Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DecouDream pokazuje się na forum: Mięta z pudrowym różem - str.255
Przepiękne!!!! Byłabym wdzięczna jakbyś uszczknęła nam tajemnicy powstania tych arcydzieł, jak powstało tak fajnie zabarwione tło, czy motywy to transfery czy papier do decou???
Odpowiedz
Reklama
Nie ma problema Smile
Najpierw maluję bejcą (lub bejcami w różnych kolorach) całą ikonę, schnie i schnie, czasem powtarzam tę czynność. Obrazki ikon kupuję w formie papieru, wycinam, co mi się podoba, moczę, kleję z dwóch stron, robię złocenia, zabezpieczam je, a potem to już tylko zabawa i ulubiona część czyli mazianie co mi w ręce wpadnie. Zwykle patrzę na ilustrację i przygotowuję potrzebną kolorystykę. Używam pędzli, szmatek, gąbek, a przede wszystkim palca Big Grin Smaruję bitumem, inkami, akrylami, patynami. Na koniec lakieruję najpierw matowym w sprayu, a potem matowym rozpuszczalnikowym. Tego to najbardziej nie lubię.
A nie napisałam najważniejszego - takie stare drewno potrzebuje wielokrotnego szlifowania papierem ściernym.

Aaaa prawie zawsze używam papieru decoupage. Piszę "prawie", bo ikona ze świętą rodziną jest z papieru ryżowego. Więc w tym przypadku na środek pobejcowanej deski nałożyłam szpachelką pastę w białym kolorze i wtedy przykleiłam klejem, oczywiście bez wcześniejszego namaczania.
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile
Odpowiedz
racja Er, adekwatny jak nie wiem ;-)

Dzieki DDream za opis, artystka z Ciebie bez dwóch zdań :-)
Odpowiedz
(08-22-2014, 02:32 PM)Erato napisał(a): Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile

Haha Dziewczyny, nie mówcie, że też tak nie macie, bo nie uwierzę Big Grin

Spróbuję trochę innym językiem Happy
Gdy kawałkiem materiału nasączonym w bitumie (płynnym lub w paście) przetrę całość, nabieram cienkim pędzlem farby akrylowe, pociągam pędzlem raz z jednego boku, raz z drugiego i rozmazuję palcem. Czynność tę powtarzam używając mediów i narzędzi opisanych we wcześniejszym poście aż do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu. Często też pokazuję Mężu i kieruję się jego uwagami typu: "Tutaj mogło by być nieco jaśniej" lub "Z tej strony też zrób tak samo jak z tamtej" Big Grin
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
Podziwiam warsztat, bo ikony to nie moja bajka. Sa mi tak odlegle jak Ksiezyc i sie na nich nie znam.
Odpowiedz
Reklama
Tym bardziej dziękuję i doceniam komentarz Heart
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
(08-22-2014, 02:50 PM)DecouDream napisał(a):
(08-22-2014, 02:32 PM)Erato napisał(a): Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile

Haha Dziewczyny, nie mówcie, że też tak nie macie, bo nie uwierzę Big Grin

Spróbuję trochę innym językiem Happy
Gdy kawałkiem materiału nasączonym w bitumie (płynnym lub w paście) przetrę całość, nabieram cienkim pędzlem farby akrylowe, pociągam pędzlem raz z jednego boku, raz z drugiego i rozmazuję palcem. Czynność tę powtarzam używając mediów i narzędzi opisanych we wcześniejszym poście aż do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu. Często też pokazuję Mężu i kieruję się jego uwagami typu: "Tutaj mogło by być nieco jaśniej" lub "Z tej strony też zrób tak samo jak z tamtej" Big Grin
o, o - to już lepiej Big Grin Że najpierw brudzimy bitumem, a potem paciamy akrylem Smile
Odpowiedz
Yes
"You can’t use up creativity. The more you use, the more you have."
Odpowiedz
no to wszystko jasne, nic tylko trza się zabrać za pacianie :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl