Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - Erato - 05-21-2013

(05-21-2013, 08:31 AM)Lady_Slonko napisał(a): Super wyszło, delikatnie i zwiewnie, aż mi się zachciało zimnego limoncello z parasoleczką w szklaneczce Smile

Ależ proszę Big Grin Może to niedokładnie limoncello, ale parasoleczka jest Cool
[Obrazek: parasolkae.jpg]

Wielkie dzięki za wszystkie miłe komentarze, bardzo mnie cieszą Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - abfd - 05-21-2013

Pawiowa super. Kolory piękne. Cytrynowa też. Czuć tę cytrynówkę.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - gofira - 05-21-2013

cytrynowa ładna taka jasna
ale paw? paw to ptak królewski wiadomo to i butla królewska cudna wręcz normalnie nie będę nic pisać tylko idę się gapić na nią dalej
....idę....


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - Erato - 05-21-2013

abfd, dziękuję Smile
Gofi... Paw się lubi pochwalić piórkami jak wiadomo, to cieszy się, jak ktoś na niego patrzy Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - jomajka12 - 05-21-2013

Obie butelki (pawiowa i cytrynowa) bardzo mi się podobają. Pawie bardzo lubię, mimo ich przeraźliwego krzyku. A słyszę go prawie codziennie, bo ksiądz na plebanii obok mojej szkoły trzyma dwa. Jak się na deszcz zanosi drą dzioby, że lekcjii nie można prowadzić.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - paw 120, cytrynówka 122 - Erato - 05-21-2013

Obydwie butle zostały dzisiaj podarowane - paw z Baileysem w środku jako prezent urodzinowy dla naszej lektorki, a cytrynówka oczywiście pusta dla kolegi, który bardzo się ucieszył i stwierdził, że jego limoncello "jest w fazie leżakowania" Big Grin
No i to "ty to naprawdę sama zrobiłaś?!" - bezcenne Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-23-2013

Ataner, dziękuję Heart

Coś przylgnęłam do szkła ostatnio, były butelki, teraz są dwa talerze. W zasadzie jeden talerzyk malutki, 10 cm, a drugi duży.

Ten mały jest, no cóż, ewidentnie schrzaniony Big Grin Uparłam się jak osioł zrobić ten motyw hortensji z krakiem. Najpierw męczyłam się z krakiem do szkła Stamperii, ale znarowił się w kontakcie z klejem i zmyłam go. Więc zapodałam krak "jednostopniowy", który nie reaguje z preparatami wodnymi. No i byłoby fajnie, tylko że ten preparat, aby ładnie popękał, musi być nałożony idealną warstwą, nie za cienką, bo wtedy nic nie pęka, nie za grubą, bo wtedy robią się brzydkie, rzadkie rozpadliny. I na tym talerzyku ta idealna warstwa owszem jest na środku, natomiast po bokach preparat po prostu spłynął, nie pękając wcale, tylko z brzegu na "pięknych" zaciekach.
   
Ale ja jestem leń i już mi się nie chciało tego zmywać, wiec popaciałam pastą tak jak było, no i... Wygląda jak wygląda - jak brązowozłote zacieki Big Grin
       
Na niebieskim krak został nałożony tylko w centralnej, płaskiej części talerza, w spękach jest biała pasta Pentartu, reszta malowana zwykłymi akrylami. Obydwa lakierowane werniksem szklącym Renesansu i wypalone w piekarniku.
       

I jeszcze zdjęcia niebieskiego - na kolażu jest pokazany od spodu i od wierzchu


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Zuza - 05-23-2013

A po co tego kraka tam wciskałaś????? Bez kraka byłoby ślicznie!!!!

Ale i tak zabieram ten niebieski! Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Vika - 05-23-2013

Ja to chyba zupełnie nie powinnam komentować tego co widzę, bo wyjdzie na to, że się ab-so-lut-nie nie znam... Undecided
bo mnie się podoba właśnie ten hortensjowy... i to spłynięcie kraka jest dla mnie atutem niezaprzeczalnym, taka faktura nie do podrobienia powstała... dzięki temu powstało coś ogromnie oryginalnego i... no mówiłam, ja się nie znam... - jak dla dla mnie świetnego!


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - abask - 05-23-2013

Niebieski bardzo ciekawy i fajny. Widać pociągniecie pędzla przez artystę Wink
Natomiast ten drugi... Krak po środku mi pasuje ale brzegi już niekoniecznie.
Jednak zdania pewnie będą podzielone bo gusta są bardzo różne a to Tobie musi się spodobać bo wtedy człowiek ma satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. I nie jest ważne wtedy zdanie innych.
Smile))