Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Raz kozie... pokazuję... - 103 - dla mamy dziewczynek - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Raz kozie... pokazuję... - 103 - dla mamy dziewczynek (/showthread.php?tid=371)



RE: Raz kozie... pokazuję... - Virgo_777 - 04-14-2014

(02-16-2014, 12:36 AM)Virgo_777 napisał(a): No i był uprzejmy popękać. Oczywiście nie tak jak miało być. A miało być mniej i większych spękań (większych powierzchnią). Już po polakierowaniu okazało się, że nadal pęka - niektóre bruzdy poszerzyły się. Ale co tam... dobrze, że w ogóle w końcu spękało. Wieczko potraktowałam podkładem i farbą. zobaczymy co z nim będzie.

No i ... popękało wieczko i poodłaziła miejscami farba Sad
Giętkie jest i chyba każda farba popęka Sad
Ale ono czerwoniaste jest... i co mam z nim zrobić ?


RE: Raz kozie... pokazuję... 22 - róże w bluszczu - mirandatb - 04-15-2014

I mnie się buteleczka podoba. Ani róże ani bluszcz bez połączenia z sobą nie robiłyby takiej furory. Tobie wyszło wyśmienicie. Wzór idealnie dopasowany do kształtu szkła.


RE: Raz kozie... pokazuję... 22 - róże w bluszczu - jomajka12 - 04-15-2014

Decoupage jak sama nazwa wskazuje to wycinanka. Prostota techniki nie wyklucza interesujących efektów. A butelka ładna bardzo. Dużo się na niej dzieje, ale dobrze się dzieje.


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - Virgo_777 - 04-21-2014

Z sercem na ramieniu, ale zgłosiłam się do „Dekupażowych Zajęcy”.
Ale kiedy dostała wiadomość „wylosowałaś oli” to już na dobre spękałam.
Wiedziałam, że ma być morsko. Chciałam, żeby nie było to tylko naklejenie na wieczko.
Różne myśli mną targały. Nawet kombinowałam, żeby napisać do Grażki, że chcę się wycofać.
Zabrałam się za robotę. Pomalowałam pudełko granatową farbą (wieczko białą) nakleiłam to co umyśliłam (papier ryżowy). I stwierdziłam, że jest za łyso. Dorobiłam reliefowe muszelki i rybkę (na szablonie szpachlą do drewna). Chciałam leciutko pozłocić i… Za mocno napaćkałam złotą pastą z olejkiem pomarańczowym. Świeciło się… jak… Załamka. Poczekałam aż wyschnie i pościerałam to złociste papierem ściernym. Na zasadzie, że albo mi się uda, albo robię od nowa. I na szczęście wyszło bardzo dobrze (jak dla mnie). Granatowy zaczął przebijać spod złota. W efekcie wygląda jak przetarte złotem, a nie szlifowanie złota, żeby je zedrzeć Wink. Jeszcze pozłociłam ranty i wnętrze pudełka (też przecierając papierem), i brzegi obrazka. I było prawie dobrze. Postanowiłam maznąć delfinka wewnątrz (też szablon). Mało, że malowałam go z pięć razy, bo ciągle się rozmazywał skubaniec, to jeszcze nie był to najlepszy pomysł, że jest czarny (dziś byłby nadal czarny, ale z domieszką złota - tak, żeby czarny mienił się złotem).
Lakierując pudełko ciągle sobie powtarzałam „powoli, bez pośpiechu bo sp…sujesz”.
Warstw jest… sporo, bo jak powszechnie wiadomo „pryszczatość” podczas lakierowania to moja zmora. Szlifowałam, lakierowałam, szlifowałam…(dużo razy).
Zdjęć już nie porobiłam, taka byłam zaaferowana, ale Oli pozwoliła „skubnąć” swoje. Dziękuję Smile
Nie jest idealne, ale mam nadzieję, że do przechowywania baloników się nada Wink
(zdjęcia z wątku "Dekupażowe zające" str. 32 by oli)

               


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - wiolka42 - 04-21-2014

Justyś bombowa ( to chyba ostatnio najczęsciej używane słowo ) ta szkatułka . Nie wiem dlaczego dziewczyny ( jak jest jakaś zabawa wymiankowa ) tak dygają przed Olką - ja zresztą tez Wink. Ty perfekcyjnie poradziłas sobie z prezentem Smile. Dziś dopiero oglądnęłam butelke bluszczową . Ja toże lubię takie proste decu - bo jak zacznę coś wydziwiać to zazwyczaj spitolę .


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - Vika - 04-21-2014

Granat przetarty złotem - prześwietny!
Pudło oryginalne i niebanalne - brawo, brawo, brawo!


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - DecouDream - 04-21-2014

Brawo Smile najbardziej podoba mi się pomysł z tym złotem, wygląda jak połyskujący w słońcu piasek. Świetnie go widać zwłaszcza na morskich reliefach. A co do wieczka to wygląda jak 3D Smile


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - Virgo_777 - 04-21-2014

No miłe jesteście bardzo, bardzo. A szczególne podziękowania dla Oli, że pominęła milczeniem i obiektywem to i owo Wink


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - Shanna - 04-21-2014

Sliczna praca. Idealnie trafiona w wylosowankeTongue
Przyznam sie, ze ryzowiec swietny i troche wyglada jakby byla pod nim jakas struktura. Swietne wykonanie. I reliefy dopracowane. SmileSmile


RE: Raz kozie... pokazuję... 24 - zając dla Oli - Virgo_777 - 04-21-2014

(04-21-2014, 10:44 PM)malola napisał(a): trafiłaś Kochana tą morskością, oj trafiłaś superowo Smile

A tam trafiłam... Czytałam forum jak wariat... Smile
Ale jak dojrzałam chetonika na papierze i znalazłam szablon z tymże, to ujrzałam światełko w tunelu (i na szczęście nie był to pociąg Wink)