Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Niciarka w stylu Vintage str 116 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Niciarka w stylu Vintage str 116 (/showthread.php?tid=1783)



RE: Magdalena's Magic - Shanna - 02-09-2014

Chcialam powiedziec, ze bardzo podobaja mi sie swiateczne zakladki. Ale pozniej zobaczylam pudeleczka i zglupialam. Zakladki ladne, ale pudelka je zdecydowanie przycmily. Ptaszkowe boskie. To z niebieskim bokiem porwalabym.
Podoba mi sie takie ciapanie. Szkoda tylko, ze tlo motywu na niektorych jeszcze sie dosc mocno odcina od reszty. Ale mysle, ze i nad tym popracujeszSmile


RE: Magdalena's Magic - DecouDream - 02-09-2014

Czyli jeśli tapujesz pędzlem, to go wciskasz tak, że on maluje poziomo? Big Grin


RE: Magdalena's Magic - jomajka12 - 02-09-2014

Wszyskie pudełeczka ładne, kolorowe i to tapowanie ... Najbardziej urzekło mine ostatnie - czuje się upał letniego wczesnego jeszcze popołudnia.


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

(02-09-2014, 11:48 AM)Shanna napisał(a): Podoba mi sie takie ciapanie. Szkoda tylko, ze tlo motywu na niektorych jeszcze sie dosc mocno odcina od reszty. Ale mysle, ze i nad tym popracujeszSmile

Jasne,ze popracuje( już kombinuję)..to był mój pierwszy tydzień z takimi papierami..a ciapki dla tego były..bo nie wiedziałam jak ukryć tą różnice..papier odstawał i nie chciał sie ukryć..Na zdjęciach to się rzuca w oczy..ale ludzkie oko nie jest tak bardzo krytyczne jeśli się to widzi z bliska Smile


RE: Magdalena's Magic - Shanna - 02-10-2014

A gdzie go kupowalas? Ten papier znaczy sie? Jakiej on firmy?


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

(02-09-2014, 12:49 PM)DecouDream napisał(a): Czyli jeśli tapujesz pędzlem, to go wciskasz tak, że on maluje poziomo? Big Grin

Toś mi zabiła klina tym pytaniem..Ja się nie zastanawiam jak trzymam pędzelek..Potraktowałam pudełko jakbym ciapała na płótnie czy papierze..To takie zboczenie z czasów gdy dużo malowałam..w zasadzie to najbardziej lubiłam akwarele..oleje i akryle były bardzo drogie jak byłam młoda i trudno dostępne..Od lat nic nie namalowałam..ale nawyk trzymania pędzla czy ołówka pozostał..Używam pędzli artystycznych w tym przypadku z nylonowym włosiem..bardzo delikatnych..i one same ci się pod lekkim naciskiem uginają..popróbuj na papierze.Jak użyjesz bardziej sztywnych pędzli efekt zapewne będzie inny.Pamiętaj,że np możesz najpierw dać jaśniejszy podkład np ja zastosowałam żółty..potem ciemniejsze packi..potem jaśniejsze..zależy co chcesz uzyskać..Dodałam przy każdej inne kolory by zaakcentować motyw..Pędzelki do malowania na płótnie są różnego rodzaju..a do decoupage lubię właśnie te..W ogóle jak obejrzałam jakie pędzelki sa używane przy decoupage..to trochę zgłupiałam..

Shana papiery dostałam od Wujka przysłał mi z Polski..są to papiery stamperi.Zapewne kupił w Empiku...ale teraz ja sobie kupiłam od mojej Szkotki..ma w swoim sklepiku na ebuy i na fb...taniej kupić tu niż prosić o wysyłkę z Polski.Wysłałam linka.


Dziękuje dziewczyny za komentarze..i uwagi..bardzo mi są pomocne..i zapraszam do zaglądania Smile

    Dzisiaj chcę wam pokazać mojego ulubieńca..ptaka który zawsze mnie urzekał swoją barwą..a w zasadzie jest ich kilku bo spotykam je w ogrodach Leeds Castle...jak wybieram się tam z mężem na spacer. Oswojone rozpieszczone..ale ich ubarwienie mnie mnie powala. To iście królewski ptak..Pudełka są proste bo co tu jeszcze dodać jak Paw sam w sobie jest dekoracyjny...trochę mi nie poszły szablony..ale już..


RE: Magdalena's Magic - Erato - 02-10-2014

Oo, bardzo lubię motyw pawia, no i pawie w naturze też Big Grin Chyba dlatego, że mają przewagę moich ulubionych kolorów, czyli wszelkich niebieskości, turkusów, granatów i szmaragdowych zieleni...
Pudełko bardzo efektowne, faktycznie szablony lepiej by wyglądały, gdyby wyszły bardziej ostro, z wyraźnymi krawędziami, bo na górze są takie ostre esy-floresy. Ale się nie wymądrzam, bo mnie samej bardzo słabo idzie malowanie przez szablony Big Grin


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

Ja też lubię takie kolory..przy takim pawiu to nawet moje oczy są bardziej niebieskie Big Grin..A wymądrzaj się.. wtedy będę mogła powiedzieć ,ze przyganiał kocioł garnkowi..a tak to co?Zwłaszcza,ze chyba nie widziałam u Ciebie takich wpadek Angel..W którymś wątku poczytałam coś na temat szablonów..Tu użyłam złotej farby..i ona na bejcy jakoś takoś blado wypadła.


RE: Magdalena's Magic - Erato - 02-10-2014

Fajne Smile Ja mam takie zdjęcie z "podkoloryzowanymi" oczami na tle niebieskiego lodowca Wink

To mam pawia dla Ciebie


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

Słodziak..Fajnie się odcina od podłoża...Ja zawsze mam intensywne niebieskie oczy( tu akurat ciemno) na zdjęciach jak mam coś niebieskiego czy turkusowego na sobie..lub jest dużo światła..wtedy wyglądam jak strzyga ( były przedstawiane z bardzo intensywnymi niebieskimi oczami) ..w filmach o wampirach..zanim powstała moda na "Twilight"