Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Z mojego kącika.... - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Z mojego kącika.... (/showthread.php?tid=700)



RE: Bieżące i świąteczne - Shanna - 01-04-2012

To teraz tutorial na bielenie poprosze Smile


RE: Bieżące i świąteczne - martyna20031 - 01-04-2012

Miałas tam pustego posta


RE: Bieżące i świąteczne - martyna20031 - 01-04-2012

[/b][b] "Przygotowujemy:
drewniany przedmiot,
bejcę w wybranym kolorze,
farbę akrylową jasną (np.pastelowa orchidea),
pędzelek gąbkowy duży i mały,
pędzelek twardy (taki szczeciniasty),
papier ścierny.

1. drewienko szlifujemy, oczyszczamy z drobinek
2. bejcujemy, czekamy aż wyschnie
3. pedzel gąbkowy delikatnie namaczamy w farbie, odbijamy jej nadmiar na gazecie, foli, ręczniku papierowym tepując (tak, by na gąbce nie było widać farby) a następnie przeciągamy po drewnie robiąc pasy farby (od boku do boku i tak z góry na dół)
4. jeśli farby nałożyliśmy za dużo, albo efekt nam się nie podoba w tym konkretnym miejscu przecieramy pędzelkiem szczeciniastym szorując nim
5. całość dla "wyrównania" można delikatnie przetrzeć papierem ściernym, jak już wszystko wyschnie
6. najładniej drewno bielone wygląda wykończonie w macie, ale można je również zabezpieczyć woskiem przyciemniającym f.stamperia " [b]Mam nadzieje ,ze Deco-Pasja się nie pogniewa.Jest to jej sposób na bielenie drewna. Ja go tutaj tylko wkleiłam.


RE: Bieżące i świąteczne - Shanna - 01-04-2012

W sumie nie takie trudne jak myslalam. DziekiSmile


RE: Bieżące i świąteczne - martyna20031 - 01-04-2012

Pierwsze z wczorajszych pudełeczek gotowe do lakierowania                
Drugie juz też prawie gotowe dostanie jeszcze na bejcy trochę złota                


RE: Bieżące i świąteczne - Zuza - 01-04-2012

Jejku! Kobieto! Ależ Ty masz tempo!!

Skrzynka z motywem bardziej mi się podoba! Śliczna jest!

A drugą szkatułkę porywam!! Sama sobie dokończę... Smile Skąd ten motyw?


RE: Bieżące i świąteczne - elila - 01-04-2012

szkatułki śliczne! Też zastanawiam się nad motywem drugiej, czy to papier?


RE: Bieżące i świąteczne - martyna20031 - 01-04-2012

Zuza co do tempa to pudełeczek mam osiem W odpowiedzi na resztę pytań;magnoliowej serwetki więcej nie miałam [zniszczyłam].Dałam róze w tym kolorze,bo srodek pobejcuję dębem i bedzie to w jednej gamie kolorystycznej.Róże na małum pudełku to papier Mondo,pokazały się nowe wzory w Drewlandii.A i jeszcze spekania ,to oczywiscie żółtko .Żółtko i farba malowane w jednym kierunku.Smile[/align]

Papier z różami to 2 wzory po 3szt.ten który nakleiłam pasuje na pudełko 12/12, a drugi motyw na całe wieko pudeła 14/11.


RE: Bieżące i świąteczne - pulinka - 01-05-2012

pudeleczko z roza fantastyczne!


RE: Bieżące i świąteczne - martyna20031 - 01-05-2012

Fantastyczny to jest papier .Róża ,ramka, zdobienie, tylko przykleic.