Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Niciarka w stylu Vintage str 116 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Niciarka w stylu Vintage str 116 (/showthread.php?tid=1783)



RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Dzięki Shanna za radę..zobaczę jeszcze raz..Smile. Mam nadzieje,ze tym razem pójdzie mi lepiej.Bardzo mi się podobają wzory na papierach tej firmy i nie są drogie (jak dla mnie),więc chciałabym je używać.Ja zawsze smaruję jeszcze raz klejem (ma od razu lakier w sobie)..ale potem jeszcze lakieruje.Z serwetkami nic się nie działo przy takim samym traktowaniu ich.Inne papiery nie potrzebują żelazka..bo się je łatwiej nakleja.Nie smarujesz już drugi raz klejem po wierzchu jak wkleisz na żelazko?Nie ma potrzeby?Wystarczy lakier?Lakierowanie to nie jest moja mocna strona.Przy was się wyrobię Big Grin


RE: Magdalena's Magic - DecouDream - 02-06-2014

A jaki klej polecacie na klejenie na żelazko? I czy lepszy z werniksem czy solo?


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Nie wiem co dziewczyny polecą..Ja np. nie mam dużego doświadczenia z klejami...najpierw miałam firmy Idea..był dobry..potem tutaj na miejscu Mod Podge..na którego dobrze się prasowało..ale jak dla mnie to nie jest klej do serwetek czy papieru ryżowego..jest ciężki..dziwnie pachnie i niszczy szybko pędzle..Do zdjęć go używam..wtedy jest idealny.On klei prawie wszystko...można by go porównać do butów roboczych a serwetki do sukni baletnicy..klej do serwetek jak dla mnie musi być lekki..jak baletki.Taki klej idealny dla mnie znalazłam to Czeskiej produkcji klej firmy Koh-i-noor.cz ,wiec dalej nie szukam.Jest z lakierem..ale nie świeci się jak Mod Podge.Jest transparentny. Idealnie wtapia serwetkę..i nawet jak pociągniesz nim później po wierzchu to jest matowy z lekkim połyskiem..Uwielbiam go.Sprawia wrażenie ,ze serwetka nie jest serwetką a nadrukiem.Oczywiście kładę później lakier..ale nie zawsze..bo tak bardzo mi się podoba ten mat..Tak mi się klej spodobał,ze od przedstawiciela w Polsce kupiłam go dość dużo by mi na cały rok wystarczyłoAngel

http://www.koh-i-noor.cz/en/shop/adhesive-and-politure-150ml?rc=35


RE: Magdalena's Magic - Erato - 02-06-2014

Do klejenia typową metodą na żelazko trzeba mieć Vikol - ponieważ on ma składniki chemiczne odzyskujące lepkość po wyschnięciu pod wpływem temperatury (oli Wam to wytłumaczy naukowo Big Grin ). Nie każdy klej tak reaguje - np. klej do decou z werniksem jak wyschnie, to pod wpływem żelazka nie zrobi się znowu wystarczająco klejący, żeby dobrze przykleić serwetkę. Ona owszem się przyklei, ale gdy będziesz próbowała przesmarować górę, to sie znowu pomarszczy. Klejenie na żelazko w przypadku takiego kleju musi się odbyć w momencie, kiedy klej jest jeszcze lekko lepki, albo prasowanie w istocie nie ma na celu przyklejenia, tylko rozprasowanie zagnieceń powstałych na przyklejonej i wysuszonej serwetce.


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

A to takie buty..nie miałam pojęcia..Mnie się serwetki nie marszczyły..ale to może takie moje szczęście Smile. Mam Vikol ( też w zapasie a jak)ale to chyba będzie go trzeba rozcieńczyć?Chyba potraktuję teraz mój papier Vikolem..ale najpierw poczekam na to co może Oli powie..jeżeli powie Cool

O mam nowa ksywkę..a jaka zgodna z moim charakterem Blush


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Tak, pisałam.Chyba to było u apawlaczki( już się gubię z wątkami)..bo to właśnie z tym konkretnie jednym papierem miałam dotychczas problem...poza pierwszą serwetką przyklejaną w ten sposób Przejrzę porady klejarskieWink.Dzienks


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Moje ulubione koronki i Wiktoriańskie klimaty...


RE: Magdalena's Magic - craftingbydominique - 02-06-2014

Czyli papier felerny dziewczynom sprawilam (sobie zreszta tez! Smile, wydaje sie dosyc mocny, mozna by go sprobowac wieksza iloscia kleju namoczyc. Zintrygowalas mnie tym klejem nabytym hurtowo, musze sie zjawisku przyjrzec. Ja uzywam tutejszego dla dzieci, najtanszego na swiecie, bardzo malo profesjonalnego - Ocaldo friendly glue. Az prawie dwa funty kosztuje za wielka butle Smile
A pudlo z grafika czeka na wykonczenie, tak? czyli tzw. wene Smile
W koronkach wiktorianskich zaintrygowaly mnie brzegi - papier, emboss czy stemple?


RE: Magdalena's Magic - niespodzianka - 02-06-2014

Ciekawa kompozycja. Podobają mi się kolorki i ramka z ptaszkiem Smile


RE: Magdalena's Magic - Ginger - 02-06-2014

Dominiczko-Alchemiczko pytasz o ramkę ? To serwetka..a środek jakiś tam papier do decoupage.Wypróbuję twój klej..a jak dasz address to ci słoiczek wyślę..nie wiem czy ci się spodoba ale ja go lubię :-). Problem z papierem to nie problem a wyzwanie..jest jak piękna kobieta..kapryśny ;-). Ostatecznie dał się przykleić ..nie widać ,że był kłopotliwy..Pudełko czeka..aż przestanę siedzieć na forum i przeglądać wątki tylko zabiorę się za robotę..No i na wenę też.Dziękuje Niespodzianko.