Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 3.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terapia Dominiki - kafelki z gliny
#1
Witam wszystkie dekupazystki! Dokonalam rejestracji, pora sie podzielic produktami samoaplikowalnej terapii po godzinach urzedowania ... Smile

Chustecznik - gora to pasta struturalna, a na to szablon do embossingu (stad faktura) plus tusze wodne po wyschnieciu calosci. Boki; 4x stempel, ornamenty przez szablony miedziany do embossingu, kamea - serwetka i konturowka, wykonczenie - glossy varnish Maimeri (czyz to nie cudo?!) na kameę (a la wypuklosc w naszyjnikach, choc troche za plaska ta 'wypuklosc Smile), reszta - Flugger 50.
Chyba bedzie dla Babci na gwiazdke... Smile


ps. a za oknem snieg...

           
Odpowiedz
Reklama
#2
Bardzo mi się podoba ten chustecznik, choć podobnie jak Grarut chyba z tą koronką dałabym sobie spokój (już widzę jak w trakcie używania przygnieciona leży i "nie wygląda" )
Ale bardzo cenię mieszanie technik i wykorzystywanie czegoś, co niby wcale do decoupage nie jest przeznaczone.

Chciałabym się dowiedzieć jak zachowują się tusze wodne pod lakierem? Nie rozmazują się?
I nie bardzo rozumiem co znaczy ornamenty przez szablony miedziany do embossingu... rozumiem poszczególne słowa ale cóż oznacza "szablon miedziany"??
Odpowiedz
#3
Witaj. Bloga podejrzałam. Łączysz rózne techniki,przez co twoje prace są bardzo ciekawe.
Odpowiedz
#4
Widzialam juz kilka prac w Twoim blogu i juz wczoraj nasunelo mi sie kilka pytanSmile Ale po kolei.
Chustecznik zrobiony bardzo ciekawie. Zgadzam sie z Grazynka i Vika ze ta koronka, to tak nie teges. Mnie bije po oczachSmile Moze gdyby ja przymocowac na plasko, nie wiem. Jakos mi nie pasuje, kojarzy mi sie z maskowaniem wystajacej ruryTongue
Poza tym malym kawalkiem materialiku chustecznik bardzo bardzo. Fajne polaczenie technik.
Teraz pytania:
Jakich tuszy urzywasz i jak je zabezpieczasz przed rozmazaniem? Ja mam Hobbycraft i sie nie sprawdza. Rozmamuje sie nawet po fiksatywie.
I drugie pytanie - skad masz Flugera?Smile U nas o tej firmie nawet nie slyszeli.



(10-28-2012, 10:40 AM)vika napisał(a): I nie bardzo rozumiem co znaczy ornamenty przez szablony miedziany do embossingu... rozumiem poszczególne słowa ale cóż oznacza "szablon miedziany"??

Vikus- to sa specjalne szablony nie plastikowe a metalowe. Wyciska sie je specjalnymi narzedziami. A szablon wyglada tak:    
Odpowiedz
#5
Uch!... Wiedziałam, że będzie się działo.... Big Grin

Twoja babcia to chyba dama mieszkająca wśród antyków i pamiątek... Chustecznik będzie tam pasował Smile

Świetnie wygląda ta góra, chociaż za nic nie wiem, jak go zrobiłaś... Koronkę zlikwiduj...

Pozdrawiam Zuza Smile
Odpowiedz
#6
No piękny ten chustecznik - taki dopracowany, cacuszko Smile A co do koronki, to zgadzam się z przedpiszącymi Smile Na pewno będę do Ciebie zaglądać, żeby podziwiać i podpatrywać Smile
Odpowiedz
Reklama
#7
    Oh, to od poczatku:

1. po to tu jestem, zeby mi kobity mowily, ze koronka bee. No to koronki na nastepnym nie bedzie i juz. Z tego sie nie da sciagnac bo na klej na goraco przytwierdzony (nie mnie sie przy uzywaniu tak na marginesie, ale jak nie teges to nie teges i kropka).

2. tusze - wodne, nie pigmentowe, versacolor. najlepiej zabezpieczyc cienka warstwa poli w sprayu (poli tez uzywam, ale tylko w sprayu, do zabezpieczenia kraka przed dalszym pekaniem zanim polece fluggerem).
Ostatnio tylko tuszy uzywam do kolorowania, idealnie sie mieszaja, daja latwo scierac mokrymi chusteczkami jak cos nie wyjdzie, lepiej kolory przenikaja niz paleta farb, ktore i za szybko schna itp. a tak to kilka tuszy swietnie robi za narzedzie do postarzania np. moim ulubionym kolorem jest pinecone versa color, taka a la patyna, ale bardziej poreczna. jak trzeba boki przybrudzic, albo lekuchno po wierzchu, po calosci poleciec, to tylko to. potem odrobina bitumu i juz postarzone.
3. Flugger tylko w Polsce - obowiazkowa wyprawa do salonu w moim miescie przy kazdych odwiedzinach Smile

4. zwariowalam na punkcie szablonow do embossingu, wklejam mini tutorial jak i co sie z nimi robi. Wyciecia w nich sa drobniejsze, przez co ornament bardziej wyrazny, zreszta zobaczcie same. A praca z nimi - poezja, tak jak konturowka to nie prosta sprawa, wprawa potrzeba dosc spora, tak ornamenty przez szablony proscizna. po angielsku - brass stencil, slabo w Polsce chyba stosowane, ale moze sie myle.
4. A gora chustecznika - nie mam zdjec w trakcie robienia (czesto takowe na bloga popelniam w ramach tutoriali), ale przy nastepnej pracy zrobie i umieszcze.
    - kolorowanie tuszami
   
   
   
   

Oczywiscie - dzieki wielkie za mile slowa!!!!! Wink
Odpowiedz
#8
Chustecznik elegancki niezwykle. A Twój wątek zapowiada się na bardzo pouczający Big Grin Będę chętnie zaglądać.
Odpowiedz
#9
A juz myslalam, ze tego Flugera wynalazlas gdzies na wyspie:/
Odpowiedz
#10
Dzieki Erato, tak nawiazujac do pudelka z topielica, to taki brzeg jak tam u mnie na komodzie eskowo floresowy bym w pionie po bokach zrobila, w turkusie chyba.

Shanna - no niestety, o wielu rzeczach na wyspach nie slyszeli, nie ma Maimeri oprocz farb i z patynami nie najlepiej, ale za to szablony metalowe (te moje ukochane Smile i foldery do embosingu, na ktorych eksperymenta poczynie niebawem sa w okazalych ilosciach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl