tylko rozpływa się po farbie, daje to efekt akwareli. Kleksy bejcy nałożone obok siebie będą się przenikać i rozlewać.
5. Malowanie powtarzamy kilka razy, bo bejca wysychając blaknie, kolory są delikatne.
6. Można próbować dodatkowych efektów - zanim warstwa bejcy dokładnie wyschnie, można ją wytrzeć szmatką czy chusteczką higieniczną, nałożyć nową smugę czy kropkę, znowu zetrzeć.
7. Po zakończeniu malowania i wyschnięciu lakierujemy pierwszą warstwę lakierem w sprayu - można pędzlem, ale trochę się zetrze i rozmaże, więc spray lepszy.

Miłej zabawy Smile

Mario, witaj w moim wątku, cieszę się, że konik Ci się podoba Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - kolczyki - craftingbydominique - 02-24-2013

dziekowac bardzo, nie moge sie doczekac powrotu do mojego kacika.... ale sie bedzie lala bejca... Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - kolczyki - Erato - 02-24-2013

Zrobiłam jeszcze dzisiaj nowe zdjęcia kolczyków, w dziennym świetle, dopiero wyszły odpowiednie kolory.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - kolczyki - anika - 02-24-2013

Drobiazgi miłe dla oka! Smile