Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć!
#1
Witam!
Dopiero zaczynam zabawę z decupage.Pierwszy raz miałam z nią styczność jakieś 3 lata temu na obozie harcerskim, mieliśmy warsztaty. Każdy dostał jakąś deskę ze sklejki, serwetkę. Jak druhna nam o tym zaczęła opowiadać wydawało mi się to zbyt drogie i trudne do zdobycia.Lecz bardzo mi się spodobało.
Ostatnia przy generalnych porządkach znalazła tę deseczkę. Trochę poszperałam w internecie. Kupiłam lakier na razie radze sobie z tym co mam. Wczoraj wieczorem wzięłam jakieś stare pudełko, pomalowałam farbami plakatowymi.Znalazłam serwetkę w tulipany, wycięłam przykleiłam na lakier, pomalowałam rogi na zielono, teraz lakieruje to dalej.Chce na razie ćwiczyć na takich łatwych rzeczach.
Poczekała bym aż kupie sobie porządna farbę i pigmenty, ale jak sobie oglądam tutaj wasze dzieła to nie wytrzymuję. Pomijając to , że farba plakatowa nie przykryła koloru pudełka i biały prześwituje na różowo.Ale mi to nie przeszkadza bo akurat pasuje do tej pracy.A więc niedługo zakupuję farbę, zestaw serwetek na all i porządne pędzle.

P.S Czym można odratować pędzel po malowaniu lakierem?
Odpowiedz
Reklama
#2
Witaj serdecznieSmile Jak już się przekonałaś farby plakatowe nie są dobre. Najlepsze są akrylowe.
Jak odratować pędzel po lakierze? Włóż go na noc do słoika z wodą, zmiękczy lakier a potem wyskrob go. Powinno się udać pod warunkiem, że lakier jest akrylowy. Na przyszłość myj pędzle na bieżąco Smile
Odpowiedz
#3
Witaj! Smile

Bardzo dobrze zaczynasz - należy trenować na niedrogich rzeczach, a dopiero potem brać się za drogie i rodzinne pamiątki... Smile
Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
#4
Dzień dobry! Smile

.... no a jeśli polimerowy (lakier) to rozpuszczalnikiem Shy
Odpowiedz
#5
Witaj. Pochwal sie deseczkaSmile
Odpowiedz
#6
Czuwaj druhno Smile chwal się chwal Smile
Odpowiedz
Reklama
#7
Witaj wśród nas i czekamy aż sie pochwalisz swoją pierwszą pracąSmile
Odpowiedz
#8
Witaj Szeliza, pamiętaj ze tutaj się witamy. Jeżeli chcesz zadawać pytania to zapraszam do innych działów specjalnie stworzonych do tego celuSmile
Odpowiedz
#9
Cześć Smile
Odpowiedz
#10
Dzięki za miłe przywitanie! Smile
W stawie zdjęcia jak siostra pożyczy mi aparat Wink Teraz widząc nawet zwykłą puszkę, myślę jak by ja tu ozdobić.Co z nią można zrobić? Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam, był to poprostu śmieć. A teraz? Teraz tylko przeglądam szafki i myślę co by tutaj ozdobić Rolleyes Dziś wieczorem wzięłam się za malowanie farbą opakowania na kredki. Jest takie drewniane i takie ładne. Ładne na razie... Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl