Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje dekupażowe już nie początki ;)-str.46
Tasiemkę przyklejają magikiem. Trzeba jednak uważać, żeby przyklejana tasiemka nie przesiąkła klejem - o czym piszesz.
Mój sposób: Posmaruj pasek pod tasiemkę cienko magikiem i potem przyłóż tasiemkę, lekko ją dociskając. Kokardkę przyklej klejem na gorąco.
Pozdrawiam,
Agnieszka

http://abfdblogg.blogspot.com/
Odpowiedz
Reklama
ja mam klej za 8 zl do materialow w sklepie dekupazowym, mega wydajny i nic nie plami
Odpowiedz
Jest to szkatułka z ramką i lusterkiem coś w rodzaju toaletki.

Po wykręcieniu zawiasów zostały 3 części osobno Smile

Może i biała była by bardziej, ale bałam się aby biały kolor nie zżółkł bardzo więc sobie wymyśliłam tak że jeśli drewienko będzie miało taki właśnie kolor to nawe gyby białe części zżółkły kiedyś to nie będzie tego tak widać Smile

Może nie bardzo jest dopracowano ale to pewnie z braku właśnie natchnienia.
Odpowiedz
Ogólnie podoba mi się ta niby toaletka, ale to bardziej w sensie kształtu i funkcjonalności, bo zdobienie to już nie bardzo... Wygląda jakby ta góra było dołożona od czegoś innego. Albo bym zrobiła całą białą, albo całą jak ta dolna część. Tasiemka w ogóle nie w moim stylu...
Odpowiedz
A może zamiast białego, ekri. Ja też chyba zmieniłabym dół,pokombinowałabym tak,aby był jak najbardziej zbliżony do koloru tła z ramki, a może cały w tym samym kolorze, nie wiem.To już sama musisz zadecydować, jaki efekt jest najbliższy twoim oczekiwaniom. A zażółceń tak bardzo się nie bój, one też mają swój urok. Smile
Odpowiedz
fajna ta szkatułko- toaletka ja bym pobieliła dół tak delikatnie i byłoby git.
połysk cudny - BRAWO

a co do klejenia ja robię tak
najpierw magikiem robie trochę kropeczek na lini gdzie mam byc tasiemka - czekam chwilke - nie wiecej niż 2-3 minutki i delikatnie palcem rozsmarowuję te kropki tak by powstała taka delikatna warstewka i znów chwilke czekam tak do 5 minut i sprawdzam czy klej zaczął się juz robic transparentny - jesli tak to zaczynam przykładac tasiemkę naciągając ją delikatnie i przytrzymując palcem. gdy juz cała położe wtedy ocno przyciśnietym paluchem jadę wzdłuz tak by się naciagnęła i odstawiam do wyschniecia - gwarantuje plam nie będzie
kokardke tez przyklejam na magika - obie wielką kropę czekam az stanei sie lekko transparentna przyklejam mocno przyciskając , trzymam chwilke i gotowe
jak coś niejasne to pisz na priv - mam nadzieję że choć troche pomogłam
nowe miejsce http://fioletowyraj.blogspot.com
wcześniejsze prace :http://fioletowyraj.bloog.pl/
Odpowiedz
Reklama
Dziękuję Wam za wszystkie cenne uwagi. Przespałam się z myślą rozjaśnienia szkatułki ale dziś jak wstałam i tak na nią patrzyłam z jednej z drugiej strony to chyba zaczyna mi się podobać taka jaka jest. Zmieniłam tylko tasiemkę na jaśniejszą.



Gofira twój sposób klejenia to jest to, ja chyba a raczej napeno dałam za dużo kleju i stąd efekt mokrej tasiemki Smile cóż człowiek uczy się na błędach.

Zobaczymy jak to będzie dalej, zmienić kolor (rozjaśnić) zawsze można.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Lepiej Smile Fajnie.
A na wieczku też jest lusterko? W sumie może tak być, bo odbija białe tło, dałabym głowę, że to szybka na zdjęcia.
Odpowiedz
Na wieczku jest tylko ramka na zdjęcie, po otwarciu natomiast lusterko Smile

Ataner wydaje mi się (chodź nie jestem przekonana Smile ) że kolor róż w środku bardziej pasuje do boków szkatółki niż róże z wieczka.

Ale tak jak pisałam wcześniej nie bardzo miałam natchnienie do działania, i tak trochę od niechcenia, trochę nie do końca może przemyślane ale cóż powstała sobie szkatułka.
Nie ma teho zlego co by na dobre nie wyszło Smile Szkatułka prawie sprzedana a klientka chce drugą taka sama (podobną) więc cóż tak chyba miało być Wink
Odpowiedz
Jestem za. Teraz rozjasnione, bardziej zgrane i jak malo pracy podczas zmianTongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl