Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Niciarka w stylu Vintage str 116 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Niciarka w stylu Vintage str 116 (/showthread.php?tid=1783)



RE: Magdalena's Magic - abask - 02-10-2014

Co tam paw i jego tył... Człowiek z tyłu też nie wygląda za ciekawie Wink))


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

Proszę tutaj rewers Pawia..Abask chyba Panowie by się z Tobą nie zgodzili.. Cool


RE: Magdalena's Magic - Shanna - 02-10-2014

Pudelko z pawiem bardzo ladne.Motyw cudny. Pawie bardzo mi sie podobaja na pracach. Ale nie wszystkie. Niektore sa wrecz okropne, ale nie Twoj.
Kolory sa takie moje- konkretne.
Ten akwarelowy tez wyglada ladnie. Moze kolejne zrobiszTongue ????

A co do golfa- raz moje chlopaki mnie wyciagnely na mini golfa. Po 2 dolku powiedzialam ze ''mam dola'', trafic nie moge, kij niewygodny, plecy bola, pilka nie leci tam gdzie ja chce zeby leciala, goraco i w ogole nieteges....Oni grali, ja snulam sie za nimi od dolka do dolka znudzona jak mops.


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-10-2014

Moje prace to pewnie spleśniały w komórce.Gdy wyprowadzałam się z domu moje rzeczy zostały popakowane w kartony i wywiezione do nowego miejsca zamieszkania.Zostały zapakowane do komórki..i tak leżą od lat.Nigdy nie byłam dobra w zarabianiu pieniędzy.Często robiłam coś za grosze.Pod cudzym nazwiskiem ( na konkursy). Mimo tego,że to oficjalnie nie były moje prace miałam radochę gdy prace wygrywały.Malowanie było moją pasją. W tym czasie byłam bardzo nieśmiała i małomówna. Z wiekiem mi się zmieniło.Jak przestałam malować zarabiałam projektowaniem kapeluszy.Dzięki temu miałam na naukę , kino i teatr Smile . Projektowałam też ubrania dla pewnej plastyczki.Nigdy mi nie zapłaciła( a ja się nie upominałam). Ona teraz jest kostiumologiem . Pracuje przy filmach.Skarżyła mi się ,ze czasem zleceniodawcy jej nie płacą.Uśmiechnęłam się pod nosem...bo w zasadzie dostaje to czym się dzieliła.Sama projektowałam ubrania swoich dzieci jak były małe.Teraz decoupage mi się spodobało. Może nie zajmuję się tym zbyt długo...i nie jest to akurat to co tygrysy lubią najbardziej..ale właśnie ten proces nauki szalenie mi się podoba.To dążenie do tego by opanować tą sztukę jako sztukę dla sztuki jak i sztukę użytkową (przydatną w obejściu)

Shanna.Przypomniałaś mi to ,że ja też byłam na mini golfie.Jednak trzymałam kija tylko robiłam zdjęcia dzieciom i patrzyłam czy mi któreś nie zwiało ponieważ to przy nich trzeba było mieć oczy dookoła głowy.Przez wiele lat moim głównym zajęciem było stróżowanie przy swoich i cudzych dzieciach (na własne życzenie). Mój mąż po 16 latach bycia ze mną zobaczył,ze umiem pływać.Wielce się zdziwił.Jak miał zobaczyć wcześniej jak to ja pilnowałam by nam się dzieci nie utopiły.Teraz pływają świetnie wiec i ja mogę sobie się pomoczyć.Myślę...że najpierw udoskonalę grę w tenisa...jak minie pora deszczowa...a może spróbuje kręgli.Też nie grałam.Wydaje mi się , że golf dla dzieci i dla dorosłych trochę się różni..


