Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niciarka w stylu Vintage str 116
Ano to tylko znak graficzny jest, zresztą, jak widać mylący.
Lakier nazywa się V33, wystarczy poczytać specyfikację producenta Wink i będzie wszystko jasne.
Zresztą jak zwał, tak zwał, najważniejsze, że wiadomo o co chodzi.
Odpowiedz
Reklama
Na stronkach opisują go zarówno 33V jak i 3V3... każdy wie o co chodzi Wink a do czego polecacie takie jachtowe cudo ? jak on cenowo wychodzi ? pewnie drogi....
Odpowiedz
Tak się rozczytałam o lakierach, że gdy przyszło mi do napisania komentarza, to sprawdziłam raz jeszcze w jakim wątku siedzę. I się okazało, że nie w lakierowym Big Grin

Madziu, fajnie, że w różanej szkatule złoto z reliefu pojawia się jeszcze niżej. Ładnie to współgra. Mapowe pudełko jest wspaniałe i ma w sobie mroczny vintage. Wiem, że paniom się podoba, ale pójdzie dla jakiegoś faceta Smile Tace są urocze, uwielbiam przetarcia/przecierki w Twoim wydaniu. Co do londyńskich pudeł, to na fcbk'u wybrałam tę, którą Hania tutaj Smile
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
(04-04-2014, 02:05 AM)Ginger napisał(a): Dostałam tez metalowy emaliowany dzbanek.Taki na herbatę kawę). Chciałam zrobić na nim decoupage.czy potrzebny jest primer?Jak go potem zabezpieczyć by można było używać go. Wlewać gorącą wodę.Jaki lakier na coś takiego?Chyba jutro zrobię zdjęcie i wam pokażę.

Jesli chodzi o dzbanek sprawdz dokladnie w jakim stanie jest emalia. W budowlanym beda specjalne podklady na emalie. A jesli nie chcesz szukac to wez podklad do metalu. Zwykly z dolnej polki bedzie ok nie tylko cenowo. Polecam jako primer uzyc farbe do grzejnikow/plotow (firma Johnstone's dostepna w B&Q i w B&M). Ladnie pokrywa powierzchnie, jest samopoziomujaca sie, dosc szybko schnie, mozna na niej malowac akrylami, nie odpryskuje....czad.
Z kolei lakier....ja konewke zabezpieczac bede poli, tez tej firmy co wyzej. Ale konewa to tylko z zewnatrz. jesli chcesz wewnatrz tez to moze kup farbe do wypalania???
Odpowiedz
Matko i córko! Kochane jesteście z tymi poradami.Trochę się jednak zakręciłam przy tych lakierach.Pójdę do działu lakierowego jak wygospodaruję na to czas.Może jutro w pracy Wink. W zeszłą niedziele poczytałam to i owo.Potem w domu miałam komentować, ale w miedzy czasie zapomniałam co i jak.Lakier jachtowy satynowy mąż zakupił w lokalnym sklepie.Nie jest to v33 ani 3v3 ale jakiś jest i będę musiała sprawdzić.Długo schnie! Aż 24 h. Muszę dokładnie przeczytać instrukcję.czy ten lakier jachtowy da się na np zwykły wodny dać? Dziękuję Shanna za podpowiedź z primerem. Zaciągnę męża na zakupy do B&Q .Mam nadzieje,ze szybciej niż za pół roku bo bym chciała już robić.Ja muszę robić wiele rzeczy na raz bo jak mi się coś nie podoba to odkładam i wracam potem. W ten sposób mam zawsze połowę roboty za sobą Smile .Zrobiłam w piątek zdjęcie dzbanka i pokażę.Chce by wyglądał podobnie jak ( oczywiście z moją inwencją też) podpatrzone w stamperii i u Magdaleny Ascet i w książce ,którą kupiłam w księgarni w Polce.Jeśli chodzi o książkę to są porady i niby jak zrobić ,ale tak ogólnie.Mało dokładnie jeśli chodzi o primer czy lakier.Zaintrygowało mnie, że pod jednym z dzbanków było napisane ,że można potem w nim mieć wrzątek.Tylko kurcze jaki lakier!Ten mój dzbanek nigdy nie był używany. Znalazłam jeden mały odprysk emalii.Jak dla mnie dzbanek wygląda jak rozgwieżdżone niebo.Chce by był domkiem i już.Nie tylko drzwi,ale i okna,i kwiaty wokół.Może częściowo wykorzystam to ,że wygląda jak niebo w letnie ,pogodne wieczory.Tylko najpierw muszę go przygotować.Mam tylko jeden papier,wiec nie chcę zepsuć.Proszę pomocy przy tym czarowaniu domku! Swoja drogą dziś dostałam osobliwy prezent w Covent Garden.Kupiłam pacynkę ( puszystego psa) dla swojej dzieciny.Pani która wytwarza te cudeńka uwielbiane przez dzieci, przyszła później do mnie z kolejną pacynką i dała mi w prezencie.Dostałam Wiedźmę.Ale mnie tym zaskoczyła.Innych handlowców też ,bo byli równie zaskoczeni tym darem dla mnie jak ja sama.Nic tylko teraz mam pomocnicę do czarów!


