Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Shanna - 10-29-2012

Czarna koronka za ciezka, brazowa jakas wg mnie nie teges. Turkus ginie w motywie zatem ja bym dala fioletSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 10-29-2012

Tak było miło i kolorowo, pomimo topielicy umarłej z miłości, ale teraz, niestety, będą dwa fuje.
Fuj pierwszy jest naprawdę okropiczny i zasługuje na banicję do wątku o dekupotworach. Jest to niciarka, którą zrobiłam na życzenie mojej mamy (więc wiadomo, jej się wszystko będzie podobać...). Niciarka jako rzecz sama w sobie mi się nie podoba i serce miałam średnie do jej tworzenia. Zamysł miałam taki, żeby została w najwiekszej części surowa. Tyle że zamysłu się nie trzymałam do końca i wyszły z tego miejscami beznadziejne maziaje. Serwetka ma beżowawe tło i nie wymagała malowania podkładowego, ale w miejscach, gdzie położyłam tylko małe motywy, niemiłosiernie się odcina, co walnęło mnie po oczach po lakierowaniu, a już na tych zdjęciach to w ogóle wstyd.... Pocieszam się, że ludzkie oko mniej doskonałe jest niż obiektyw aparatu i "na żywo" aż tak to nie razi.

E voila, fuj numer jeden:
           

Drugi fuj jest mniej fujowaty, a fujowosć polega na okropnym papierze, które nie spreparowałam odpowiednio, to znaczy nie namoczyłam wystarczająco - a gruby on jest tak, że nie wiem, jak długo miałabym go moczyć, chyba z godzinę... Skutkiem tej grubości jest niemożliwość zgubienia krawędzi, choćby nie wiem ile warstw lakieru się kładło, ponadto papier pomimo prasowania pod lakierem zaczynał odwstawać i to jest też niestety widoczne, jest pofałdowany "w środku", pomimo że wierzch lakieru jest idealnie gładki.
Efekt "wycinanki" jest zamierzony, dokłądnie tak chciałam, żeby to wyglądało, krawędzie wycinanek opalałam nad świeczką i wygląda to fajnie. Niestety faktura papieru mnie dobiła.
       
I jeszcze drugi bok i tył listownika, bo już się nie zmieściły w pprzedniej wiadomosci



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - gofira - 10-29-2012

hmmm powiem tak
pudło zmotywem topielicy super choć ja bym tez te białe boki na wieku ozdobiła - nawet przetarła perlowym białym płynnym metalem wtedy niy nei widac a nie jest tak goło- fajny ten metal - polecam
a o do fuj hmmm no super nie jest rto fakt listownik zupełnie nie z mojej bajki a niciarkę coś bym kombinowała przemalowała albo coś jakby ja podrasował i przemalował miejscami to dramatu nie będzie


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 10-29-2012

Oj, kochana, marudzisz! Smile Wcale nie takie fuje! Big Grin

Niciarka - pomijając fakt, że za lawendą nie przepadam - całkiem fajna... Tło faktyczni trochę się odcina - może kropeczki uratowałyby sytuację...? Jedyne, co mnie razi to te fioletowe pionowe paski na rogach boków...

A listownik... Na zdjęciach tego falowania papieru nie widać, ale trochę strach, że z czasem całość odpadnie... I tak sobie myślę, że skoro te listy podpalane, to powinny być ciutkę pobrudzone... Jakbyś je popatynowała, to by się tak nie odcinały od tła i chyba odbiór byłby lepszy...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 10-29-2012

(10-29-2012, 01:33 PM)gofira napisał(a): hmmm powiem tak
pudło zmotywem topielicy super choć ja bym tez te białe boki na wieku ozdobiła - nawet przetarła perlowym białym płynnym metalem wtedy niy nei widac a nie jest tak goło- fajny ten metal - polecam
a o do fuj hmmm no super nie jest rto fakt listownik zupełnie nie z mojej bajki a niciarkę coś bym kombinowała przemalowała albo coś jakby ja podrasował i przemalował miejscami to dramatu nie będzie
Gofi, pudełko oczywiście że będzie wykończone - pokazałam je w początkowej fazie, świeżo po nałożeniu transferu.

Co do tej niciarki to boję się coś kombinować, bo mam wrażenie, że efekt może być tylko gorszy...

Chociaż pomysł Zuzy z kropkami całkiem mi się podoba Smile
Te straszne fioletowe boki to dlatego, że w tych miejscach było łączenie drewna jakoś tak mocno widoczne. I nie dało się zostawić na surowo, no i pociapałam, z okropnym skutkiem Undecided Może spróbuję to złagodzić np. kropkując beżem i delikatnym fioletem?...
Chociaż generalnie mam jej dość, tej niciarki...




RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 10-29-2012

i ja tutaj tusze uskuteczniam, taki np. cool grey, albo cement - swietne, mleczne przecierki na fioletowych, mocnych, deseczkach. A przed naklejeniem motywow postemplowalabym gore po calosci roznymi stemplami, tak zeby kolaz powstal - ale monochromatycznie, zgaszonym szarawym. I juz sie tlo bez cieniowania zrobi, takie jakby to byl papier do scrapu.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 10-29-2012

o tak, ale to nie był efekt, o jaki mi chodziło. Nie chciałam wzorków, stempli, kolorów, cieniowań itp. No a teraz to już tu lejt, w każdym razie na niektóre rzeczy.
Ona chyba pójdzie na allegro. Nawet mamie jej nie dam, może ktoś kupi za 15 zł i będzie trzymał gwoździe w piwnicy Angry


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - gofira - 10-29-2012

jak bym miala wystawiać za 15 z to bym wolała całana czarno przemalować albo cała flugerem zagruntować i od nowa cos wymyslić


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - anya - 10-29-2012

Niciarka troszkę przekombinowana, myślę że jak trochę ją poprawisz to będzie całkiem fajna. Listownik też trochę nie moja bajka. Ale wydaje mi się że Zuza ma rację żeby trochę pobrudzić, patyną byłoby super.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 10-29-2012

Listownika postarzać nie będę, bo efekt tych nadpalonych kawałków jest przeze mnie zamierzony. On jest tylko sp... technicznie przez ten papier.

Natomiast niciarka - kurcze jak to ratować? Zamalować te fiolety i zacieniować?