Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - próba - Erato - 08-28-2014

Nata, dzięki Smile Heart


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - Erato - 08-30-2014

Podejście numer dwa do Facetten Lack - tym razem na kwadratowych "kafelkach" z mdf (duże, bok 20 cm).
   
Zagruntowane primerem Flugger (Fix Primer czyli ten do powierzchni gładkich, nie do drewna). Na mokry jeszcze primer naciapane farby akrylowe. Pasta pęlająca nakładana na dokładnie wyschnięte podłoże, przez szablon.
Jak widać, brązowa popękała przepięknie, bardzo subtelnie, gęsto i równomiernie. Turkusowa słabiej - podejrzewam, że to dlatego, że sporą część zgarnęłam z pokrywki słoiczka, na której pasta była trochę zgęstniała.
       
Jedna i druga trzymała się podłoża bardzo dobrze - turkusowy kafel został w całości zalakierowany lakierem szklącym, natomiast brązowy tylko wokół motywu z szablonu. Samo kółko przeciągnęłam lakierem raz, bardzo cienko, widoczna jest różnica faktury, matowe kółko i błyszcząca reszta.
Dodatkowe reliefy są zrobione żelami szklanymi przez ten sam szablon.
       

Kafle są oczywiście wycieniowane przy użyciu rozmaitych hocków-klocków, patyna, pasty postarzające, mika - ale to już robiłam po zrobieniu reliefu z pasty pękającej, żeby pod reliefem był tylko akryl.


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - DecouDream - 08-30-2014

Piękne. Bardzo mi się podobają. Oczywiście fajniejsze spękania, bo głębsze na brązowej, ale ten kolor turkusu... mniam!
Całość wygląda świetnie! Obydwu!


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - wiolka42 - 08-31-2014

Na tej miniaturce na dole wygląda rewelacyjnie . Obie prace super. Zabrali Sad. No cóż kto pierwszy ten lepszy .


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - Shanna - 08-31-2014

Trukusy ladniejsze. Do brazow tez nic nie mam, bo wygladaja swietnie, ale jednak turkus ma jakis swoj urok.


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - DecouDream - 08-31-2014

A jeszcze turkus spod rąk Eratki Naughty Wypieszczony maksymalnie!


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - Erato - 08-31-2014

Fajnie, że Wam się podobają Smile A ja przyznam, że to bardzo przyjemna praca - łatwo, bo na płaskiej desce, nic nigdzie nie spływa, nie marszczy się Big Grin
Może zainspirowana pracami Reni zrobię jakieś magnesy Smile


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - apawlaczka - 08-31-2014

prześliczne te kafelki, w ich prostocie cały efekt :-)


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - abask - 08-31-2014

Obie pięknie się prezentują na tej cudnej ścianie Wink)


RE: Decu każdy może - Facetten Lack Viva Decor - kafle dekoracyjne - Merilon - 09-01-2014

piękne te kafelki, bardzo mi się podoba efekt tego cosia co używasz Wink