Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prace DecuPUG - podkładki i chustecznik w maki, str.19
Fajnie wyszła Ci ta podkładka pod kalendarz, kupiłam taką samą serwetkę i się zastanawiam, co z nią zrobić ;o)
Decou mówi, żeby już nie cieniować wokół, jak dla mnie może być ta obwódka, ale delikatniej by Ci wyszła, gdybyś ją robiła praktycznie suchą gąbeczka.
Tylko odrobinę farby na gąbkę, a i to nadmiar odsączyć na papierze, by się ładnie farba rozprowadziła na gąbce i dopiero suchą cieniować.
Odpowiedz
Reklama
Oli byla? Nie....no to zabieram podkladke pod kalendarz. Morskie klimaty sa super.
Odpowiedz
No to kolejne prace: chustecznik i podkładki - w maki, ale są to różne serwetki.

Chustecznik szczerze mówiąc był robiony w bardzo szybkim tempie, ponieważ był na niego deadline przed świętami. Napis wykonałam za pomocą sławetnej kalkomanii, aczkolwiek coraz lepiej wychodzą mi transfery. (w drodze jest gel transfer i pisak akrylowy, bo chce robić najlepsze transfery na świecie) Tongue

A co do podkładek - spryskane multisprayem, kleją się do gorącego kubka. Muszę więc przejechać lakierem epoksydowym lub poradźcie jakim! Są u mojej babci, więc w każdej chwili mogę z nimi zrobić porządek.

                   

   
Zapraszam na bloga! http://decupug.blogspot.com/
Odpowiedz
Spękania to miały byc mikro spękania, nie wiem jak to się stało, że porozłaziły się każda w swoją stronę. Mimo wszystko mi się podobają, czuję, że technicznie mogłoby byc o wiele lepiej, ale moje oko i tak cieszą, bardzo miło mi się je robiło. A na chusteczniku jest ponad 10 wartw lakieru, po palcami było już gładko i przyjemnie dlatego tak zostało Smile Białe wokół napisu to maźnięcie pędzlem, które rozmyło się od płynu do kalkomanii. Dzięki za wskazówki Smile
Zapraszam na bloga! http://decupug.blogspot.com/
Odpowiedz
Rzeczywiście, nie wszystko zgrało...
Maki piękne, zwiewne i delikatne zupełnie zostały przytłoczone ciężkimi i ciemnymi spękaniami, a - jeśli w ogóle - to aż się proszą delikatne, cieniutkie jak włos linie pęknięć o dużych okach, wypełnione srebrem lub jasnym zlotem, takie na wzór słonecznych promieni...

Chustecznik poza tym, że przydałoby mu się szlifowanie i lakier jeszcze, to jakoś do mnie też nie przemawia, a szczególnie bok z medalionem.
Wybacz, ale nieodparcie nasuwa mi się myśl o niedokończeniu pracy.
Za to podoba mi się zieleń na nim Smile
Odpowiedz
DecuPużku, kolory i sam pomysł bardzo mi się podobają, ale trzeba by było popracować jeszcze nad szczegółami.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Reklama
chustecznik bardzo ładny, podkładki nie do końca mnie przekonują, chyba przez te spękania.
Odpowiedz
o matko jakimś cudem przeoczyłam i szkatułkę z Eskimosem i podkładkę pod kalendarz i ostatnie twoje prace, a więc już nadrabiam zaległości. Podkładka pod kalendarz nie jest zła, ja nie jestem fanem morskich motywów aczkolwiek ktoś kto lubi takie motywy polubi i tą podkładkę Smile może faktycznie Pasada ma rację co do tapowania: gdybyś zrobiła je delikatniejsze wszystko by grało i buczało. Co do pudełeczka z Eskimosem- bardzo podoba mi się ten motyw serwetkowy, ale jak dla mnie ten brokat psuje tutaj całość. Ja bym zostawiła tylko te śnieżynkowe reliefy na boczkach i było by cudnie. Co do chustecznika to hm...nie podoba mi się, i ten napis i całość jakoś do mnie nie przemawiają.
Za to podkładki bardzo, ale to bardzo mi się podobają. Fajnie wyglądają te "maziaje" a i nieregularne spękania fajnie wyglądają. Podejrzewam że efekt nie był zamierzony, ale bardzo mi się podoba jak to wyszło. Wyglądają jak by były z porcelany, która już swoje lata ma, pięknie Smile
Odpowiedz
Ja juz nic nie musze mowic. Kolezanki wszystko powiedzialy.
Odpowiedz
Ja mam mieszane uczucia więc nie skomentuję. Wybacz.
Rękodzieło otwiera umysł i pozwala choć na chwilę oderwać się od problemów otaczającego nas świata Rolleyes
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl