Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
abask i decu - chustecznik 544 Taboret 543
Haniu cudne są te książki.Jak Ty je robisz?Zdradzisz tajemnicę?Nie żebym ci konkurencje robiła ..bo i tak by mi się nie udało przy Twojej wszechstronności.Zwyczajnie jestem ciekawa.Ja to myślę,że Ty masz taką torbę jak Mary Poppins i tam tych swoich małych pomocników trzymasz Wink
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
Reklama
Oczywiście, że powiem. To żadna tajemnica.
Najpierw spód-okładka A4. Ja akurat wykorzystałam gotowe bo miałam. Bierzesz ze 3 kartki bloku technicznego i ze trzy zwykły papier ksero. ( W zależności ile kartek chcesz uzyskać)
Kartki składasz na pół. Okładkę rozkładasz i na środku, po kolei, przyklejasz klejem na gorącu przygotowane kartki. Następnie na brzegach kartek nakładasz klej na gorąco, zostawiając po ok 5 cm z dołu i góry kartki. To będzie na wywinięcie rogów. kartki przyklejasz jedna na drugiej. Każda kolejna coraz bardziej oddalona od brzegu tak, aby powstało wybrzuszenie. Na koniec kartka z wydrukiem np życzeń czy wierszykiem. Na patyczek od szaszłyka ( może być i ołówek) nawijasz rogi. Każda kartka po kolei.
Później dekoracja klejem na gorąco czyli fale i tym podobne ozdóbki. Następnie bierzesz kartkę złożoną na pół, troszkę ją zmniejszasz przez obcięcie i wsuwasz pod powstałe rogi tak, aby zabezpieczyć napisy przed psikaniem farbą. Tu następuje psikanie. Mogą być kolory jakie tylko Ci się zamarzą. I ostatni etap dekoracja. Można użyć wszystkiego co się ma. Ja w pierwszej kartce zrobiłam sospesso ale bardziej podobają mi się kartki ze sztucznymi kwiatami. Jak będę robić kolejną kartkę to zrobię tutek od A do Z Wink)) ( Teraz zaczęłam ale zapomniałam Wink)

       
           
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Tiaa, i że niby bez małych żółciutkich... Wink
Mo że i tak. Ja jestem ślimak ślimaczy Sad
Odpowiedz
Super Haniu ! Dziękuję za tutka...Muszę jeszcze pistoleta na gorąco nabyć...i zrobię karteczkę...a może zrobię bez pistolecika.Ustanowiłam sobie poniedziałki dniem wolnym od pracy...więc sobie przed kompem mogę posiedzieć i poszukać natchnienia.No i tutki przeglądać.Wink
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
Można i bez kleju na gorąco Wink)) Pewnie jakis inny klej się nada Wink
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Super!Zagonię moje dziewczyny do robienia kartek również. Nie będą marudzić , że nie maja dnia matki z córką Wink
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
Reklama
Haniu za co się nie weźmiesz pięknie Ci wychodzi
knigi rewelacyjne, chociaż to nie moja bajka
Odpowiedz
Tereniu - dziękuję Wink))

Ginger - To może być fajne zajęcie dla dziewczynek Wink Niech pokombinują a co? Wink
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Hanka - z tym tutkiem do Samouczka proszę Smile
Odpowiedz
Vikuś. Już zasuwam Wink
Nie sądziłam że taki częściowy można wstawiać Wink
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl