Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 (/showthread.php?tid=1940)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: prace DecuPUG -podkładka pod kalendarz i pudełeczko, str. 18 - Pasada - 02-07-2015

Fajnie wyszła Ci ta podkładka pod kalendarz, kupiłam taką samą serwetkę i się zastanawiam, co z nią zrobić ;o)
Decou mówi, żeby już nie cieniować wokół, jak dla mnie może być ta obwódka, ale delikatniej by Ci wyszła, gdybyś ją robiła praktycznie suchą gąbeczka.
Tylko odrobinę farby na gąbkę, a i to nadmiar odsączyć na papierze, by się ładnie farba rozprowadziła na gąbce i dopiero suchą cieniować.


RE: prace DecuPUG -podkładka pod kalendarz i pudełeczko, str. 18 - Shanna - 02-07-2015

Oli byla? Nie....no to zabieram podkladke pod kalendarz. Morskie klimaty sa super.


RE: prace DecuPUG -podkładka pod kalendarz i pudełeczko, str. 18 - DecuPUG - 02-09-2015

No to kolejne prace: chustecznik i podkładki - w maki, ale są to różne serwetki.

Chustecznik szczerze mówiąc był robiony w bardzo szybkim tempie, ponieważ był na niego deadline przed świętami. Napis wykonałam za pomocą sławetnej kalkomanii, aczkolwiek coraz lepiej wychodzą mi transfery. (w drodze jest gel transfer i pisak akrylowy, bo chce robić najlepsze transfery na świecie) Tongue

A co do podkładek - spryskane multisprayem, kleją się do gorącego kubka. Muszę więc przejechać lakierem epoksydowym lub poradźcie jakim! Są u mojej babci, więc w każdej chwili mogę z nimi zrobić porządek.

                   

   


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - DecuPUG - 02-09-2015

Spękania to miały byc mikro spękania, nie wiem jak to się stało, że porozłaziły się każda w swoją stronę. Mimo wszystko mi się podobają, czuję, że technicznie mogłoby byc o wiele lepiej, ale moje oko i tak cieszą, bardzo miło mi się je robiło. A na chusteczniku jest ponad 10 wartw lakieru, po palcami było już gładko i przyjemnie dlatego tak zostało Smile Białe wokół napisu to maźnięcie pędzlem, które rozmyło się od płynu do kalkomanii. Dzięki za wskazówki Smile


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - Vika - 02-09-2015

Rzeczywiście, nie wszystko zgrało...
Maki piękne, zwiewne i delikatne zupełnie zostały przytłoczone ciężkimi i ciemnymi spękaniami, a - jeśli w ogóle - to aż się proszą delikatne, cieniutkie jak włos linie pęknięć o dużych okach, wypełnione srebrem lub jasnym zlotem, takie na wzór słonecznych promieni...

Chustecznik poza tym, że przydałoby mu się szlifowanie i lakier jeszcze, to jakoś do mnie też nie przemawia, a szczególnie bok z medalionem.
Wybacz, ale nieodparcie nasuwa mi się myśl o niedokończeniu pracy.
Za to podoba mi się zieleń na nim Smile


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - DecouDream - 02-10-2015

DecuPużku, kolory i sam pomysł bardzo mi się podobają, ale trzeba by było popracować jeszcze nad szczegółami.


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - Różyczka - 02-10-2015

chustecznik bardzo ładny, podkładki nie do końca mnie przekonują, chyba przez te spękania.


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - Merilon - 02-10-2015

o matko jakimś cudem przeoczyłam i szkatułkę z Eskimosem i podkładkę pod kalendarz i ostatnie twoje prace, a więc już nadrabiam zaległości. Podkładka pod kalendarz nie jest zła, ja nie jestem fanem morskich motywów aczkolwiek ktoś kto lubi takie motywy polubi i tą podkładkę Smile może faktycznie Pasada ma rację co do tapowania: gdybyś zrobiła je delikatniejsze wszystko by grało i buczało. Co do pudełeczka z Eskimosem- bardzo podoba mi się ten motyw serwetkowy, ale jak dla mnie ten brokat psuje tutaj całość. Ja bym zostawiła tylko te śnieżynkowe reliefy na boczkach i było by cudnie. Co do chustecznika to hm...nie podoba mi się, i ten napis i całość jakoś do mnie nie przemawiają.
Za to podkładki bardzo, ale to bardzo mi się podobają. Fajnie wyglądają te "maziaje" a i nieregularne spękania fajnie wyglądają. Podejrzewam że efekt nie był zamierzony, ale bardzo mi się podoba jak to wyszło. Wyglądają jak by były z porcelany, która już swoje lata ma, pięknie Smile


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - Shanna - 02-10-2015

Ja juz nic nie musze mowic. Kolezanki wszystko powiedzialy.


RE: prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19 - wiolka42 - 02-11-2015

Ja mam mieszane uczucia więc nie skomentuję. Wybacz.