Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
babuszkowe prace ;) - świeczniki str 22 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: babuszkowe prace ;) - świeczniki str 22 (/showthread.php?tid=1415)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - makowababuszka - 03-17-2013

Chwilę mnie tu nie było, wracam, a tu tyle miłych słów Smile No i dogrzebałam się do mojego wątku Smile Podziękował za wszelkie słowa uznania wszystkim i każdej z osobna Smile

Grace - oczywiście, że zabezpieczone, lakierem nitro, dał ładna bursztynową poświatę, ot taki zżółkły stary lakier.

satori - właścicielka podobno zachwycona (ktoś pośredniczył w obdarowaniu), dostałam w ramach wdzięczności kubek w... maki Smile tak jak dla makowej przystało Smile
Ta taca co podesłałaś fantastyczna! Przyglądam się jej i zastanawiam jak zrobiona. W ogóle widzę że teksturę ma takiego starego nieczyszczonego drewna, jakby spruchniałego chyba. Aż mnie zaciekawiło jak się taki efekt osiąga Smile

Jak już się tak cieszycie i radujecie z opisanej przeze mnie procedury przecierek to proszę się brać do roboty i koniecznie chwalić efektami! Smile


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - abfd - 03-19-2013

Tacka fajna. Podoba mi się wkomponowanie tych kwiatków. W ogóle kolory motywu współgrają z tłem.
A co do efektu "spruchniałego drewna" to gdzieś czytałam, że czyści się je ostrą szczotką, tak żeby te miękkie części drewna usunąć i wtedy zostają takie rowki. Myślę, że to jest szczotka druciana.


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - makowababuszka - 03-19-2013

(03-19-2013, 04:17 PM)abfd napisał(a): Tacka fajna. Podoba mi się wkomponowanie tych kwiatków. W ogóle kolory motywu współgrają z tłem.
A co do efektu "spruchniałego drewna" to gdzieś czytałam, że czyści się je ostrą szczotką, tak żeby te miękkie części drewna usunąć i wtedy zostają takie rowki. Myślę, że to jest szczotka druciana.

Trzeba by pokombinować Smile
ja taki spróchniały i fajny to miałam kufer, staaaaary! Znalazłam u babci, jak zaczełam czyścić to właśnie taka faktura.
Wydaje mi się że druciana szczotka tylko porysuje to drewno, ale nie wiem.


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - asiek_71 - 03-19-2013

Twoja taca pasowałaby mi do mojego domku na wsi, oj pasowałabySmile


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - makowababuszka - 03-19-2013

(03-19-2013, 07:02 PM)asiek_71 napisał(a): Twoja taca pasowałaby mi do mojego domku na wsi, oj pasowałabySmile

Oj trochę się spóźniłaś Smile


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - craftingbydominique - 03-19-2013

no tak, dzieki za przewodnik. Technike (i) znam jak najbardziej, mi tak najbardziej chodzilo o te mocne krechy - przetarcia, czyli tam mocniej sciernym? bo tak sobie wyobrazilam jakies ostrawe narzedzie przydomowo-kuchenne do specjalnych, grubych drapan. I tego akurat na tacy nie ma - delikatnie (mniej, wiecej Smile) tarlas tym razem, ale wczesniejsze tla mialy po pare takich grubszych starc... no i tak chcialam o nie zapytac Smile, dzieki raz jeszcze za przewodnika.


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - makowababuszka - 03-19-2013

(03-19-2013, 09:15 PM)craftingbydominique napisał(a): no tak, dzieki za przewodnik. Technike (i) znam jak najbardziej, mi tak najbardziej chodzilo o te mocne krechy - przetarcia, czyli tam mocniej sciernym? bo tak sobie wyobrazilam jakies ostrawe narzedzie przydomowo-kuchenne do specjalnych, grubych drapan. I tego akurat na tacy nie ma - delikatnie (mniej, wiecej Smile) tarlas tym razem, ale wczesniejsze tla mialy po pare takich grubszych starc... no i tak chcialam o nie zapytac Smile, dzieki raz jeszcze za przewodnika.

Oj Domi, wszystko tak jak opisałam, papierem ściernym 150. A o które większe starcia Ci chodzi? Na jakich pracach? Bo aż się pogubiłam Smile


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - makowababuszka - 03-23-2013

Oczywiście u mnie jak zawsze zamówienie ekspres, więc zdjęć też jakiś rewelacyjnych nie zdążyłam zrobić.
W ogóle najchętniej to bym to pudełko wrzuciła do działu "antypiękności".

Patrzcie tylko, crack jakiś dziwny wyszedł, wypełniłam cieniem do powiek (jak zazwyczaj), później lakier w sprayu, ale gdzieś mi się ten crack zgubił wtedy po prostu. Motyw źle rozplanowany bo na szybko. Zapięcie kontrastuje.
Wygląda jak wygląda...

       

Tym samym oświadczam, że żadnych jaj u mnie nie będzie! Tongue


RE: babuszkowe prace ;) - tacuszka str 17 - Shanna - 03-23-2013

Motyw piekny. A krak- jak to on - nieprzewidywalny.


RE: babuszkowe prace ;) - pudełko str 19 - craftingbydominique - 03-23-2013

zostawmy juz przetarcia na boku... zabierzmy sie za ten roz... i ten krak... albo sie nie zabierzmy SmileSmile, no nie lezy mi ten kolor totalmentnie, motyw tak, calosc nie bardzo, sorry.