Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Anucha pokazuje co ma: nalocik bombkowy 2013 str. 11 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Anucha pokazuje co ma: nalocik bombkowy 2013 str. 11 (/showthread.php?tid=1644)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - craftingbydominique - 10-28-2013

Swietne pudlo; na pierwszymi miejscu kolory karciane - lubie dodatki, te sa doskonale, bo wypukle Smile
po drugie primo - romby na spodzie, znow szczegol, a cieszy...
po trzecie primo - wykonczony srodek, a to rzadkosc niestety Smile


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - Shanna - 10-28-2013

Swietne pudelko. Dobrze wykonane, pomyslowo, choc tez brakuje mi lakieru. Troche to razi na ostatnim zdjeciu.
I choc mimo tego, ze tematyka karciana mi obca, to mocne kolory juz do mnie przemawiaja.


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - abask - 10-28-2013

Podpisuję się pod tym, co napisały dziewczyny.
Pomysł bardzo fajny, kolory - świetnie dobrane. Zdecydowanie brak lakieru i szlifu.

Smile


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - Anucha - 10-29-2013

Całość była pokryta matem, bo skoro shaby to nie błysk. Jakoś pomyślałam, że jednak za dużo matu i przykrywkę pociągnęłam błyskiem, ale bez szlifu, bo shaby. Smile Taka była moja koncepcja.
A lakieru jest z 7 warstw. Niestety skrzynka po przejściach. Pisałam na blogu. Farba mi odeszła przy suszeniu. Palcem bąble przygniatałam. Może polakieruję na błysk?

Dzięki za komentarze.


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - Vika - 10-29-2013

To praca w stylu print room raczej, a nawet na pewno... nie shabby chic - to dwa odmienne style, łączy je jedynie to, że w obu przypadkach używamy farb w dwu kolorach, choć w zupełnie inny sposób...
W pracach decoupage w sylu shabby często używamy lakieru matowego lub półmatowego, choć klasyka (patrz prace twórczyni stylu Rachel Ashwell) zaleca użycie lakierów satynowych i przede wszystkim wosku.
Oba style różni też kolorystyka (shabby to jasne pastele, print to dwa kontrastowe kolory, wcale niekoniecznie czerń i biel, bo może to być tak jak u Ciebie czerń i czerwień).
I tak jak w shabby na upartego "uszłaby" matowość i nierówność powierzchni, tak w print room już nie - tu powierzchnia powinna być gładka, wyszlifowana, bez przecierek i błyszcząca...
Stąd powtarzające się uwagi o braku lakieru.

Ale to w każdej chwili można naprawić, bo poza tym praca jest ciekawa, ma fajną kolorystykę, no i - co wcale nie jest takie częste i powszechne - mówi coś, opowiada sobą historię...


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - Erato - 10-29-2013

Tak mu się jeszcze przyglądam, temu pudełku Big Grin I w sumie zaczynam się przekonywać do tego nietypowego kolorowego shabby. Ta lekko chropowata powierzchnia i czarno-czerwone przecierki rzeczywiście nadają takiego zużytego wyglądu.
No i świetnie sfotografowane!


RE: Anucha pokazuje co ma: Karo, pik, trefl i kier str.9 - Anucha - 12-15-2013

Długo nic decoupagowego nie robiłam, a teraz jak robiłam, to nie mogę pokazać. Chyba, że to:


RE: Anucha pokazuje co ma: upcikling słoika do kawy str. 10 - apawlaczka - 12-15-2013

ładna, czyściutka metamorfoza słoiczka po kawie :-)


RE: Anucha pokazuje co ma: upcikling słoika do kawy str. 10 - abask - 12-15-2013

Słoik śliczny i ma kapitalny kraczek Wink)


RE: Anucha pokazuje co ma: upcykling słoika do kawy str. 10 - Erato - 12-15-2013

Motyw elegancki, kraczek idealny. Nie pasuje mi natomiast czarna zakrętka, za ciężka do tego subtelnego dołu.