Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
u abaska - Poprawka str 52 Nie śmiać się str 50
Myślę, że gdyby było więcej nitek w pomponie to byłby taki pełniejszy Wink)
A teraz stał się feler Sad Przed zszyciem góry czapeczka pasowała super. Kiedy zszyłam górę to okazuję się troszkę za mała bo odkrywa pół uszka Sad Trzeba czapeczkę ratować albo pruć. Ot, człowiek uczy się na własnych błędach.
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Reklama
Hania, pierwsza czapka, czy pierwsza robótka na drutach? I mnie podoba się bardzo. Pompon jest bardzo dobry. Duży i pełny często przeciąża i wygląda jak by chciał spaść. A czapuchę ratuj, ratuj jak się da. Szkoda pruć. Kur...czaczki, jak ja dawno drutó w rękach nie miałam...
Odpowiedz
Ale cudna czapa! Jak ja bym chciała umieć robić na drutach...
Brawo Haniu!
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Dziękuję dziewczynki Wink))
Moi synkowie też dorastali w ciężkich czasach i wtedy ratowała moja mama Wink Miała talent do robótek na drutach. Masa kolorowych czapek, kominiarek, rękawiczek czy skarpet. Do tego różnorakie sweterki i golfy, kamizelki.
Ja do drutów to raczej nigdy zapału nie posiadałam. Zrobiłam kiedyś ( pod czujnym okiem mojej mamy) kamizelki chłopcom i dla siebie. Raz nawet skarpety zrobiłam ale wtedy moja mama mówiła, że ja to po " żydowsku" robię bo odwrotnie oczka nabieram i wzór jest inny niż ten prawidłowy Wink)
Teraz to nawet mi się spodobało to robienie na drutach Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Po żydowsku? Nie słyszałam jeszcze, że przekręcanie oczek tak można nazwać Big Grin
Odpowiedz
Tak mówiła moja mama. Wink
Za starych czasów, kiedy to się używało pralki Frania, trzeba było wykręcać pranie. Powłoki czy prześcieradła we dwie. I nie dało się bo przez te moje żydowskie wykręcanie zawsze kręciłyśmy w tę samą stronę Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Reklama
Nie... Tutaj są prawidłowe Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
(02-10-2016, 10:19 PM)abask napisał(a): Nie... Tutaj są prawidłowe Wink))
Oj, chyba nie. Najlepiej to widać kiedy rozciąga się robótkę w szerz. Jeśli oczka rozchodzą się to są prawidłowe (a właściwie klasyczne), jeśli nie (zbierają się w takie jakby sznureczki) są odwrócone. Co nie znaczy, że złe.
Odpowiedz
No głowę bym dała, że robię prawidłowo Wink)) Plus jest taki, że skoro to jest nieprawidłowy ( a męczy mnie taki sposób robienia) to ten "nieprawidłowy" pójdzie mi szybciej Wink

Wczoraj kupiłam szydełko i jeszcze na nim spróbuję Wink))
Kolejna szuflada pęka w szwach....
Odpowiedz
Co Ty chcesz od tej czapki?? Jak zobaczyłam tytuł "Nie śmiać się" spodziewałam się nie wiadomo czego rzeczywiście do pośmiania, a tu piękna czapa! Smile ja jedynie bym upierdzieliła pompon, ale tylko dlatego że ja nie lubię takiej ozdóbki czapki. Mery ma rację co do pompona- pełniejszy będzie cięższy i patrząc po przykladzie czapki zakupionej , z dwoma małymi ale pełnymi pomponami (wiem że to nijak się ma do tego co napisałam, ale potrzebowałam lżejszej czapki dla córki Big Grin ) to leci albo do przodu albo do tyłu i efekt taki że młoda nie chce jej nosić Smile
http://policzmysie.pl/

"Miejsce kobiety jest na szczycie..." Annapurna 1978
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl