Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :)
#11
Przeniesiesz, przeniesiesz...

A tło jeszcze możesz podmalować... I potem jeszcze polakierować... Smile Chociaż powiem Ci szczerze, że widziałam już bardziej rzucające się w oczy tła serwetek... Ba, sama popełniłam kilka takich! Tongue
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
Reklama
#12
(08-20-2012, 12:44 PM)Zuza napisał(a): Przeniesiesz, przeniesiesz...

A tło jeszcze możesz podmalować... I potem jeszcze polakierować... Smile

Serio?! Ale to tak po prostu po tym lakierze pojechać, czy go wpierw zeszlifować trochę papierem? Chociaż chyba na gładkim lepiej się farba rozjeżdża...

Odpowiedz
#13
Prościej byłoby dobrać kolor tła talerza do tła serwetki, niż teraz domalowywać kolor między te łodyżki...
A opóźniacz można zastąpić wodą - po prostu cieniuje się bardzo rozwodnioną farbą akrylową w wybranym kolorze (najlepiej na polakierowaną powierzchnię), ścierając jej nadmiar lub dokładając koloru, gdzie go brakuje.
Zresztą naj-, najlepiej cieniować patynami. Tak wynika z mojego doświadczenia i tego będę się trzymać Tongue
Odpowiedz
#14
Dobrać kolor tła przedmiotu do koloru tła serwetki to nie taka prosta sprawa.... Chociaż zawsze lepiej jak są zbliżone, to wtedy można tylko trochę pociapać... Smile
A domalowywanie tła, jak i cieniowanie, zawsze robi się na polakierowanej powierzchni. Nie sądzę, żebyś miała tam kilkadziesiąt warstw lakieru Big Grin , więc spokojnie możesz po lakierze. Jak uznasz, że zupełnie, ale to zupełnie Ci się nie podoba - możesz bez problemu zetrzeć Smile
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
#15
Jak ja kocham lawendę ;p Ostatnio miałam taki problem z tą samą serwetką. Pomalowałam pudełko na kolor ciutkę ciemniejszy niż tło serwetki i było wszystko ślicznie pięknie, dopóki nie przykleiłam na lakier... Serwetka raptownie pociemniała i stała się jeszcze ciemniejsza od brzoskwinkowego pudełka [co swoją drogą strasznei mnie zdziwiło, bo wydawało mi się, że dobrałam to idealnie]. I musiałam wszystko zerwać i poświęcić moja ostatnią, ulubioną serwetkę, która do tego tła pasowała idealnie... ;p Peszek Wink

Ale talerz wygląda baardzo efektownie Wink
Odpowiedz
#16
(08-20-2012, 12:56 PM)vika napisał(a): Prościej byłoby dobrać kolor tła talerza do tła serwetki, niż teraz domalowywać kolor między te łodyżki...
A opóźniacz można zastąpić wodą - po prostu cieniuje się bardzo rozwodnioną farbą akrylową w wybranym kolorze (najlepiej na polakierowaną powierzchnię), ścierając jej nadmiar lub dokładając koloru, gdzie go brakuje.
Zresztą naj-, najlepiej cieniować patynami. Tak wynika z mojego doświadczenia i tego będę się trzymać Tongue
Vika, proszę Cię, ja naprawdę jestem początkująca Big Grin Nawet nie wiem, co to jest patyna... Zabrałam mamie talerz (kto daje i odbiera...) i spróbuję go podrasować. Za to stanowczo odmówiła wydania mi lampy! Big Grin Powiedziała, ze taka jej się podoba i nie będę nic po niej mazać...

natalyyjko, tych serwetek mam jeszcze pół paczki, więc jakby co to mogę odstąpić!
Odpowiedz
Reklama
#17
(08-20-2012, 08:52 PM)Erato napisał(a): Vika, proszę Cię, ja naprawdę jestem początkująca Big Grin Nawet nie wiem, co to jest patyna...

tere-fere... no w to, to ja już na pewno nie uwierzę Big Grin, głowę daję, że sprawdziłaś u wujka google i już doskonale wiesz, co owa patyna jest Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#18
grarut, dzięki za szczerą ocenę Smile Rozumiem ją, bo ja też tego talerza nie lubię... Jest kiczowaty, niestety, pomijając nawet niedostatki techniczne. Ponadto motyw lawendy jest oklepany na smierć, ale mnie był potrzebny do aranżacji pewnego wnętrza.
Przyznam się Wam, że już go dorwały moje łapki uzbrojone w farbę, ale hmmmm.... Mam wątpliwości, czy wyszło mu to na dobre Big Grin Jutro zrobię zdjęcia w dziennym świetle, to wystawię go na ogień słusznej krytyki...

A teraz idę guglać, cóż to jest patyna! Tongue
Odpowiedz
#19
A co ja moge powiedziec, skoro kolezanki juz powiedzialy chyba wszystkoSmile Mnie sie talerz i podoba i nie podoba. Podoba mi sie bo lawenda i kolorystyka. Nie podoba- bo kolory sa za intensywne.
Ale tak, jak powiedziala Grazynka- to nie nam ma sie podobac, tylko TobieSmile
Odpowiedz
#20
(08-20-2012, 10:36 PM)Shanna napisał(a): A co ja moge powiedziec, skoro kolezanki juz powiedzialy chyba wszystkoSmile Mnie sie talerz i podoba i nie podoba. Podoba mi sie bo lawenda i kolorystyka. Nie podoba- bo kolory sa za intensywne.
Ale tak, jak powiedziala Grazynka- to nie nam ma sie podobac, tylko TobieSmile
No właśnie... A mnie tak średnio Big Grin Pokażę potem te, które mi się naprawdę podobają, i chyba wszystko będzie jasne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl