Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
RE: RE: decoupage - Wiga. Dzieciowe pudełko str.101 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: RE: RE: decoupage - Wiga. Dzieciowe pudełko str.101 (/showthread.php?tid=1742)



RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - asiek_71 - 04-25-2014

No proszę - kolejna zdolniacha w łączeniu i mieszaniu barw-i jak ja tu mam nie popaść w kompleksy???? Cudowna kolorystycznie praca-taka ciepła w odbiorze


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - Pasada - 04-25-2014

Mówisz patynę, ale jaką, przecież są różne: srebrne, złote ech ...
I dlaczego ten środek wyszedł Ci taki "musztardowy"??? To jest jakaś farba podkładowa? Czy to tylko takie musztardowe na zdjęciu widać?
Misa jak najbardziej mi się podoba ;o))
A czy to cudo było lakierowane? I czym?


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - wiolka42 - 04-26-2014

Pasada moim podkładem była farba akrylowa do malowania ścian ( pewnie nie jedna się uśmiechnie Wink) w jakimś jasnym kolorze . Potem potapowałam to tym     . Jak wyschło to przetarłam pastami i tyle Wink. Całość polakierowana na razie chyba tylko 3 razy jakiś lakierem wodnym z budowlanego - nawet nie pamietam jego nazwy . Wczoraj jak pokazywałam ją koleżance to była strasznie zdziwiona że to takie lekkie . Na pierwszy rzut wygląda na coś cięzkiego. Oli średnica 18cm a wysokość 8cm Wink.


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - Virgo_777 - 04-26-2014

(04-25-2014, 08:35 PM)wiolka42 napisał(a): ojojojo aleście mnie nachwaliły Smile . Po pierwsze jeszcze raz dziękuje za zyczenia . Misa jest taka dość spora więc cukierki chyba odpadają , moje adamsy straszne łasuchy . Może na jakieś drzewko bonzaj albo jakąś kompozycję kwiatową . Jeszcze nie wiem co w niej będzie . A teraz posłuchajcie niedowiarki nie wierzące w swoje umiejetności . Mogę po tej pracy powtórzyc za Viką - umiecie tylko nie wiecie że umiecie . Jeżeli nie spróbujecie to się nigdy nie dowiecie ( ale masło maślane Wink). Żeby zrobić taką pracę wystarczy mieć : patynę, pastę pozłotniczą ( ja dałam złoto bogate i złoto dukatowe ) oraz pastę satynową turkusową. Wszystko było nakładane na wypatynowaną powierzchnię zwykłą gąbką zmywakową i przecierane . Graż trzeba mieć zdolności ?? Myślę że nie Smile. Dalej uwazam że odpowiednie medykamenty i można wyczarować cuda .

Nadal twierdzę, że trzeba mieć zdolności. Umiejętności można nabyć, ale trzeba jeszcze mieć to "coś" znaczy zmysł. Trzeba, bo mieć a umieć użyć to dwie odrębne rzeczy. A, że czasem nie wiemy, że umiemy, bo nie próbowałyśmy to też prawda.
Ty masz, umiesz użyć i efekt jest jaki jest - super efekt!


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - Pasada - 04-26-2014

O rany, na urlopiku jestem i przegapiłam jakąś imprezę ;o))

Wszystkiego naj naj najlepsiejszego ;o)))


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - wiolka42 - 04-27-2014

Malola takie w złotych papierkach Smile . Jeszcze raz dzięki za zyczenia Smile.


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - DecouDream - 04-27-2014

Zgadzam się z Virgo, sama znajomość techniki i posiadanie odpowiednich substancji nie sprawi, że praca okaże się dziełem. Trzeba mieć talent i wyczucie. I brawa za nie Smile


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - wiolka42 - 04-27-2014

Ależ na tym forum są same utalentowane osoby SmileSmile. Więc proszę mi tu nie pisać że nie potraficie Wink.


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - DecouDream - 04-27-2014

Może potrafimy, większość potrafi na pewno, ale to Ty Wiolu tutaj zabłysnęłaś kunsztem i talentem. Cudo cudaśne! :*


RE: Decoupage - Wiga coś nowego, coś szklanego str.30 - apawlaczka - 04-27-2014

HeartHeartHeartWiola idealnie to wykombinowałaś, kocham takie prace pełne spontaniczności i fantazji. Koniecznie muszę sam spróbować takiego maziania, bo moje prace są jakieś takie grzeczne.
Powtarzam zdolniacha jesteś :-)