Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
RE: RE: decoupage - Wiga. Dzieciowe pudełko str.101 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: RE: RE: decoupage - Wiga. Dzieciowe pudełko str.101 (/showthread.php?tid=1742)



RE: RE: decoupage - Wiga pisanki str.17 - DecouDream - 02-27-2014

Pierwszy raz widzę teraz haftowaną pisankę! Smile Łał!


RE: RE: decoupage - Wiga pisanki str.17 - abask - 02-27-2014

Wiolinka... Obie są fajne ale krzyżykowa jest super Wink))


RE: RE: decoupage - Wiga pisanki str.17 - wiolka42 - 02-27-2014

Dzięki dziewczyny HeartHeart. Tak jak pisałam krzyżykowe pisanki są dla mnie cudowne . Zresztą nie tylko one , kartki wyszywane też ogromniście mi sie podobają. Najgorsze jest to klejenie na obłe powierzchnie - tego nie cierpię . Więc zamiast jajek pewnie będą kartki świąteczne bo mam kilka fajnych motywów krzyżykowych. Kiedyś widziałam u takiej znajomej styropianowe pisanki wykonane krzyżykiem . Były mniejsze niż ta moja. Wiecie jak ładnie je wykończyła . Nie było widać wcale zmarszczek . Nie mam pojęcia jak ona to zrobiła . Może trzeba popróbować na różnej wielkości jajkach i zobaczyć na których najlepiej wychodzi. Muszę nad tym pomyśleć Wink. Dzięki jeszcze raz Smile.


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - gofira - 02-27-2014

haftwowana numer 1 brawo


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - Vika - 02-27-2014

może kleiła na mokro? Wink

A ta Twoja krzyżykowa, jak dla mnie, mistrzostwo świata!!!


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - wiolka42 - 02-27-2014

Vika co kleiła??????


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - Vika - 02-27-2014

a to tych krzyżyków się na jajco nie nakleja???

Qundulacja, jak ja mało jednak wiem Sad


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - wiolka42 - 02-27-2014

Nakleja oczywiście Smile. Na klej do decu kleiłam i jeszcze trochę introligatorskiego dodałam coby lepiej trzymało. Lepiej mi powiedz jak te inki zabezpieczać i na jaką powierzchnię je kłaść zeby było ok.


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - Vika - 02-27-2014

ufff... kamień z serca, nakleja się Wink no więc klej na mokro, znaczy te krzyżyki mokre muszą być, potem posmaruj klejem jajco i lekko krzyżyki i naklejaj palcami rozprostowywując (rany, ale wyraz...) tkaninę i niwelując zmarszczki.

A inki można kłaść na wszystko, co tylko dusza zapragnie - szkło, drewno, plastik, itp, poczekaj aż wyschnie, możesz teraz ją wypolerować szmatką bawełnianą albo watą metalową (o nr 000), a potem spryskać fiksatywą i po wyschnięciu lakierować, albo - gdy inka jest już ostatnią, finalną warstwą - zostawić bez lakierowania.


RE: Decoupage - Wiga pisanki str.17 - wiolka42 - 02-27-2014

Vika ja tak właśnie kleiłam . Zaczynałam od środka i naciągając szłam ku brzegom . Chyba ( jeszcze nie jestem tego pewna - muszę spróbować ) na dużej powierzchni najlepiej się zniweluje te zmarszczki a może na małej Smile. Muszę spróbować ( jak mnie coś nie trafi ) na różnych wielkościach pisanek .