Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Niciarka w stylu Vintage str 116 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Niciarka w stylu Vintage str 116 (/showthread.php?tid=1783)



RE: Taca i pudełko str 81 - martag90 - 01-25-2015

Mnie w tacy nic nie przeszkadza (ale może się nie znam? Big Grin). Dla mnie temat cieniowań jest jeszcze poza obrębem moich doświadczeń i jak tak oglądam takie prace jak Twoje, to zaczynam się bić w miejsce gdzie powinny być piersi... i co do pudełeczka to motyw cudnie wtopiony. zazdraszczam... choć to nie ładnie...


RE: Taca i pudełko str 81 - Ginger - 01-25-2015

Martag zazdrość to naturalne uczucie byleby nie skrajne Smile.Motyw sie wtopił bo przykleiłam po całości.Ewa się bardzo dziwiła, bo ona by misternie wycieła.Później malowałam po papierze.Co ułatwiło sprawę bo na papierze są lekkie cienie które sugerują kolorystykę.


RE: Taca i pudełko str 81 - GosiaMdecu - 01-25-2015

Fajne krzesełka, to z niebieskimi kwiatkami str.18 szczególnie mi się podoba Smile

str.78 - pudełeczko z Marilyn super Smile chodzi mi też od jakiegoś czasu po głowie, ale nie miałam jakoś dobrego pomysłu jak się za nią zabrać. Pasy po skosie fajnie wyglądają Smile

A z ostatnich prac chyba najbardziej spodobało mi się pudełeczko z białymi różami str.81

Ale nie ma tu chyba stolika z naszymi ulubionymi różami, nie widziałam go, a bardzo dokładnie przeglądałam obrazki Wink


RE: Taca i pudełko str 81 - martag90 - 01-25-2015

aaaaaa... Big Grin


RE: Taca i pudełko str 81 - DecouDream - 01-25-2015

Obie prace bardzo mi się podobają, cieniowania bardzo lubię, a w nich najbardziej to, że się im krawędzie rozmywają. O jakim magicznym pędzlu mówiłyście? I o czym trzeba pamiętać w pracy z nim? Ciekawam okrutnie Smile Wiecie, że dopiero teraz dowiedziałam się, że malarz Mucha, to nie tylko Alfons, ale i malarka Grażyna. Nie raz widziałam jej prace, ale nie wiedziałam, że takie ma nazwisko.


RE: Taca i pudełko str 81 - Ginger - 01-26-2015

DD z pędzlami to jak z Uszami Dambo czy rombkiem u spódnicy baletnicy.To jest coś co ułatwia pracę albo w niej przeszkadza.Takie akcesoria są przydatne, ale bez nich też sie da obyć Wink.No ja mam papiery z pracami Alfonsa ( takie ładne imię a tak współcześnie źle się kojarzy) . Pani Grażynka maluje zupełnie w innym stylu.Jej obrazy chętnie bym sobie powiesiła na ścianie.Z Papierem z pracą Muchy to było tak.Chciałam Klimta aby zrobić blejtram dla koleżanki na urodziny.Ewa dzwoniła do hurtowni.Mówiła co chce podawała numer itd ,a oni za każdym razem wysyłali jej Muchę.No i wziełam i Muchę bo co ona z tym papierem miałaby zrobić jak większość jej klientów to woli chyba serwetki lub innego rodzaju papiery.Zamówiłam też trzy papiery z pracami Muchy już świadomie dla znajomego który uwielbia secesyjny styl obrazów tego arysty.Tylko nie mogę narazie znaleźć odpowiedniej wielkości blejtramu.Muszę więc poczekać.
Gosiu ja przeleciałąm ten swój wątek i stwierdziłam,że za dużo piszę a za mało prac pokazuję Wink.Nie wstawiłam zdjęć tego stolika bo najwidoczniej uznałam,że nie warto.To moje początki nauki przyklejania serwetek.No ale zaraz go pokażę.


RE: Taca i pudełko str 81 - GosiaMdecu - 01-26-2015

Ja nie widzę żadnych zmarch, także nie wiem, czemu uznałaś, że nie warto go pokazywać, ładny delikatny stoliczek Smile ja te róże zwykle bardziej cieniuję, ale nie upieram się, że to jedyna właściwa opcja ;D


RE: Taca i pudełko str 81 - DecouDream - 01-26-2015

I mnie się podoba. Delikatne różyczki, pastele, this is it.


RE: Taca i pudełko str 81 - Merilon - 01-26-2015

Ja, o dziwo, Muchę Alfonasa lubię Smile co do pędzli, to mogła byś pokazać ten magiczny pędzelek? Smile stoliczek jest fajny, podoba mi się z tą różyczką Smile


RE: Taca i pudełko str 81 - Ginger - 01-26-2015

Nie ma na stoliczku zmarch na serwetce.Chciałam zrobić na nim spekania dwuskałdnikowe ,a zrobił się marmur z tego.Trzyma się to cały czas.Nic mu nie dolega.Wtedy Gosiu to ja uczyłam sie przyklejać serwetki.Nie znałam innych decoupażystek ,a cienie mi się nie śniły.Za to okoliłam je złotem.Mam gdzieś jeszcze doniczki (na zdjeciach tylko oczywiscie) z tymi różami.Teraz zabrałam się za trudniejszą rzecz.Decoupage na szklanym blacie od ławy.Ciężkie to jak nie wiem co.Trudno podmalować motyw a jak zamalowałam na gładko to zaraz ścierałam.O pędzelek pytacie?Proszę to ten.Naprawde ułatwia pracę na drewnianej powierzchni. http://www.nicnierobienie.com/sklep/205/24/narzedzia-i-dodatki/pedzle-gabeczki/pedzel-szczecinowy-okragly-sfumino-stamperia-kr75g-s-detail