Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Erato - 11-14-2013

Dostała mi się wielka, brzuchata butla po spirolu Big Grin Moja ciotka produkuje nalewki, a że usłyszała ostatnio, że robię butelki (nie tylko usłyszała zresztą, dostała juz jedną), to dostaję teraz puste.
Butelkę ochoczo okleiłam w zeszły weekend motywami owocowymi - ba, nawet zrobiłam całkiem jak nie ja, czyli spatynowałam ją, postarzyłam że hej Big Grin Niestety tego Wam nie pokażę, bo coś się ze sobą na niej pogryzło, powstał pęcherzyk lakieru, który, lekko podważony, spowodował obranie butelki z wszystkiego do czysta Big Grin
Trochę byłam wnerwiona, bo butelka wyszła całkiem ładnie, ale zawzięłam się i zrobiłam od nowa - z zupełnie innym motywem. I chyba wyszło na dobre, bo powiem nieskromnie, że mi się podoba Shy

Benvenute a Venezia!


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Erato - 11-14-2013

Na krakę Tongue


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Vika - 11-14-2013

Ja ZAWSZE podziwiam butelki i ZAWSZE mi się podobają, pod warunkiem, że nie są moje i nie ja robiłam Wink
a ta dodatkowo jeszcze do mnie mówi i opowiada... czegóż chcieć więcej??

no i dla mnie poproszę Nobile di Montepulciano

________________________________________________________________________

P.S. Fajnie zamaskowałaś łączenie serwetki Smile


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - wiolka42 - 11-14-2013

O cholerka ale cudowny crak SmileSmile. Niektóre to mają talent . Oli skoro nie lubisz na butelkach to oddawaj Tongue. Erato zrobi Ci spęki na czym innymWink.


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - craftingbydominique - 11-14-2013

Wenecja... moje ukochane miasto, kusi, zeby sie na karnawal wybrac, ale chyba ciut za zimno....
Krak jest przeboski, zupelnie inny niz wszystkie, i granica w fale zlote - swietna. Sam motyw tez mi bardzo lezy... calosc bardzo dolce Smile
Oddasz na nalewki czy sama sobie zrobisz?


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - abask - 11-14-2013

OOO!!! Jaki piękny krak! No butelka też ale kraczek miodzio Wink))


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Erato - 11-14-2013

Hi hi, widzę, że kraczek robi furorę Wink Faktycznie efektowny, o ile ktoś lubi takie bardzo gęste. To jest Crackle Medium Stamperii suszone suszarką natychmiast po położeniu stepu 2. Gdy się go zostawi, żeby sam sechł, to robią się większe oczka, nie ma tej siateczki drobnych mikrospękań. Ale ja jestem niecierpliwa Big Grin Chcę mieć kraka w trzy minuty, no więc suszarą go...

Domi, nie robię nalewek, nie umiem i szczerze mówiąc nie jestem szczególną amatorką takich trunków Smile Więc butelka zapewne wróci do pierwotnej właścicielki, w nowej szacie, a już ona zadba o napełnienie Wink

PS chciałam zaznaczyć, że nie będę robić Oli żadnych spęków! Jeszcze ktoś przeczyta i pomyśli, że kogoś maltretuję Tongue


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Erato - 11-14-2013

No fakt, kraczą tu wszystkie i kraczą Big Grin Dziękuję Ci bardzo za pochwalenie moich reliefów... Ale to do Twoich nawet nie podskoczy Smile Nawet nad tymi prymitywnymi łukami na gorze namęczyłam sie jak nie wiem co! To zdecydowanie nie jest moja mocna strona, ale nie miałam innego pomysłu na ukrycie połączenia serwetki, poza tym złoty relief wydał mi sie odpowiedni do weneckiego przepychu.


RE: Decu każdy może - cosa si beve a Venezia? - Shanna - 11-14-2013

Ale czadowa. Motyw swietny, polaczenie z krakiem super. No I sam krak- boski. Piekna butla. Ksztalt tez ma niczego sobie.


RE: Decu każdy może - na szkocką w szkocką - Erato - 11-15-2013

Pięknie dziękuję za komentarze na temat butelki weneckiej Smile - ja jestem taką italofilką, że temat mi sprawił dużą przyjemność.

Równolegle robiłam drugą butelkę, tym razem małą - półlitróweczkę po whisky. A ponieważ umyśliłam sobie, że "ubiorę" ją jako prezent dla mojego nieteścia i znowu umieszczę w niej whiskacza, no to padło na serwetkę w szkocką kratkę, no w każdym razie jest to coś w tym stylu.
Wyszła dość OK, ale mam dwa problemy - czy wykończyć jakoś zakrętkę, na razie jest taka jak była, plastikowa czarna. Prezent dla faceta, więc odpadają jakieś ozdóbki.... Ewentualnie myślałam tylko o pociągnięciu jej lakierem, żeby ta "plastikowość" się tak nie odcinała.
Po drugie na butelce naklejona jest i zalakierowana wstążka, co okazało się błędem, bo lakier lekko się "spęcherzykował" przy narożnikach i w trakcie wypalania (szklący) trochę spękał. Nie wygląda to bardzo źle, ale też nie wygląda dobrze, no i nie wiem, ratować to jakoś, próbować czymś zakryć/zamalować czy dać sobie spokój?

Butelka dostała krawat, jako że będzie męskim prezentem Wink