Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Rozmaitości cavi - etujki s.84 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Rozmaitości cavi - etujki s.84 (/showthread.php?tid=2024)



RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - Shanna - 02-17-2015

Robie (miedzy jajcami) taka same tylko mam lusterko w srodku. Mecze sie strasznie z nia. Nie moglas swojej wstawic wczesniej? Zainspirowalabym sieSmile bo mi sie podoba.


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - Virgo_777 - 02-17-2015

Hmmm... Rameczka ta jakoś mi tak... "chodzi" po głowie. Kurczę, te reliefy i "spryskania".
Podoba mi się bardzo! Jakoś tak mi się kołacze...


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - cavi - 02-17-2015

Ano niby mogłam wstawić wcześniej, ale nie chciałam Was tak zasypywać na jeden raz wszystkim, bo to się źle ogląda jak tak dużo na raz jest Sad


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - wiolka42 - 02-17-2015

Kolejna super praca. Jakie równiutkie reliefy . Jak to robisz - mi zawsze jakieś bohomazy wychodzą Smile.


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - cavi - 02-17-2015

Wiolu, do równości to im jeszcze daleko, mam co nich większe wymagania, ale ćwiczę Wink Najpierw sobie rysuję lekko miękkim ołówkiem co ma być, potem lecę konturówką starając się nie dotykać przedmiotu, tylko tak lekko w powietrzu wyciskać masę, żeby ona sama kładła się na tym ołówkowym wzorze. A właśnie stwierdziłam wczoraj, że chyba lepiej/równiej mi się kładzie barwiona szpachla Fluggera z woreczka z obciętym rogiem niż oryginalna konturówka Big Grin
No i po położeniu i przeschnięciu wyrównywałam papierem ściernym.

Ataner, dzięki, spróbuję węższym pędzlem, bo tej ramce jeszcze potrzeba kapkę lakieru, a zabierałam się do tego jak pies do jeża Wink


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - wiolka42 - 02-17-2015

Woreczek z obciętym rogiem - kiedyś tak dekorowałam torty. W decu w życiu nie wyszedłby mi żaden szlaczek tym sposobem Wink. Chyba za bardzo drżą mi ręce Smile.


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - malgana - 02-18-2015

Natabusku, o jakiej gazie piszesz?
Mnie też - znowu! - się podoba, jest bardzo nastrojowa ta rameczka Smile


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - DecouDream - 02-18-2015

Bardzo fajna ramka. "Mgiełka", reliefy, kropeczki, super.


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - Vika - 02-18-2015

Ciekawie sobie poczynasz, ciekawie Smile
Widzę fajne, delikatne spękania, widzę delikatną strukturę, interesująco potraktowany motyw i miłą kolorystykę.
Jestem na tak Smile

A co do lakierowania konturówki... hmmm... ja bym nie lakierowała wcale.
Każda, nawet najcieńsza warstwa lakieru zawsze pozostawi ślad, który dla doświadczonego oka będzie widoczny. Lakieru używamy po to, żeby zabezpieczyć motyw, wtopić go w tło, uzyskać równą powierzchnię pracy. Konturówka jest bardzo gęstą farbą z utwardzaczem, jej wtapiać i dodatkowo zabezpieczać nie musimy, wystarczy więc położyć ją na wylakierowaną pracę i już. No chyba, że musimy ją przedtem pomalować, bo nam nie odpowiada jej kolor...


RE: Rozmaitości cavi - ptaszkowa ramka s.10 - martag90 - 02-21-2015

kraczątko najpiękniejsze na świecie! Smile a czy są takie ramki, ale bez lusterka? na zdjęcia bardziej...

chodzi mi właśnie o szeroką ramę...