RE: Magdalena's Magic - Joanka215 - 02-11-2014

Skrzyneczka z pawiem piękna Smile


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-11-2014

Dziękuję Smile


RE: Magdalena's Magic - abask - 02-11-2014

Jeśli mam być szczera, to z zadkiem pawia wcale nie jest tak xle. Może troszkę potargany na tej pierwszej fotce ale na drugiej całkiem, całkiem Wink))


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-11-2014

No można by powiedzieć ,ze kolorowy od frontu a na zapleczu jak to na zapleczu Wink . Teraz chciałabym pokazać skrzynkę a może i skrzynki ,które od 2 tygodni walają się mi na stole.Koncepcje wciąż zmieniam..i nie mogę skończyć.Nie mogę wyjść do ogródka by zdjęcia zrobić bo aura nie sprzyja , więc do ogródka nie wyjdę z moimi skrzynkami.Postanowiłam zrobić zdjęcia w domu ,ale jakoś nie wyraźne wyszły i nie zachowują kolorów.Najpierw pokażę zdjęcie dla małej dzidzi (urodzonej całkiem niedawno). Wybrałam sobie zdjęcie jakie chcę zrobić na skrzynce z pośród wielu jej zdjęć z sesji u fotografa.Zdjęcie naklejone na pudełko zaczęło zmieniać barwę od wewnątrz do zewnątrz . Zaczęło żółknąć ...a wręcz zielenieć . Co dla mnie dało ciekawy efekt. Zaś drugie zdjęcie na drugim pudełku,które miało być czarno białe też ma takie jakby prześwity ,ale to wprawne oko tylko zobaczy.Ja nie naklejałam tych zdjęć.Powiedziałam do fotografa:"Pudełka są moje zrobię resztę a ty masz tu materiały. Naklej zdjęcia to co dla ciebie i co dla mnie.Ucz się to ci się przyda". No i przynosi mi te pudełka i mówi,że nie wie co się stało .W ten sam sposób naklejała wcześniej na deseczki a nic podobnego się nie przydarzyło.Wszystko robiła tak samo.A ja do niej:" Farbę dałaś bo nie widzę?"."No tak farby nie dałam". No właśnie.Często drewno zabarwia zdjęcia jeśli nie ma podkładu.Przy takim stanie rzeczy koncepcje trzeba było zmienić co do dekoracji jaka miała być.Co prawda wcześniej już zakupiłam piękny papier z kremowym i białym kwieciem.Miałam pomysł który się ulotnił.Mój mąż zerknął na zdjęcie i powiedział,że nie może tak być dziecko to biel,niewinność a nie żółte jak siki ( też wymyślił) .To mi zaraz z tym żółtym się słońce skojarzyło.Powiedziałam,że żółty to słońce a mała jest słoneczkiem swojej mamusi ,więc słoneczniki będą. Te które wybrałam są pomarańczowe.Pomarańczowy kolor związany jest z oddechem;przepływem energii,więc w moich życzeniach dla małej jest dużo energii .Teraz tylko muszę dokończyć pudełko i może zrobić lepsze zdjęcia.


RE: Magdalena's Magic - jomajka12 - 02-11-2014

Ech, Ginger, gdyby nie ty to chyba nigdy nie zobaczyłabym zaplecza pawia. Przynajmniej nie pamiętam, abym je widziała. Nie powiem, jest całkiem efektowne... gdyby nie świadomość co kryje się nieco niżej.
Pudełko z pawiem bardzo mi się podoba, na szablonie wad nie widzę bo na zdjęcie ... takie coś niewyraźne na dole Smile.
Szkatułka dziecięca słodka, maluszki zawsze rozbrajają, a wykończenie jest piękne, delikatne, pastelowe, miękkie. Zażółcenie nie jest widoczne zbyt mocno, jedynie na pierwszej fotce. Przypuszczam, że jak większość białych prac to i ta z czasem lekko pożółknie więc nic nie staciła teraz na urodzie.


RE: Magdalena's Magic - Erato - 02-11-2014

No cóż Ginger, dziecko to też siki Big Grin Więc Twój mąż ma poniekąd rację Tongue

Ja tych przebarwień na zdjęciu nie widzę, albo zdjęcie tego nie oddaje, albo coś z tym zrobiłaś, że nie widać Smile
Słoneczniki jakoś mi jednak do tej kompozycji nie pasują, poza tym powinnaś jeszcze popracować nad wycieniowaniem wokół motywów, czy też swoim impresjonistycznym ciapkowaniem, bo tu widzę zbyt ostre granice motywów i zbyt grube ciapki z pędzla.

Co do motywu samego to się nie wypowiadam, koleżanki Ci wyjaśnią, jak ja lubię dzieci Wink