Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Tossa i jej wazoniki - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Tossa i jej wazoniki (/showthread.php?tid=1614)

Strony: 1 2 3


Tossa i jej wazoniki - Tossa - 08-06-2013

posłuchałam jednak swojej intuicji i na te wieelkie spękania nakleiłam motywy z serwetek ....na razie wygląda to tak jak na zdjęciach i jest do dalszej obróbki :-) muszę sie zastanowić jak dalej je ozdobić żeby nie przesadzić


RE: Tossa i jej wazoniki - asiek25 - 08-06-2013

Dla mnie jest bardzo ok, ale ja jestem miłośniczką wielkiego kraka Smile
A dziary jak widać nie były zbyt wielkie, bo nawet nie "porwało" Ci motywu. Szczególnie ten wazonik w róże mi się podoba Smile No i sam krak jest bardzo ciekawy, bo jak mi się wydaje dałaś preparat na "łysą" powierzchnię, niczym nie pomalowaną? Świetnie wyszło Smile

PS. Czy mogłabyś następnym razem obracać zdjęcia przed wklejeniem na forum? Bo mnie szyja rozbolała od wykrzywiania głowy Smile


RE: Tossa i jej wazoniki - Tossa - 08-06-2013

asiek - tak dałam krak bezpośrednio na szkło ...miałam naklejać papier ale po Waszych podpowiedziach zrezygnowałam z tego i motyw z serwetki starałam się naklejać w miejscach gdzie było mniej spękań :-) zastanawiam się tylko teraz jak wykończyć te wazoniki żeby nie przesadzić bo teraz to wydaje mi się że są takie jeszcze łyse :-)

I jeszcze jeden wazonik :-)


RE: Tossa i jej wazoniki - craftingbydominique - 08-07-2013

Im wiekszy motyw, tym lepiej, niebieski najlepszy, kroi sie bardzo ciekawie. Trzeba wymyslec sposob, jak je od wewnetrz spryskac ciemnym brazem, nawet nie po calosci Smile, moze nawet na pol z odrobina zlota, taki krak wypelniony od spodu. Bo nie widze cieniowan, a wypelnic sie ich nie da, tak zeby nie zamazac tych, w wiekszosci, fantastycznych kolorow i motywow. Ciekawa jestem, co powiedza dziewczyny, na pewno doradza fajne wykonczenie Smile
ps. no, a Ty sie pobaw w cokolwiek, na jednej, najmniej lubianej, kazda 'kwarte' inaczej wykoncz, zobaczysz, jakie beda efekty i sama pojdziesz..


RE: Tossa i jej wazoniki - Tossa - 08-07-2013

a czy jest jakiś sposób żeby od zewnątrz przytapować tak żeby nie zakryć tych spękań ? od wewnątrz będzie bardzo ciężko to zrobić bo te wazoniki są małe - mają raptem 16cm wysokości i jeszcze szyjka na początku się zwęża :-)

wcześniejsze moje wazoniki


RE: Tossa i jej wazoniki - abfd - 08-07-2013

Wazoniki ładne. Widziałam gdzieś sposób na wypełnienie tutaj nawet na forum (chyba). Trzeba by wlać gęstą ale płynną farbę do środka, poczekać chwilę i wylać. Powinna osiąść na ściankach. A potem w taki sam sposób polakierować środek.


RE: Tossa i jej wazoniki - Tossa - 08-07-2013

abfd - tak tutaj na forum było pisane o wypełnianiu od środka :-)
poprzeglądam jeszcze różne zdjęcia, pooglądam te wazoniki, popatrzę co mam w swoich rzeczach do decu i po namyśle coś będę próbować wymodzić :-)


RE: Tossa i jej wazoniki - Erato - 08-07-2013

Świetne te wazoniki, motywy czyściuteńko, starannie naklejone, brawo! Ja bym już z nimi nic nie robiła, polakierowała i koniec, może przy szyjkach potapować lekko jakimś kolorem, złotem itp. A od wewnątrz można pomalować metodą wlania farby, tylko że wtedy raczej nie będą się nadawały do użytku z wodą...


RE: Tossa i jej wazoniki - Zuza - 08-07-2013

(08-07-2013, 11:19 AM)Erato napisał(a): Świetne te wazoniki, motywy czyściuteńko, starannie naklejone, brawo! Ja bym już z nimi nic nie robiła, polakierowała i koniec, może przy szyjkach potapować lekko jakimś kolorem, złotem itp. A od wewnątrz można pomalować metodą wlania farby, tylko że wtedy raczej nie będą się nadawały do użytku z wodą...

Dokładnie to samo chciałam napisać! Big Grin

Ale mam wrażenie, że dobrze wiesz, co zrobić - Twoje wcześniejsze wazoniki na to wskazują Smile

A skąd masz takie wazoniki?!?!


RE: Tossa i jej wazoniki - asiek25 - 08-07-2013

Ja bym żadnej farby do środka nie lała. Bo jeśli chciałabyś mieć krak w jakimś kolorze, to mogłaś najpierw, przed nałożeniem preparatu pomalować wazoniki na odpowiedni kolor. Dla mnie tak jest ok, bo bardzo ciekawie prezentuje się obłażąca farba na gołym szkle Smile
No i może postarzyłabym trochę brzegi - jakąś pastą postarzającą, bitumem czy patyną. No i może trochę kropeczek. Ale dosłownie ciut, ciut.

PS. A zdjęcia to najlepiej zapisuj na swoim kompie w pionie i dopiero potem wklejaj na forum. Bo one nadal otwierają się w poziomie Smile