Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Justysine próby
#41
(04-23-2013, 09:55 PM)jwoj207 napisał(a): Pewno wszyscy zaczynali od pudełek i bransoletekSmile

Ja od ikon...
Bardzo obiecująco sobie zaczynasz, nie ustawaj, wszak każda nowa praca to nowe doświadczenie...
Odpowiedz
Reklama
#42
Bardzo Wszystkim dziękuję za pomocne opinie. Na pewno je wykorzystam. Na razie nie udzielam się na forum bo maluję większe powierzchnie. Mam w domu remont i przerwy w "dostawie" internetuSad
Najbardziej lubię robić zakładki. Ten mały drobiazg może sprawić wiele radości. W planach mam wykonanie 2 pudełek. Jedno na monety ( dla hobbysty) a drugie na karty. Prawdopodobnie ozdobię je motywami wykonanymi za pomocą transferu na farbę. Czytałam wątek. Mnóstwo dobrych rad. Nie mam drukarki atramentowej. Na pewno skorzystam z wydruku laserowego. Czy macie jakieś podpowiedzi? Na co zwrócić uwagę ? Korzystałam już z tej techniki przy zakładce z chłopczykiem ale to mała powierzchnia.Smile
Odpowiedz
#43
Podobają mi się Twoje bransoletki Smile Motywy oliwkowe też lubię, więc i to pudełko przypadło mi do gustu, tylko to tło trochę się rzuca w oczy, ale to już było tu mówione Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#44
Różnorodnie i kolorowo. Fajnie zapowiada się Twój wątek.Smile
Odpowiedz
#45
Nie rob na farbe. Jak masz laserowy wydruk to zrob na lakier. Posmaruj cienko i rowno przedmiot, jesli lecisz po calosci duzym motywem. jesli wycinasz male z wydruku i tworzysz kolaz, smaruj cienko lakierem zadrukowana strone i przykladaj na przedmiot. mocno docisnij, ma byc plaskie na maksa. czyli w jakis sposob przyklejamy wydruk na klej, pamietaj o lustrzanym odbiciu dla napisow przy drukowaniu.
Zostaw calosc na noc. Spryskaj miejsce przy miejscu woda, mgielka z rozpylacza do kwiatkow najlepsza, albo inny sikacz o drobnej kropelkowatosci. LAtwiej tak sie pracuje niz moczac papier w inny sposob. Ale mozna po prostu moczyc. Wierz zejdzie szybko, platami calymi. Potem wyschnie i bedzie mleczne, znow namocz (ale juz odpowiednio mniej wilgoci Smile) i znow roluj palcem, ale bardzo delikatnie, najlepiej nie w tym samym miejscu tylko po calosci okreznymi czy jak Ci wygodnie. Znow przeschnie, znow sie miescami zrobi mleczne - tam jest jeszcze papier do usuniecia. teraz mega ostroznie to samo, co wyzej. Wsio. Wychodzi przy niewielkiej wprawie, potem mozna stemplowac, naklejac cos jeszcze, brudzic patyna itp. Choc przed patynami to radze calosc zabezpieczyc, maja rozpuszczalnik w sobie, moga sie za bardzo wzrec w motyw i go usunac w czesci. Fiksatywa do akryli najlepsza. Daj jej przeschnac pol godziny i juz mozesz lakierowac wykonczeniowo. powodzenia!
Odpowiedz
#46
(05-06-2013, 06:57 PM)craftingbydominique napisał(a): Nie rob na farbe. Jak masz laserowy wydruk to zrob na lakier. Posmaruj cienko i rowno przedmiot, jesli lecisz po calosci duzym motywem. jesli wycinasz male z wydruku i tworzysz kolaz, smaruj cienko lakierem zadrukowana strone i przykladaj na przedmiot.

Pięknie to wytłumaczyłaś. Nie robiłam jeszcze w taki sposób, jaki opisałaś ale na pewno spróbuję Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Reklama
#47
proste i dziala na bank. Zeby na stowe niczego nie zepsuc, zrob probe malym wydrukiem (zeby szybciej bylo Smile na spodzie pudla. Wyczujesz rolowanie Smile
Odpowiedz
#48
Craftingbydominique
Bardzo dziękuję za dokładny instruktarzSmile Od razy wypróbowałam. Dołączę fotkę jak tylko polakieruję. Mnie efekt się bardzo podoba.
Pozdrawiam: Justyna
Odpowiedz
#49
(05-06-2013, 09:06 PM)craftingbydominique napisał(a): proste i dziala na bank. Zeby na stowe niczego nie zepsuc, zrob probe malym wydrukiem (zeby szybciej bylo Smile na spodzie pudla. Wyczujesz rolowanie Smile

Tyle siedzę w decu ale na lakier to jeszcze nie próbowałam. Jeśli chodzi o transfery to jakaś cienka w tym jestem Sad
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#50
bo normalnie mozna wydruk kleic, bez transferu. Drukujesz i przyklejasz. Ale dajmy na to jest opcja taka, ze robisz ciekawe tlo - maziasz (byle na w miare jasno, bo inaczej transfer zginie) albo stemplujesz i na to transfer - albo po calosci kartka A4, albo poszczegolne motywy mniejsze sobie naklejasz (po posmarowaniu lakierem cienko, jak klejem) i rolujesz, jak przeschnie ladnie. Na noc jest najbezpieczniej, ale mozna po kilku godzinach tez. Na niektore lakiery mozna prawie od razu. Np. na modge podge.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl