Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeszcze przed papieżem...
#21
Bardzo mi się podoba kolaż zdjęć mamy, super pomysł, ładnie wykonane.
Pudełka po butach na drugim miejscu Smile
Jeśli chodzi o prace z motywami kwiatowymi- niekoniecznie musisz od razu cieniować jak Matejko, ale pamiętaj, ze w decou chodzi o to, żeby motywy wyglądały jak namalowane, dlatego albo, klejąc na białe podłoże, musisz dokładnie wyciąć, albo dostosować tło do tła serwetki, np. beżowego czy kremowego, żeby możliwie dokładnie zatrzeć granice motywu.
Niezwykły jesteś Ty i Twój mały pomocnik! Dwóch facetów robi lampę w różyczki, jestem pod wrażeniem! Big Grin Super sprawa, czekam na kolejne prace.
Odpowiedz
Reklama
#22
Witam drogie Panie.
Na wstępie podziękuję drogiej moderatorce za przerobienie moich zdjęć do bardziej "zjadliwego" rozmiaru. Na takim małym rozmiarze moje pseudorobótki wyglądają co prawda gorzej, niż w rzeczywistości, ale za to w formacie w jakim ja to wstawiłem, to już była całkiem katastrofa - jak przysłowiowe strzelenie sobie w kolano. Każdą niedokładność było widać w powiększeniu.
Obiecuję dopasowywyać już rozmiary obrazka przy kolejnej wstawce.
Co do moich "prac" powiem, że widzę ich "kulawość", ale w momencie ich robienia dysponowałem jedynie jednym białym akrylem i nie miałem czym podkolorować.
"Dzień babci i dziadka" robione były w pośpiechu, a samo topienie świeczek, mocowanie knotów i barwienie wosku też nam trochę zajęło, więc cieszę się, że w ogóle zdążyliśmy tym bardziej, że przy okazji po raz pierwszy testowałem medium do transferów (dziś moim skromnym zdaniem już zupełnie niepotrzebne, ale każdy musi zapłacić swoje tzw frycowe). Przy "Urodzinach mamy" było więcej czasu a i lakier eksperymentalnie kawą podkolorowywałem, do tego papier oryginalnie pożółkły ze starości jako podkład użyłem Smile
Co do pudełek, nie mam wystarczającej ilości serwetek, stąd na 2 z nich zupełnie nie pasujące (moim zdaniem) przykrywki. Wykorzystuję co się da.
Tyle moich wyjaśnień, a teraz do sedna... Smile

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.
Kilka z nich jest szczególnie wyjątkowych i ciekawych natomiast napiszę tak:\

WSZYSTKIE JESTEŚCIE KOCHANE !!! Smile
Żartobliwie powiem, że i ta, która gani mnie jak nauczycielka matematyki w podstawówce wytykając słuszne szczegóły, jak i ta, której mój LED na złączu GU-10 tak się spodobał Smile
Co do lampy, to moja druga. Pierwsza stanęła na moim biurku przed wigilią i jak ją doprowadzę do większej doskonałości, to z radością wstawię fotkę, bo samego mnie czaruje.
Mam pomysły na kolejne lampy i doskonalsze, niż ta moja druga.
A zupełnie przy okazji zapytam, czy widać z czego jest zrobiona ta wstawiona tutaj.
Wracając znów do sedna tematu... Pojawiłem się na Waszym (teraz naszym) forum, by o coś tylko zapytać i zauważyłem, że jest tutaj tak wiele artystycznych dusz, utalentowanych i wyjątkowych, ale i normalnych, takich zwyczajnych pozytywnych osób, które w mig zaczęły mnie inspirować swoimi pracami, że CHCĘ TU ZOSTAĆ.
Jedna z Was wspomniała o 2 facetach i różyczkach...
Tak z jednej strony trudna sprawa. Mam super hobby (i takie nie chwilowe) i nie mam się komu tym pochwalić, bo uznają mnie za "innego" i przypiszą Bóg jeden wie jaką metkę, a z drugiej strony...
Mój kochany synuś przechodząc dziś obok "obuwniczego" powiedział, że musimy zapytać o pudełka, bo chce mieć takie z Mikołajem i z bałwankiem (zrobiłem mu już inne świąteczne) a po przyjeździe z zakupów porwał moje pudło z serwetkami i powiedział, że musi wybierze, które mu się podobają.
Wybaczcie moją długą pisaninę, ale kocham ten świat decoupage'u i w ogóle DIY i najwyraźniej mi odbiło Smile
Odpowiedz
#23
Caro Moretti Smile Jesteś ze swoim synkiem fantastycznym przykładem gender w max pozytywnym znaczeniu Big Grin To jest taki stereotyp - facet nie powinien, dajmy na to, robic na drutach, albo wykonywać lamp w romantyczne różyczki, bo to "niemęskie". To ja zapytam z angielska, "who cares"?! Jeśli kobiety się biorą za "męskie" rzeczy, to są raczej podziwiane, ze takie z nich twarde laski. Ale jeśli mężczyzna robi rzeczy kojarzone z kobiecymi, to albo gej, albo mięczak. A artystyczne dusze są pokrewne niezależnie od płci!
Dawaj dalej! Big Grin
Odpowiedz
#24
Pamiętam do dziś, jak pierwszy raz pojawiłam się w totalnie decoupage'owym sklepie. Wyszłam zostawiając pół majątku... I naiwna wtedy myślałam, że pewnie na rok mi te zakupy wystarczą...

Trzymam więc kciuki za gromadzenie skarbów Smile

A dół lampy to pewnie butelka, a góra nie mam pojęcia, choć faktura przypomina mi rajstopy Smile
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
#25
A kto to określił co jest męskie a co nie jest męskie, co jest kobiece, a co nie jest kobiece. Tak trzymamy się tych stereotypów, że często ukrywamy co nam w duszy gra. I tak żyjemy sobie w niespełnieniu, bo przecież to " nie wypada", "nie należy", "nie przystoi", "nie pasuje", "jest śmieszne", "jest dziwne"...i takie tam...
Rób co swoje, co serce podpowiada, co przynosi radość i zadowolenie (w Twoim przypadku nie tylko tworzącemu, ale i odbiorcom). I co najważniejsze - możesz to robić razem z kimś komu też sprawia to przyjemność - z synkiem.
A metkę pierwszą już masz - "decouman" - pasuje ? Wink
Odpowiedz
#26
hehe Smile Virgo_777 pasuje. Jak najbardziej.
Co do lampy... przez pomniejszenie zdjęć - nie widać. Przy moich mega rozmiarach było widać aż nadto. Zwykła butelka z MAGGI, którą musiałem przelać w tym momencie do butelki po wódce Smile
"Artystyczne dusze są pokrewne niezależnie od płci!" -Dziękuję Erato.
Co do płci... każdy ma do tego swoje podejście. Na kopalnię to bym nie wysłał kobiety, bo to trochę nieludzkie (ciążary i trudne warunki), ale kobiety zajmujące się naprawą samochodów, to na rękach my faceci powinniśmy nosić. Nie dość, że wykonują robotę za nas, to jeszcze są przy tym bardzo sexi Smile
Odpowiedz
Reklama
#27
Maggi... no proszę, w sumie to wydawało mi się, że ta lampka większa jest Smile Fajny pomysł. Tylko żeby Cię gdzieś nie pozwali, gdy ktoś zobaczy, że dziecku do zupy dodajesz "wódkę" w podejrzanym kolorze...
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
#28
Pięknie wszystko opisujesz Wink)) Nie wyróżnię się niczym, jeśli napiszę, że zajebiaszczo kiedy facet ma takie hobby jak decu. I do tego jeszcze dzieciątko mu pomaga Wink Może nawet inspiruje Wink
Świetna robota i tak trzymaj Wink)
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
#29
Wróciłem po dłuższej "chwili" by znów się czymś podzielić...
Zdaję sobie sprawę z niedopracowań, niedociągnięć i niedoskonałości przynajmniej niektórych, ale gonił mnie czas a i możliwości miałem "skromne".
Projekt "Dzień Kobiet troche inaczej" uważam za "odfajkowany".
Blue 1    
Blue 2    
Crackrose    
Flowers 1    
Flowers 2    

Moje "kwiatki" ciąg dalszy...

Nenufar    
Hmmmm    
Roseviolet    
Odpowiedz
#30
No i świetnie sobie radzisz Wink) Fajne jest to, że robisz rzeczy takie czysto kobiece Wink)
Zabieram komplet z liliami. Tyle kompletów zrobiłeś to podzielę się z dziewczynami a dla Oli zabieram widelce Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl