Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Niciarka w stylu Vintage str 116 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Niciarka w stylu Vintage str 116 (/showthread.php?tid=1783)



RE: Magdalena's Magic - Erato - 02-05-2014

Bardzo do nie przemawia połączenie takiego odcienia niebieskiego (czyste odcienie ultramaryny i kobaltu) z brązami drewna. Jest takie eleganckie, dostojne i kojące jednocześnie. Twoja toaletka jest przepiękna, choć to nie mój styl, ale ogladam ją z wielką przyjemnością Smile


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-05-2014

Abask..Jak byłam dzieckiem otaczały mnie stare meble..wstydziłam się zapraszać koleżanki do domu..One miały takie dla mnie wtedy piękne nowoczesne meblościanki ,segmenty..teraz się z tego śmieje..i z nostalgią wspominam te solidne meble..Teraz żywotność tych nowych wytrzymuje rok czy dwa ( szuflady nie wytrzymują nawet lekkiego ciężaru)... jeśli ma się w domu małych lokatorów.Undecided.Shanna..masz rację..jest to przyciężki styl..ale można style łączyć..na tym polega cała zabawa.Nie mniej zachwyciłam się tym stylem Heartco nie znaczy ,że taki mam w domu.WinkJedna jaskółka wiosny nie czyni.Toaletka w połączeniu z prostym łóżkiem..i krzesełkiem..i jasnymi tiulowymi firankami..wygląda całkiem lekko.Diabeł Tkwi w szczegółach..to one nadają ton wszystkiemu.
Jeśli chodzi o mój styl..to nie wiem czy mam jakiś..poszukuję cały czas..
W swojej pracy chcę się rozwijać i nie chciałabym sie powtarzać..poza może komercją..która pozwoli mieć środki na ciekawsze projekty.Teraz muszę popracować nad techniką..bo przyklejać serwetki już potrafię..i potem dostosowywać.. wyobraźnie do tego co powie mi mebel jeśli taki to będzie( mam nadzieję ,ze kiedyś bee miała miejsce na to by meblami się zajmować.. chciałabym bardzo się tego nauczyć)..lub pudełko które nie ma jeszcze nadanej energii.. Musze odwiedzić Twoja Bajkę..jeszcze do niej nie dotarłam.Przyznam się,ze od nadmiaru wrażeń tylko po skakaniu po cudzych historiach już mi się idee w głowie mieszają..Dziękuję Erato..


RE: Magdalena's Magic - jomajka12 - 02-05-2014

Rodzinne pudło bardzo efektowne, tace fajne, a toaletka - kapitalna.


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Dziękuję bardzo za miłe słowa.Naklejać serwetki się nauczyłam..popróbowałam różnych papierów..nie wszystkie mi przypadły do gustu..może dlatego,ze brak mi wiedzy w tym temacie co z nimi robić..i wprawy..Ten papier który użyłam do pudełka..jest cudownie delikatny w dotyku..a dość kłopotliwy był dla mnie do przyklejenia.Chyba brak mi cierpliwości..musi być chyba sposób by go przykleić tak..by leżał na pudełku..a nie podnosił się jak fale na morzu..Pudełko leży niedokończone..bo mi jakoś ochota na razie na dalsza prace przy nim odeszła..Dodgy


RE: Magdalena's Magic - jomajka12 - 02-06-2014

A próbowałaś żelazka? Prasowania powierzchni po naklejeniu papieru?
Bardzo mi się Twoje czarno białe prace podobają, niby motywy dobrze znane, a widać w wyrobieTwoją inwencję.


RE: Magdalena's Magic - abask - 02-06-2014

Ja też lubię takie prace. Pudełko wygląda świetnie no i te transfery bombowe Wink))
Nie wiem co to za papier. Nie jest on czasem taki jak cieniutki pergaminowy?


RE: Magdalena's Magic - Joanka215 - 02-06-2014

Świetne prace Smile


RE: Magdalena's Magic - DecouDream - 02-06-2014

Pudełko super. Ginger, jesteś królową transferu Smile


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Dziękuję za miłe słowa dziewczyny. Heart Jomajka12 ja na żelazko przykleiłam ten papier...wyglądał cudnie...przykleił się ładnie,ale jak potraktowałam go klejem po wierzchu to się uniósł..bąble się porobiły..potem opadł..ostatecznie się dał przykleić ale nie wygląda tak idealnie jak na samym początku.Jak go lakierem potraktowałam to mimo tego,że się przykleił to znowu mu się wstać zachciało.Teraz jest przyklejony,ale to trochę dla mnie stresujące było...dlatego leży nie dokładnie polakierowane i zrobione w środku.To jest ten sam papier co ma na chusteczniku apawlaczka. Papier jest może trochę delikatniejszy niż pergamin...bardzo cienki ale wydaje mi się być mocny.Będę próbować z nim dalej to była spora płachta papieru,wystarczy na kilka pudełek.Smile


RE: Magdalena's Magic - Shanna - 02-06-2014

(02-06-2014, 11:07 AM)Ginger napisał(a): ja na żelazko przykleiłam ten papier...wyglądał cudnie...przykleił się ładnie,ale jak potraktowałam go klejem po wierzchu to się uniósł..bąble się porobiły..potem opadł..ostatecznie się dał przykleić ale nie wygląda tak idealnie jak na samym początku.

Mysle, ze dalas malo kleju. Tzn, zanim przykleilas. Ja daje kleju duzo, czekam az calkowicie wyschnie i potem jak prasuje nic nie ma prawa sie podnosic. Po przeprasowaniu czekam chwile az wszystko wystygnie i dopiero lakieruje. Najpierw tak ledwo, niemal suchym pedzlem, dopiero kolejne warstwy normalnie. Ewentualnie 1 warstwa lakieru w spreju.