Załączone pliki Miniatury
       
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
A ja jestem bardzo ciekawa przeróbki, i Twój pomysł zapowiada się bardzo ciekawie! A co masz na tym papierze, jakiś gotowy motyw z domkiem?
Odpowiedz
Reklama
Ja bym nic nie dodawala. Takie rozgwiezdzone niebo mi pasuje.
Odpowiedz
kocham przeróbki i robić i oglądać !!!!!! Już się nie mogę doczekać!!!!
Odpowiedz
Oli jak byś widziała meble w tym sklepie z którego mam ten dzbanek, to są dopiero antyki.Dzbanek nie jest taki stary.Przetrwał pewnie w jakimś sklepie wiele lat. Zanim trafił do mnie.Ma małe obicie. Jak będzie ładna pogoda na dworze to zrobię fotkę.Emalia też mi się bardzo podoba .Od razu pomyślałam o wieczornym pogodnym niebie, jakie latem widzę siedząc sobie w ogrodzie. Tak jak ten szklany dzyndzelek ,który się wykręca.Jakiś wentylator czy co?Też mam obiekcje by go decoupażować .Jednak w takim celu go wybrałam. Pomyślałam,że może to być taka mala impresja.Tylko częściowo pokryć go wzorem.Taki gwiezdny dom.Mam zakaz kupowania w tym sklepie bo zarządzający ( mój przyjaciel) nim jak i cała organizacją charytatywną koniecznie chciał bym sobie wybrała coś ze sklepu w prezencie na jego koszt.Przestałam tam bywać i kupować, bo on bym wreszcie sobie coś wybrała ,zakazał obsługiwania mnie.No i nikt mi nic nie chciał tam sprzedać.Bardzo podobała mi się antyczna pojedyncza szafa.Tej bym nie ruszyła.Zapewne kupi ją jakaś fanka malowania mebli i pobieli ją.Jak i cudny kredens.Rzeźbiony ,bardzo stary.Nie mogłabym wybrać sobie takich prezentów, bo rozsądek mi zabronił.Jednak dzbankowi się nie oparłam.Uznałam,ze załatwi to sprawę i skończy się to "embargo" ,bo od jakiegoś czasu szukam konewki lub dzbanka ,by zrobić sobie ten domek decoupage.Papier kupiłam jakiś czas temu od mojej Szkotki( przez fb). No ale teraz już sama nie wiem co robić.Musze się zastanowić i tak mam inne rzeczy do zrobienia.Papier wygląda tak.


Załączone pliki Miniatury
   
moja stronka: www.magdalenasmagic.com
Zapraszam
Odpowiedz
Madziu, ciekawa jestem szalenie co Ty wykombinujesz z tym dzbankiem. Papier znam, klimatem nawiązuje do rustykalności tegoż dzbanuszka. Świetnie wybrałaś. Teraz by to wkomponować.
Gwieździste niebo do mnie przemawia, aż zatęskniłam za ciepłymi letnimi nocami.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl