Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
IKONA - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace w innych technikach (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: IKONA (/showthread.php?tid=2043)IKONA - lacult - 03-04-2015

    Do dodania nowego wątku zachęciły mnie oli i Virgo 777, które na początku witając zagaiły właśnie o nowe wątki. A ponieważ z decoupagem nie mam co szaleć, bo to właśnie tu jest kopalnia wiedzy i sporo od Was mogę się nauczyć, na prawdę wszystkie kipicie pomysłami!! to stwierdziłam, że może kogoś zainteresuje temat IKONY. Może ktoś coś już zrobił, malował i chce podzielić się swoimi doświadczeniami.
Ikonę można wykonać na dwa sposoby.
Jeden z nich to właśnie przy wykorzystaniu techniki decoupage. Przy tym sposobie nakleja się wizerunek świętego/ świętej, wykonuje złocenia oraz ewentualnie złocenia wg gustu.
Drugi sposób to namalowanie, a właściwie napisanie ikony. I to ten rodzaj wykonania ikony jest niezwykle frapujący. Ba! czasochłonny, wymagający mnóstwa cierpliwości i określony utrwalonymi kanonami. Ale ktoś, kto choć trochę lubi sobie pomalować może się spełnić w wykonaniu właśnie takiej pracy. Ja na razie z chronicznego braku czasu wykonałam jedną ikonę - Archanioła Gabriela. Moja ikona była wykonana w tradycyjny sposób na desce, pisana temperą przy użyciu spoiwa z żółtka kurzego i białego wina.
Nie wiem na ile temat i sama technika okaże się dla Was interesująca, więc oszczędzę opisu : ) a bardziej zainteresowanych zapraszam na bloga, gdzie podaję sposób wykonania:

https://lacultcraftingpot.wordpress.com/2014/02/02/ikona-bizantyjska-scheda-cz-2/

pozdrawiam,
p.s. dajcie odzew, czy zajmowałyście się ikonami. może jakieś ciekawe doświadczenia wymienimy.


RE: IKONA - Virgo_777 - 03-05-2015

Ikony wzbudzają we mnie różne uczucia. Jedne zachwycają, inne irytują. Sama nie popełniłam żadnej i nie przewiduję, żeby sie do wydarzyło (z małym marginesem, bo przecież koronek też miałam "nigdy", a jednak...)


RE: IKONA - malgana - 03-05-2015

A ja miałam okazję oglądać staro cerkiewne ikony i powiem, że...... szkoda, że ta jest nowa Wink
Nie postarzysz jej? A na jakiej desce pisałaś?
Kiedyś popełniłam decoupadeową ikonę i kleiłam ją na postarzonej desce - wyszła (tak mówili) bardzo naruralnie, jak prawdziwa Smile


RE: IKONA - Shanna - 03-05-2015

To wino do pracy czy podczas pracy? TongueTongueTongue
Swoja droga to gdybym zaczela malowac twarz wyszedlby mi teletubis, jak tej pani co kiedys sama zaczela renowacje jakiegos fresku.