Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niciarka w stylu Vintage str 116
#31
No piękne te tace. I te transfery, mnie to prawie zawsze farba odłazi. Ciekawa jestem dalszych prac.
Odpowiedz
Reklama
#32
Obejrzałam i biję brawo za transfery, które są bardzo udane Wink) Bardzo ładnie wyglądają prace biało-szare Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#33
Właśnie z Cieniowaniem miałam problem..i w zasadzie chyba go nie rozwiązałam ..może poproszę o rady? Nie poradziłam sobie z tym chociaż kiedyś malowałam..mam jakąś blokadę w sobie na malowanie..dlatego zabrałam się za decoupage..powoli może coś się ruszy we mnie..i zacznę malować..Jeżeli chodzi o to,ze przy transferach mi się farba nie rozmywa..to nie wiem dla czego..nawet nie wiedziałam ,że może..Używam śnieżki do tac z transferem..Jest jak kreda..sypka jak się ja szlifuje..Może dla tego?Te wcześniejsze były na akrylach do drewna...na tych się transferu zrobić nie dało..nic się nie odbiło.
Jeśli chodzi o Lawendową serwetkę..to faktycznie trochę taka mało wdzięczna..ale zanim była taca..było Krzesło...Moje ulubione..na którym teraz siedzę pisząc do was...Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
#34
śliczne, czyściuchne tace :-) bardzo fajnie wychodzą Ci te transfery na zmywacz :-)

ooo a lawendowy chabby przeuroczy, lubię lawendę :-)
Odpowiedz
#35
Apawlaczka..oglądałam już Twoje prace..są cudne..i zainspirowałaś mnie..bo właśnie mam na stole trzy kuferki..Jeden tez z magnolią...ale to moja próba z krakami i innymi duperelami..a dwie pozostałe są ze zdjęciami..w zasadzie na zewnątrz są gotowe..ale środku jeszcze nie..Ten ogranicznik ze wstążki bardzo mi się spodobał.Nie podoba mi się to,ze w tych kuferkach właśnie klapa leci do tyłu co może powodować wyrwanie z zawiasów.. Nie pomyślałam o tym by to tak rozwiązać.. Czym przypinałaś ? Pinezka wystarczy czy jakieś ćwieki by były lepsze?
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
#36
Ładne te twoje pracki, oj ładne, świeże, delikatne, lekkie.
Co do transferu - robiłam kiedyś transfer nitro. Na śnieżce wyszedł bardzo fajnie, choć przy zdejmowaniu papieru ciągnęły się cieniuśkie niteczki barwnika, które później zostawały na pracy. Natomiast na farbie fluggera nic nie wychodziło - nitro reagowało z farbą. Całkiem udane transfery wychodzą na Modge Podge lub lakiery, choć to inna, bardziej pracochłonna technologia. Ale wtedy nie ma problemu jaką farbą maluje się przedmiot.
Ginger, jak ty z tą lawendą sobie poradziłaś tzn. z tłem serwetki - czy ono było białe?
Nie bardzo sobie wyobrażam wycinania czy podmalowania tła, ten motyw jest taki drobniutki.
Bardzo mi się podoba ten bukiecik, serwetka leży w domu, a ja nie umiem wymyślić co z tym zrobić, bo tło z serwetki mi zupełnie nie pasuje by np nakleić je po całości.
Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie powód.
Odpowiedz
Reklama
#37
Przecudne krzesło Smile
Odpowiedz
#38
Dziękuję Jomajka12... zaintrygowałaś mnie tym,że można robić transfery na Modge Podge..to w zasadzie najbardziej popularny klej w UK..i w zasadzie używany do wszystkiego..Dla mnie jest bardzo ciężki..ale gdy nie miałam innego kleju..nim kleiłam i serwetki..Czy możesz opisać tą technikę?Wiem na jakie farby jeszcze wychodzi..ale nie wiem czy są dostępne w Polsce.Tło serwetki było kremowe..kupiłam podobną farbę do mebli..antyczny krem( wystarczyła na kilka krzeseł)..a lekkie różnice pocieniowałam topowaniem lekkimi prawie nie widocznymi smugami bieli i złota... co dało bardziej trójwymiarowy efekt.Nie umiem jeszcze robić złoceń...dopiero mam zamiar sie nauczyć..ale mam taką fajna złotą farbę w tubce..bardzo tania...i dobrze sie komponuje z różnymi wzorami i jakby się wtapia w tło.Wzorów na serwetkach nie wycinam..wyrywam je lubię jak są takie postrzępione..
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
#39
Widze, ze ktos tu lubi lawendeSmile
Prace bardzo ladne. Czyste i staranne. Nie sa przekombinowane, co dodaje im uroku.
Transfery wychodza Ci pieknie. Ja ostatnio probowalam cos zrobic na zmywacz do paznokci (kupilam cien z lidla bo bodajze gofirka go polecala). Paskud rozpuscil mi farbeSmile Ale sie nie poddam i sprobuje jeszcze raz.
Porwalabym tace z lawenda i niezapominajkami. One sa najlepsze.
Odpowiedz
#40
Mamy tu pokaźny zasób wiedzy na temat transferów, w tym i na MP i inne kleje, tudzież lakier - poczytaj, nie ma sensu powielać zamieszczonych już raz informacji...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl