Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-24-2013

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze - jak zwykle zadziwiające jest to, że każdemu się podoba co innego Big Grin

Dyziu, talerze są zdobione i lakierowane tym szklącym od spodu, więc nie ma problemu z używaniem ich nawet do kontaktu z żywnością. Natomiast nie robiłam żadnej rzeczy lakierowanej tym werniksem po powierzchni, na którą można by kłaść jakieś jedzenie - ale nie sądzę, żeby ten lakier się do tego nadawał. Jego się nie wypala w wysokiej temperaturze, jak typowe preparaty do szkła i ceramiki, na opakowaniu zalecona jest temperatura 80 stopni. Ma szklisty wygląd i dobrze się sprawdza na szklanych rzeczach, ale czy jest jakoś szczególnie trwały, tego nie wiem.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-24-2013

(05-24-2013, 02:57 PM)oli napisał(a): Krak na niebieskim mi nie przeszkadza wcale, piekności ten talerz jest, taki zwiewny i znów MORSKI! :-)))
W hortensji przeszkadza mi leciutko to złoto u góry, ale znając życie złoto na żywo jest jasniejsze, hortensja ciemniejsza i wygląda pewnie jeszcze lepiej :-)
Oli, bardzo Ci dziękuję za subtelność, ale złoto nie jest jaśniejsze, a kwiatek nie jest ciemniejszy Tongue Jak napisałam wieszając zdjęcia, ta praca jest schrzaniona, co jak się okazuje wcale nie przeszkadza, aby się niektórym podobała Big Grin

Muszko, no właśnie... Muszę chyba spróbować znowu czegoś w tym stylu Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - aivii - 05-24-2013

Bardzo ładny komplecik, nie widzę w nim niedociągnięć. Smile
Ale sama chyba nie odważyłabym się z niego skorzystać Wink Bynajmniej nie z obawy, że decu mogłoby mi zaszkodzić, a raczej z obawy uszkodzenia takiego cuda.
tak więc dla mnie takie talerzyki to piękna sztuka dla sztuki.. Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - jomajka12 - 05-25-2013

Talerzyk z hortensją mi nie leży. Błękitny za to jak najbardziej, ale nie jako talerz, raczej jako witrażyk do powieszenia na oknie. Patrząc na przedostatnie zdjęcie - nie wiem jak je robiłaś - mam wrażenie, że światło przechodzi przez szkło i tu widać cały urok tej pracy.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-25-2013

To zdjęcie jest zrobione właśnie pod światło. Na "robienie" za witrażyk ten talerz jest za duży, ale przeszło mi przez myśl wykonanie czegoś takiego z mniejszego kawałka szkła Smile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Podróżniczka - 05-25-2013

Erato, ja mam do Ciebie pytanie. Nie wiem czy mogę w tym wątku, ale dotyczy ono lampki z pierwszej strony. Czy prasowałaś abażur po naklejeniu serwetki. Jak to zrobiłaś?
Robię właśnie lampkę , przykleiłam już motyw i doczytałam na opakowaniu, że należy wprasować wzór, ale jak?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-25-2013

Podróżniczko, próbowałam to przeprasować, ale abażur od spodu ma warstwę tworzywa sztucznego, które natychmiast zaczęło się topić Big Grin Więc odpuscilam. Na lampce nie ma potrzeby prasowania, więc po prostu nie rób tego. Ja nakleiłam motywy preparatem do tekstyliow, podmalowałam i polakierowałam. Sądzę, że prasować trzeba rzeczy z tkanin, których nie lakierujesz i muszą pozostać miękkie, typu serweta na stół czy torba płócienna.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Podróżniczka - 05-25-2013

Dzięki, ale czym lakierowałaś?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Erato - 05-25-2013

Zwykłym lakierem akrylowym, bodajże Pentartem.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej - szklana pogoda - Podróżniczka - 05-25-2013

Wielkie dzięki, to idę lakierować. Myślałam, że w aerozolu.